Yazar ve şairlerden hazır cevaplar..

• Konbuyu başlatan dilek033
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mizah kategorisinde dilek033 tarafından oluşturulan Yazar ve şairlerden hazır cevaplar.. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 10,539 kez görüntülenmiş, 31 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mizah
Konu Başlığı Yazar ve şairlerden hazır cevaplar..
Konbuyu başlatan dilek033
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan nil_92
D

dilek033

Kullanıcı
24 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
BRAVO!..
Genç bir şair, saçma sapan şiirlerini Victor Hugoya okuduktan sonra:
-Üstad, diye sormuş. Şiirlerimi nasıl buldunuz?
Victor Hugo:
-Vezinsiz, kafiyesiz ve manasız bir şey yazmak istemiş ve tam muvaffak olmuşsunuz, demiş. Bravo doğrusu

ANLADIĞININ İSPATI
Tanıdıklardan biri, yazdığı romanın müsveddelerini Neyzen Tevfike göstererek fikrini sorar:
Neyzen beğenmediğini ifade edince, adam:
-İyi ama, der. Siz hiç roman yazmadınız ki!
Neyzen Tevfik şu cevabı verir:
-Ben yumurtanın tazesini bayatını iyi anlarım. Ama bu güne kadar hiç yumurtlamadım

AKŞAM YEMEĞİ
Yahya Kemâl, dostlarından birine rastlar:
- Bu akşam yemeğini benimle yer misin?
- Hay hay! Çok memnun olurum. Hiçbir mazeretim yok!
Y. Kemâl gülümseyerek cevap verir:
- İyi öyleyse bu akşam size geliyorum.

ÇİVİ GİBİDİR
Tanınmış nüktedanlardan merhum Sakallı Celâl, bir arkadaşı için "çivi gibidir" dediğinde, yanındakiler onun bu sözünü biraz garip karşılamışlar.
Sakallı Celâl, açıklama yapmış:
- Efendim, galiba yanlış anlaşıldı. Çivi demekle onun demir gibi sağlam olduğunu kastetmedim. Kafasına vurmadıkça vazifesini yapmaz da...

DOKTOR HATASI
Fransa'nın meşhur muharrir ve terbiyecilerinden Michel Montaigne'ye "Dünyanın en bahtiyar insanları kimlerdir?" diye sorduklarında:
- Doktorlardır, cevabını vermiş. Çünkü başarıları, güneş gibi parıldar, hataları ise toprak tarafından örtülür.

<FİKİR YAKALAMAK
Şahabettin Süleyman, bir gün Ahmet Haşim'e:
-Üç günden beri zihnimde önemli bir fikir saklıyorum, dediğinde, Ahmet Haşim, onun fikir üretmedeki kısırlığını ima ederek şöyle demiş:
-Günahtır yahu, salıver gitsin şu fikri. Zavallıcık günlerden beri tek başına kim bilir ne kadar sıkılmıştır?

E

esge35

Kullanıcı
19 May 2007
En iyi cevaplar
0
0
superr yaa harıkasınn dılekk
Victor Hugo:
-Vezinsiz, kafiyesiz ve manasız bir şey yazmak istemiş ve tam muvaffak olmuşsunuz, demiş. Bravo doğrusu  :)  ;D

D

dilek033

Kullanıcı
24 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
teşekkürler arkadaşlar ben de çok güldüm. :D

L

lale seyhan

Kullanıcı
13 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
ankara
Birkaç tane de bende var:

Bir toplantıda bir genç Mehmet Akif'i küçük düşürmek ister:
  -Afedersiniz siz veteriner misiniz?
    Mehmet Akif hiç istifini bozmadan yanıtlar:
  -Evet bir yeriniz mi ağrıyordu?
------
    Sokrates ve eşi bir türlü iyi geçinemezlermiş. Yine birgün eşi Sokrates'e verip veriştirmiş, ağzına geleni söylemiş. Bakmış kocası hiçbir tepki göstermiyor bir kova suyu alıp başından aşağı boşaltmış.Sokrates gayet sakin :
    -Bu kadar gökgürültüsünden sonra bir sağanak zaten bekliyordum; demiş.

------
    Meşhur bir filozofa;
  -Servet ayaklarınızın altında olduğu halde neden bu kadar fakirsiniz, diye sorulduğunda;
  -Ona ulaşmak için eğilmek lazım da ondan; demiş

E

esge35

Kullanıcı
19 May 2007
En iyi cevaplar
0
0
guzell.. lale seyhann  başka yokmu ? :) ;)

S

SOSYALLİBERALİST

DİLEK, TEŞEKKÜR EDERİM. HEPSİNİ OKUMADIM AMA OKUDUKLARIM GÜZELDİ. DAHA SONRA VAKTİM OLUNCA OKUYACAĞIM.

S

SOSYALLİBERALİST

:) ;)LALE, SENİNKİLERDE ÇOK GÜZELDİ. DÜŞÜNDÜRÜCÜ VE GÜLDÜRÜCÜ... YANİ GERÇEK MİZAH.

D

dilek033

Kullanıcı
24 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
:)düşünen ve düşünerek gülebilen insanlarla paylaşabilmek bence çok güzel dostlar.sevgiler. ;)