YÜKSEK MORAL DİYETİ: "KAFAYI YEMEK ÜZEREYSENİZ, BUNLARI YİYİN!"

• Konbuyu başlatan senarist081
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde senarist081 tarafından oluşturulan YÜKSEK MORAL DİYETİ: \"KAFAYI YEMEK ÜZEREYSENİZ, BUNLARI YİYİN!\" başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,122 kez görüntülenmiş, 15 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı YÜKSEK MORAL DİYETİ: \"KAFAYI YEMEK ÜZEREYSENİZ, BUNLARI YİYİN!\"
Konbuyu başlatan senarist081
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
S

senarist081

YÜKSEK MORAL DİYETİ: "KAFAYI YEMEK ÜZEREYSENİZ, BUNLARI YİYİN!"

Kaynak: Radikal

Bilinçli ye, moralini düzelt...

Bu yiyecekler zayıflatmasa da ruhu güçlendiriyor: Mutluluk için muz, incir, ananas, sinirlere makarna, yorgunluğa ton balığı, strese bol fındık-fıstık...

Alman bilim adamlarına göre yemek seçimini bilinçli yaparak ruh halini değiştirmek mümkün. Mood food adlı yiyecekler enerji vermekten sinir yatıştırmaya kadar birçok görev yapıyor.

Çikolatanın mutluluk kaynağı olduğu biliniyor, ancak uzmanlar çikolatadaki mutluluk kaynağı serotoninin daha birçok yiyecekte bulunduğuna dikkat çekiyor. Çikolata gibi enerji ve mutluluk veren yiyeceklerin başında meyveler var. Muz, ananas, avokado ve incir mutluluk getiriyor. Haftada iki kez balık tüketerek de serotonin seviyesini yükseltmek mümkün.

İçindeki şeker kana çabuk karıştığı için havuç da çabuk enerji toplamak isteyenler için bire bir.

Sinirleri yatıştırmanın yolu ise karbonhidrat açısından zengin yiyeceklerden geçiyor. Günde birkaç öğün makarna, pirinç ve patates sinirlere iyi geliyor. Yatıştırıcı yiyecek deyince sofraların baş tacı ekmeği de unutmamak gerekiyor.

Mood foodların marifetleri

Mood foodların marifetleri bu kadarla da sınırlı değil. Yorgunlukla mücadele etmenin başlıca yollarından biri bol bol protein almak. Kırmızı et ve ton balığı yorgunluk giderici yiyecekler listesinin başını çekiyor. Stresle baş edebilmek için de özel bir mönü mevcut.

En zor durumlarda bile ayakta kalabilmek için sinir sisteminin güçlü olması gerekiyor. Güçlü sinir sistemi için de vücut magnezyuma ihtiyaç duyuyor. Baklagiller, beyaz et, balık ve fındık-fıstık magnezyum açısından zengin.

B

bıldırcın

Güne kötü başladım uyandığımdan beri ikinci paket çikolatamı yiyorum :D
Biraz daha iyi sayılırım :D Gerçi çikolata yemek için bahane üretmeye gerek yok her koşulda yiyorum :D
Bilgiler için teşekkürler Senarist :)

S

senarist081

bıldırcın' Alıntı:
Güne kötü başladım uyandığımdan beri ikinci paket çikolatamı yiyorum :D
Biraz daha iyi sayılırım :D Gerçi çikolata yemek için bahane üretmeye gerek yok her koşulda yiyorum :D
Bilgiler için teşekkürler Senarist :)

Bayanların her güne moralli başlaması lazım,bu yazıya göre..Çünkü hemen hemen her gün çikolata tüketiyorlar.. :)

B

bıldırcın

Ben hep neşeliyimdir  :)
Çikolatayla alakası yok çünkü hergün yemem :)
Yediğim zamanlarsa ise keyfim gerçekten iki katına çıkar  :)

Z

zamansizyagmur01

Kullanıcı
14 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
adana
ya ben hep yiyorum da sanki faydası yok gibime geldi :-\

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
ben hemen hepsinden yiyorum ama yinede bazen müşteriler beni çileden çıkartıyorlar  :-[ daha fazlamı yesem ne

Y

YEŞİLAY

Kullanıcı
6 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Balığa da bayılırım zaten teşekkürler..

K

Kristal

Bunları yedikten sonra kilo problemleriyle yeniden moral bozulursa ne yapalım. ::)

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
bunlar zayıflattına eminmisiniz yaaa ;D ;D ;D

Ş

Şeker Prenses

Havuç: beyin metabolizmasını canlandıran bir sebzedir. Bu nedenle hatırlama kabiliyetini artırır.
Avakado: fazla miktarda yağ asidi içerir. Günde bir avakado yemeniz hafızanızın güçlenmesine yardımcı olacaktır.
Soğan: fiziki yorgunluğu giderici özelliğe sahip olan soğan, sık sık yenmelidir. Kanı sulandırma özelliğine sahip olduğundan beyne daha fazla oksijen taşınmasına ve zihnin daha berrak çalışmasına yardımcı olur.
Ananas: bol miktarda C vitamini ihtiva eder. Bu nedenle vücudun direncini artırır ve hafızayı kuvvetlendirir.
Ceviz, Fındık: sinirleri ve bünyeyi kuvvetlendirir. Beyindeki sinir hücrelerinin iletişiminin hızlanmasına ve beynin daha fazla aktif çalışmasına yardım eder.
Kuru üzüm: beynin daha aktif ve hızlı çalışmasını sağlar. Özellikle aç karnına yemek daha faydalıdır. Her sabah aç karnına 21 adet yediğinizde gün boyu zihninizin harcayacağı enerjiyi depolamış olursunuz.
Zencefil: kanı sulandırma özelliğine sahiptir. Bu nedenle beyne oksijen daha fazla taşınır ve beyin daha aktif çalışır. Bal ile karıştırılarak kullanılabilir.
Limon: kişinin algılama gücünü artırır. Bol C vitamini ihtiva ettiğinden beyni canlandırıcı özelliğe sahiptir.
Lahana: tiroit bezlerinin çalışmasını yavaşlatır. Bu da bünyenin daha sakin çalışmasını sağlar. Bu nedenle stresi gidermeye yardımcı olur.

Alıntı

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
evet aç karnına kuru üzüm yemek gerçekten zihin açıyor...bunu alışkanlık haline getirenler sınav sabahları aç karnına yiyerek deneyip görebilirler..tabi her şeyden önce çalışmak işin başlıca koşulu  :D

bilgiler için teşekkürler..:)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Kafayı yemek zereyim dikkate alıcam :d
Teşekkürler..