Yeni Sezon Tiyatro Oyunlarından....

• Konbuyu başlatan GulsahToptas
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Tiyatro kategorisinde GulsahToptas tarafından oluşturulan Yeni Sezon Tiyatro Oyunlarından.... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,067 kez görüntülenmiş, 6 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Tiyatro
Konu Başlığı Yeni Sezon Tiyatro Oyunlarından....
Konbuyu başlatan GulsahToptas
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan sinefun
G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com

Şehir Tiyatroları'nda yeni oyun "Kırmızı Pazartesi"

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Nobel ödüllü Kolombiyalı yazar Gabriel G. Marquez’in romanı Kırmızı Pazartesi’nin Macit Koper tarafından yazılan uyarlamasıyla, 8 Ekim 2008 saat 20:30'da Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde sezona perdelerini açıyor.

Roman İnci Kut tarafından çevrildi. Macit Koper’in uyarlayıp yönettiği oyunun sahne tasarımı Barış Dinçel, kostüm tasarımı Nihal Kaplangı, ışık tasarımı Kemal Yiğitcan, koreografisi ise Handan Ergiydiren’e ait.

Oyuncular :Murat Garibağaoğlu, Murat Çoşkuner, Burak Davutoğlu, Meriç Benlioğlu, Rozet Hubeş, Semah Tuğsel, Çağlar Yiğitoğulları, Bahtiyar Engin, Binnur Şerbetçioğlu, Yavuz Şeker, Sükan Kahraman, Caner Çandarlı, Murat Taşkent, Selim Can Yalçın, Kutay Kırşehirlioğlu, Radife Baltaoğlu, Berna Oğuzutku Demirer, Seda Fettahoğlu, Aslıhan Kandemir, Zümrüt Erkin, Esra Ede, Abdullah Topal.

Konu : Santiago Nasar o gün beyaz giysilerle beyaz yatağından kalktığında, bir cinayete kurban gideceğini kendisi dışında herkes bilmektedir. Çünkü bir önceki gece, o kasabada  kabul edilemez bir şey olmuş, kasabanın yeni sakini Bayardo San Roman gözüne kestirdiği ve evlenmek için her türlü maddi manevi zenginliğini öne serdiği Angela Vicario ile evlenince gerdek gecesi kızın kız olmadığını anlamıştır. Kız can havliyle ”Nasar” demiştir. Tıpkı bir karabasan gibi toplumun üzerine abanan ve gelmekte olan bir cinayeti bile “sıradan”laştıran ruh hali, önlem almakta geciktirir.

İBBWEB

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
kışın en sevdiğim yanıda tiyatro sezonunu açılması çünkü yazın Ankara da pek fazla oyun sergilenmiyor her ne kadar şehir tiyatrosundaki bu oyuna gidemiyecek olsamda bir tiyatro sever olarak yeni sezonu sevinçle karşılayanlardanım :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Filmini izlemiştim ama tiyatro eseri olarak izlemek daha keyifli olacaktır eminim. Üstelik Macit Koper imzası çok harika bir referans.
Teşekkürler Gülşah.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Rica ederim. :)
Tiyatro sever olarak burada paylaşmak çok güzel ...
Özlem seni İstanbul'a davet edelim o zaman hep birlikte gideriz. :)

H

harariye

Kullanıcı
22 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
evet bu oyuna gitttim.
tek kelimeyle büyüleyici :)
ben çok beğendim , herkese tavsiye ediyorum ...

M

MAYKIL2041

Kullanıcı
23 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Ankaradayım hemen her hafta tiyatroya gidiyorum.Bu sezonda çok güzel oyunlar sahneleniyor.
Pinti Hamit,Tek Kişilik Şehir,İhanet,Köşebaşı,Giordano Bruno,...
Tiyatro gerçekten muhteşem bir şey..Vazgeçilmezimdir her zaman  ;)

S

sinefun

Kullanıcı
24 Kas 2009
En iyi cevaplar
0
0
Adana
www.sinefun.com
Bende en son Adana'da Çetin Tekindorun Ritanın Şarkısına gitmiştim.
Ayın 11indede Şerefine İnsanoğluna bilet aldım.
Birde Ölüm Kitabı Misery adlı oyun hakkında bilgisi olan varmı?