YAŞLILIÄžIN BELİRTİLERİ

• Konbuyu başlatan etki84
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde etki84 tarafından oluşturulan YAŞLILIÄžIN BELİRTİLERİ başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,555 kez görüntülenmiş, 3 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı YAŞLILIÄžIN BELİRTİLERİ
Konbuyu başlatan etki84
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ebruliyn
E

etki84

Kullanıcı
10 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
uşak
Aşağıdaki belirtilerin birçoğu sizde de mevcutsa, artık yaşlanmaya başladız demektir:

* Televizyonu, cep telefonuyla kumanda etmeye kalkışıyorsanız. Kanal değişmeyince de, ``Yine mi kilitlendi bu mereeeeeet!`` diye bas bas bağırıyorsanız.

* Cep telefonunuz çaldığında, tv kumandası kulağıza götürüp ses alamayınca, ``Tüh! Kapandı.`` diye üzülüyorsanız.

* Gözlüğünüzün gözünüzde olduğunu unutup, fellik fellik gözlük arıyorsanız Ayrıca bu arada, burnunuzdan kayan gözlüğünüzü, şöyle bir el hareketiyle düzeltiyorsanız.

* Konuşmalarıza ikide bir ``bizim zamanımızda`` diyerek başlıyorsanız.

* Alış veriş yaparken beş lira yerine elli lira veriyorsanız.

* Gençlerin konuşma biçimlerinden, giyim tarzlarından rahatsız oluyorsanız. Bazı kızlara oğlum, erkeklere ise kızım diye hitabediyorsanız.

* Bakkaldan alış veriş yaptığızda; paranızın üstünü alırken, bakkala verdiğiniz parayı da almaya kalkışıyorsanız.

* Çay kaşıkları çöp kutusuna, buruşturduğunuz kâğıtları da bulaşık makinesine atıyorsanız.Yani, çöp kutusunun yanında duran koca bulaşık makinesini çöp kutusu sanıyorsanız.

* Ütü yaparken elektrikler kesildiğinde; ``Eh! N`apalım!...Ben de toz süpürürüm.`` deyip, süpürgeyi prize takıyorsanız. Hatta ve hatta süpürge çalışmayınca ,``Yine ne mi bozuldu bu meret!`` diye söyleniyorsanız.

* Herhangi bir şey almak için yerinizden kalktığızda, ne amaçla kalktığızı unutup; amaçsız amaçsız dönüp duruyorsanız.

* Telefonun sesini kapı ziliyle karıştırıyorsanız.

* İkide bir cüzdanızı, cep telefonunuzu veya ne bileyim evinizin anahtarı kaybediyorsanız.Ve onları; bazen buzdolabında, bazen de kaşık çekmecesinde buluyorsanız.

* Geceliğinizin, nasıl olup da ayakkabılıktan çıktığına bir türlü anlam veremiyorsanız.

* Telefon ettiğiniz kişi size karşıdan ``alo`` dediği anda , kimi aradığızı unutuyorsanız. ``Ay ben kimi aramıştım?`` diye telaşlanıp, daha sonra ve Allah`a şükürler olsun ki sesinden tanıyıp rahatlıyorsanız.

* Sık sık tv`de ismini duyduğunuz hortumcularla, milletvekillerinin - bakanların isimlerini karıştırıyorsanız.

* İzlediğiniz filmde yağmur yağdığı görüp; ``Tüh!Çamaşırlar ıslandı.`` diye balkona koşuyorsanız.

* Bir gün önce pazardan aldığız dolma biberlerini doldurmak için sabahın köründe kalkıp, dolma içi hazırlıyor ve biberleri buzdolabında bir türlü bulamıyorsanız...Daha da ötesi; aradığız biberleri dün değil, taaa bir önceki hafta aldığızı ve onlardan leziz dolma yaptığızı, üstelik dolmanın tadın günlerce damağızda kaldığı çok geç hatırlıyorsanız.

* Aynı konuşmayı belli aralıklarla tekrar edip, çevrenizdekileri sinir ediyorsanız.

* Vücudunuzdaki ve özellikle yüzünüzdeki yaşlılık belirtilerini fark etmediğiniz halde,
akranlarızın artık yaşlanmaya başladığı fark edip, onlar için salakça( Lütfen af buyurunuz.) üzülüyorsanız.

* Pazarda, birçok satıcın size ``teyzecim, annecim`` demesinden artık hiç rahatsız olmuyorsanız.

* Çocukların sevinç çığlıklarından, neşesinden, şamatasından rahatsız oluyorsanız.

* Yemeğe, tuz yerine şeker koyuyorsanız. Kabartma tozu koymayı unuttuğunuz kekiniz kabarmadığında; ``Yine bana eksik tarif verdi,`` deyip, arkadaşızı suçluyorsanız.

* Çayıza yanlışlıkla iki-üç kez şeker atıyor, az şekerli diye habire şekersiz kahve pişiriyorsanız.

* Evden çıkan komşunuzun nereye gittiğini merak ediyor, gözden kayboluncaya kadar arkasından bakıyorsanız.

* Son zamanlarda sık sık yemek yakıyor; yanık kokusu burnunuza geldiğinde, ``Bizim komşulardan biri yine yemek yakıyor,`` diyebiliyorsanız. Mutfağızı şöyle bir kontrol etmeyi, hiç ama hiç akıl edemiyorsanız.

* Yemeği ocakta unutup, şehir dışına çıkıyorsanız. Ancak üç - beş saat sonra hatırlayıp; itfaiye yerine, yanan ocağı kapatması için en yakın komşunuza telefon ediyorsanız.

* Saate bakmak yerine, takvime bakıyorsanız.

* Sokak kapısı açmayı unutup, kapalı kapıdan dışarı çıkmak için uğraşıyor ve başızı yaralıyorsanız.

* Başkasın evinde gördüğünüz bir eşyayı, kendi evinizde arıyorsanız. Bununla kalmayıp; ``Allahallah! Nerde bu meret, az önce buradaydı.`` diye söyleniyorsanız.

* Taze fasülye pişirdiğiniz bir günde, fasülye pişirdiğinizi unutup ayrıca bir de barbunya pişiriyorsanız.

* Konuklar için pişirdiğiniz yemeklerin bir kısmı, onlara ikram etmeyi unutuyorsanız. Ve sonra,`` Bu kadarcık yemek yapmak mı beni bu kadar yordu?`` diye şaşırıyorsanız.

* Oğlunuza kızızın, kızıza oğlunuzun adıyla hitap ediyorsanız.

* Klozetin kapağı kaldırmadan .işinizi yapmaya çalışıyorsanız.

Eğer bunların hiçbirini yapmıyorsanız, hiç sevinmeyin. Bir gün gelecek, siz de yapacaksız. Üzgünüm!...Peki ya erkekler mi?Dünya bir günlük değil ya, gün gelir onu da yazarız.

05 / 06 / 2006 - Mudurnu

Kâmuran ESEN

F

FADİME TASTAN

Kullanıcı
8 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
Kocaeli
bir gün gelecek  kaçış yok maalesef ::)

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ben birkaç tane aklemek istedim:)
Televizyon başında iken alkış tutan seyirciye uyup, oturduğunuz yerden alkış yapıyorsanız
Film izlerken;replikleri,aktör konuşmadan siz cevaplıyorsanız
Otobüste akbil düğmesine parmağınızı basıyorsanız........
yaşlanıyorsunuz(ben bu durumlara şahit oldumda ;D)