Yürüyerek cep telefonunuzu şarj edin...

• Konbuyu başlatan senarist081
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Teknoloji Dünyası kategorisinde senarist081 tarafından oluşturulan Yürüyerek cep telefonunuzu şarj edin... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,844 kez görüntülenmiş, 27 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Teknoloji Dünyası
Konu Başlığı Yürüyerek cep telefonunuzu şarj edin...
Konbuyu başlatan senarist081
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan emre94d19
S

senarist081

Amerikalı ve Kanadalı bilim insanları, vücut hareketlerinden enerji elde eden bir cihaz geliştirdiler.

Science dergisinde yer alan araştırmada, dize bağlanan cihaz bir dakikalık yürüyüş sırasında cep telefonuyla 30 dakikalık konuşmaya yetecek şarj imkanı sağlıyor.

Bir dakikalık yürüyüşle 13 waat enerji elde edebilen 1,6 kilo ağırlığındaki cihazın özellikle taşınabilir enerjiye gereksinim duyan protez kullanıcıları için ideal olacağı düşünülüyor.

Çok sayıda kullanım alanı olacağı düşünülen cihazın, askeri amaçlarla da değerlendirilebileceği belirtiliyor.

A

ayben

Evet faydalı olabilir, yalnız bir o kadar da zararı olacağı kesin.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ayben' Alıntı:
Evet faydalı olabilir, yalnız bir o kadar da zararı olacağı kesin.
Aslında vücudun elektriğini alıyor, yanlış mı düşündüm yoksa?
Hele bir de cep telefonunu toprakta yalınayak şarj ettiğimizi düşün? Uçarız valla:)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bir de dizinde bağlı 2kg a yakın bir araçla yürümek bacaklara faydalı gelebilir, harika bir keşifmiş:)

A

ayben

Kasları güçlendirmesi açısından evet yararlı olabilir.  :)
Ben vücudumuzun enerjisini kullanmasını pek doğru bulmadım fazla elektriği alıyor mu onu bilemem ama anladığım kadarıyla bizim yürüyüşlerimiz esnasında meydana gelen enerjiyi kullanacak bir cihaz bunu yapmasıda pek kolay değildir aslında ama insan beyni işte... Yeterki faaliyete geçsin. Ama cep telefonlarının kalbimize dahi zarar verdiğini söyleyen kişiler bunun içinde çok konuşacaktır. Gerçi iyi de bir araştırma gerektirir.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Feveran Estomp' Alıntı:
Açıklamada da belirtildiği gibi ancak 1 dakika yürüyebiliriz bacağımıza takılıyken..  :)
Çıkartınca da koşarız ama:)
Basket antremanlarında sağlık topuyla basket oynatırdı bize antrenörümüz, gerçek topu elimize alınca tüy gibi olurdu.
Yüzme antremanlarıda aynı şekilde, ağırlıklarla yüzdürüyorlar, çıkarınca tüy gibisin:)

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Gerçek woofer falan takılı herhalde o kadar ağır olduğuna göre.. :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Feveran Estomp' Alıntı:
Feveran ben evde yürürken ayak bileklerime 1.5 kiloluk ağırlık bağlıyorum ve günde bir saat kadar o şekilde yürüyorum.
Çokta yararını görüyorum.

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Yararı nedir? Ben basket takımındayken daha yükseğe zıplamamıza yarıyordu sadece..  ???

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Bu telefon çok yararlı olacak o zaman.. İsviçre çakısı gibi çok yönlü bir teknoloji..  :)

S

senarist081

Zynep' Alıntı:
Feveran Estomp' Alıntı:
Feveran ben evde yürürken ayak bileklerime 1.5 kiloluk ağırlık bağlıyorum ve günde bir saat kadar o şekilde yürüyorum.
Çokta yararını görüyorum.
Ben de sizler gibi basketbolu seven biri olaraktan konunuza ortak olmak istedim,ağırlıklarla ben de çalıştım bir süre baya da bir faydasını görmüştüm.Bizim antrönerimiz bize en akılcı ve en sağlıklı yöntem olarak kumsalda koşmayı önermişti.Kumsalda koşmak için havanın kapalı olduğu bir günü seçmenizi tavsiye ederim ayrıca.Kum torbalarının sadece sıçramaya yardımcı olduğuna inanmıyorum..Ayak bileklerini güçlendiriyor ve bu tamam sıçramaya da yansıyor yansımasına ama,eğilirken,kalkarken güçlü ayak bileklerinizde herhangi bir ağırlık hissetmeyeceksiniz,yürürken ve de koşarken de size pek çok konuda sağlık yönünden faydası dokunacaktır mutlaka..

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Tamamen katılıyorum senarist.
Yoksa ne diye kendime işkence edeyim o ağırlıklarla yürüyüp:)

S

senarist081

Bu telefon özellikle sporcular ,reklamcılar,pazarlamacılar için ideal diye düşünüyorum. ;)

H

hayal_12

Güzel bir aletmiş ya.. Bana da böylesi lazım.. İkidebir babamın yüzene kapanan telefon yüzünden kendimi çok kötü hissediyorum çünkü...  :)