YUNUS SÖYLRSE GÜZEL SÖYLER..

• Konbuyu başlatan payro
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim Ne Söylemiş? kategorisinde payro tarafından oluşturulan YUNUS SÖYLRSE GÜZEL SÖYLER.. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,368 kez görüntülenmiş, 14 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim Ne Söylemiş?
Konu Başlığı YUNUS SÖYLRSE GÜZEL SÖYLER..
Konbuyu başlatan payro
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan GulsahToptas
P

payro

Kullanıcı
23 Eyl 2006
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
www.ismailpeker.ozelsayfam.com
Bu dervislik duragi,

Bir acaib durakdur.

Dervis olan kisiye,

Evvel dirlik gerekdür.

Çün anda dirlik ola,

Hak bile birlik ola...

Varligi elden koyub,

Ere kulluk gerekdür.

P

payro

Kullanıcı
23 Eyl 2006
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
www.ismailpeker.ozelsayfam.com
Mevlânâ’nin karsisina zamanin beylerinden bir bey gelmis. Mevlânâ, hiç konusmamis. Böyle basi egik, elleri cübbesinin yeninde böyle durmus. Karsisindaki bey, sultan, mevki makam sahibi insan; hiç iltifat etmiyor, böyle duruyor. Adam durmus durmus, terlemis, kizarmis, bozarmis, demis ki:

’--Efendim bana bir nasihat etseniz!’’

O da ne kadar zalim olsa gene iyi insan ki, Mevlânâ’yi ziyaret ediyor, bir de nasihat istiyor...

’’--Evlâdim, sana ben ne diyeyim? Seni Rahman sultan eylemis, sen seytana kulluk ediyorsun!.. Rahman seni sultan etmis, Rahman’a kulluk edecekken, seytana kulluk ediyorsun, seytana uyuyuyorsun; olur mu böyle sey?.. Halki sana ismarlamis, havale etmis bunlara sefkat eyle, hizmet eyle diye; sen onlara zulmediyorsun. Ben sana ne diyeyim?’’ diye adamcagiza öyle agir sözler söylemis ki, hüngür hüngür aglamis adam...

Cesarete bak!.. Kimseye eyvallahi yok, hak sözü gümbür gümbür söylüyor.

Varligi elden koyacak, mevki düsünmeyecek, makam düsünmeyecek, zengin oldugunu düsünmeyecek.

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
paylaştığın yazılar için teşekkürler bn de bu konu başlığı altına yunus emrenin bi kaç sözünü eklemk isterim...

Cümleler doğrudur sen doğru isen, doğruluk bulunmaz sen eğri isen..

yunus emre

.....................................................................................
Eğer hor eğer hürmet
Kişiye sözden gelir.
Zehr ile pişen aşı
Yemeğe kim gelir.

yunus emre

nargileci

nargileci

Kullanıcı
1 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
tşk bi de ben yunusdan bişey diyeyim
GÖRELİM MEVLAM NEYLER;NEYLERSE GÜZEL EYLER...herşeyimevlaya bırakmak gerekir dostlar.ayetinde dediği gibi "yalnız sana ibadet edeer ve yalnız senden yardım dileriz"buna göre yaşamak lazım

C

catzilla

" Ben gelmedim dava için,
  Benim işim sevi için.
  Dostun evi gönüllerdir,
  Gönüller yapmaya geldim "

Yunus Emre

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Konu içinde anlatılan bir öykü, Site Kurallarından 17. kuralın ihlali olması nedeni ile tarafımdan silinmiştir.

17 ) Forumda "DİN, FUTBOL ve SİYASET, IRK" gibi konular polemik yaratmaya bir tetikleyici olduğundan dolayı, bu konular üzerinde başlık açmak ve bunları kullanarak forumun refahını bozmak, kesinlikle yasaktır. Bu tür mesajlar veya konular forum yetkililerince derhal silinebilir.