Yemeklerden Hemen Sonra Yapılmaması Gereken 7 Şey

• Konbuyu başlatan aslı hemşire
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde aslı hemşire tarafından oluşturulan Yemeklerden Hemen Sonra Yapılmaması Gereken 7 Şey başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,134 kez görüntülenmiş, 23 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Yemeklerden Hemen Sonra Yapılmaması Gereken 7 Şey
Konbuyu başlatan aslı hemşire
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan suheda:)
A

aslı hemşire

Kullanıcı
22 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
karabük
Yemeklerden Hemen Sonra Yapılmaması Gereken 7 Şey

1.Sigara içmeyin: Uzmanlarca yapılan deneyler, yemeklerden hemen sonra içilen bir sigaranın 10 sigaraya eşdeğer olduğunu kanıtlamıştır.(Kanser olma riski daha yüksek.)
2.Hemen meyve yemeyin: Yemeklerin peşinden yenen meyveler midenin havayla davul gibi şişmesine neden olur.
3.Çay içmeyin : Zira çay yaprakları yoğun asit içerir. Bu madde tükettiğimiz gıdalardaki proteinin hazmını zorlaştırıyor.
4. Kemerinizi gevşetmeyin: Yemekten sonra kemeri gevşetmek kolaylıkla bağırsak düğümlenmesine ve tıkanmasına neden olur.
5.Banyo yapmayın: Banyo yapmak ellerdeki, bacaklardaki ve vücuttaki kan akışını hızlandırır, böylece mide çevresindeki kan miktarı bu durumda azalır. Bu da midemizin sindirim sistemini zayıflatır.
6.Yürümeyin: İnsanlar çoğu zaman, yemeklerden sonra 100 adım yürümek 99 yaşına kadar yaşamanızı sağlar derler.
Gerçekte bu doğru değildir. Yürümek sindirim siteminin aldığımız gıdalardan besinlerin emilimini engeller.
7.Hemen uyumayın: Aldığımız gıdalar yeterince sindirilemez. Bu durum bağırsağımızda gastrit ve enfeksiyona önderlik eder.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
öncelikle aslı hemşire teşekkürler...

Gittiğim doktor bana bir de demiştiki yemekten yarım saat önce ve sonra bol su tüketme ne kadar doğru bilemem ama doktorum öğle dedi :)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
1.Sigara içmeyin: Uzmanlarca yapılan deneyler, yemeklerden hemen sonra içilen bir sigaranın 10 sigaraya eşdeğer olduğunu kanıtlamıştır.(Kanser olma riski daha yüksek.)
7.Hemen uyumayın: Aldığımız gıdalar yeterince sindirilemez. Bu durum bağırsağımızda gastrit ve enfeksiyona önderlik eder.
:-\
Vazgeçiilmezlerim gibi görünüyorlar. "Denemek" kelimesi bile ürkütücü gibi.. :)

B

beatıfulllife

Kullanıcı
1 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
aslı hemşire çok saol  :)

R

roze

*Sigara İçmeyin:Uzmanlarca yapılan deneyler, yemeklerden hemen sonra içilen bir sigaranın 10 sigaraya eşdeğer
olduğunu kanıtlamıştır.(Kanser olma riski daha yüksek.)

*Hemen meyve yemeyin: Yemeklerin peşinden yenen meyveler midenin havayla davul gibi şişmesine neden olur.

* Kemerinizi gevşetmeyin: Yemekten sonra kemeri gevşetmek kolaylıkla bağırsak düğümlenmesine ve tıkanmasına neden olur.

* Banyo yapmayın: Banyo yapmak ellerdeki, bacaklardaki ve vücuttaki kan akışını hızlandırır, böylece mide çevresindeki
kan miktarı bu durumda azalır. Bu da midemizin sindirim sistemini zayıflatır.

* Yürümeyin: İnsanlar çoğu zaman, yemeklerden sonra 100 adım yürümek 99 yaşına kadar yaşamanızı sağlar derler.
Gerçekte bu doğru değildir. Yürümek sindirim siteminin aldığımız gıdalardan besinlerin emilimini engeller.

* Hemen uyumayın: Aldığımız gıdalar yeterince sindirilemez. Bu durum bağırsağımızda gastrit ve enfeksiyona önderlik eder.

*  Çay içmeyin : Zira çay yaprakları yoğun asit içerir. Bu madde tükettiğimiz gıdalardaki proteinin hazmını zorlaştırıyor.

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
en sevdiğim şey malesef birinci sıradaki yapmamamız gereken varya :(

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
özlem1980' Alıntı:
en sevdiğim şey malesef birinci sıradaki yapmamamız gereken varya :(
İki yemek arası bile içtiğim olur. Kanser illeti hep yakamda zaten, arkadaşım oldu artık. Ama sadece sigaraya bağlayamam, sadece etkenlerden birisi.
Kemerleri yemekten önce gevşetmeyi unutmayayım bundan sonra... :)
Çay konusunu ilk defa duydum bu arada. Kahveyi tercih ederim, neyse ki onun için zararlı denmemiş.
Teşekürler roze.

B

bıldırcın

Başlığı görünce benimde aklıma ilk gelen şey birinci maddedeki olaydı ::)
Zaten yemek yemenin en güzel yanı sonunda sigara içmek :D :D

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Yürümeyin: İnsanlar çoğu zaman, yemeklerden sonra 100 adım yürümek 99 yaşına kadar yaşamanızı sağlar derler.

Doğru bildiğimiz yanlışmış:( Yemekten sonra ya 100 adım atacaksın,yada yan gelip yatacaksın denirdi.. :D

K

karanlık528

Kullanıcı
13 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
onu yapma bunu yapma peki yemek yedikten sonra ne yapılması gerekiyor yazsalarmış ya...
sevgili forum üyeleri emin olun  bu uzmanların biri diğerini tutmuyor hâlâ ekmek kilo aldırır mı aldırmaz mı belli değil

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Sağlık için gerçekten yapılmamalı  bu 7 madde  haberlerde de  izlemiştim ;)

K

KUTSAL

Kullanıcı
11 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
iyi benim için bi sorun yok o zaman nasıl olsa yemekten sonra bunları yapmıyorum