Yaşamın topları

• Konbuyu başlatan FADİME TASTAN
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde FADİME TASTAN tarafından oluşturulan Yaşamın topları başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,641 kez görüntülenmiş, 17 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Yaşamın topları
Konbuyu başlatan FADİME TASTAN
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
F

FADİME TASTAN

Kullanıcı
8 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
Kocaeli
Hayatı, bir oyun kabul edin...  Hani, hokkabazların beş topu, iki elleri ile havaya atarak oynadıkları oyun...

Bu topları; iş, aile, sağlık, dostlar ve sevgi diye adlandırın ve beşini birden havada tutmaya çalışın.

Kısa zamanda, iş topunun , lastik olduğunu göreceksiniz.Yere düştüğünde yine sıçrayacaktır.

Ama... Öteki dört top; aile, sağlık, dostlar ve sevgi, kristalden yapılmıştır. Bunlardan birini düşürürseniz, çizilebilir,

aşınabilir, çentiklenebilir, çatlayabilir,kırılabilir hatta , tuzla buz olbilir...

Bunlardan biri düşerse, bir daha asla eskisi gibi olmaz. Bunu iyi bilin ve...

Hayatızın dengesini  asla  bozmamaya  çalışın.

I

iki_kelime

Kullanıcı
26 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
İşte hayatın zorluklarından biriside bu.O 4 kristal topu hiç düşürmemek onları inciltmemek kırmamak. Umarım hepimiz hayatımızdaki bu 4 topun değerini bilir onları düşürmemek için elimizden geleni yaparız.Tabi bunu yaparken Lastik topu unutmamak gerekio. Teşekkürler ;)

M

mehmetd

Kullanıcı
23 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
güzeldi.
teşekkür ederim.

A

adem71

gercekten çok güzel teşekkürler bu gibi hoş konularda bileri bilgilendirdiğiniz içinyeşekkürler :D ;)

K

kelebekcocuk

Kullanıcı
9 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
www.sureyyaaktas.com
FADİME TASTAN' Alıntı:
Hayatı, bir oyun kabul edin...  Hani, hokkabazların beş topu, iki elleri ile havaya atarak oynadıkları oyun...

Bu topları; iş, aile, sağlık, dostlar ve sevgi diye adlandırın ve beşini birden havada tutmaya çalışın.

Kısa zamanda, iş topunun , lastik olduğunu göreceksiniz.Yere düştüğünde yine sıçrayacaktır.

Ama... Öteki dört top; aile, sağlık, dostlar ve sevgi, kristalden yapılmıştır. Bunlardan birini düşürürseniz, çizilebilir,

aşınabilir, çentiklenebilir, çatlayabilir,kırılabilir hatta , tuzla buz olbilir...

Bunlardan biri düşerse, bir daha asla eskisi gibi olmaz. Bunu iyi bilin ve...

Hayatızın dengesini  asla  bozmamaya  çalışın.

TEŞEKKÜRLER...
VE BU TOPLARI ELİNİZE ALIP,YAŞAMIN GÜLDÜRME KISMINA GİDEBİLMELİSİNİZ........
- YA PALYAÇONUN BURNUNDA GÖRMELİSİNİZ HAYATI
- YA DA SİRKTE İP ÜSTÜNDE OYNAYAN CANBAZ DA...
HER ŞEYE RAĞMEN BU TOPLARIN
1. AİLENİZ
2.KİŞİSELLİĞİNİZ
3.ÇEVRENİZ
4.MESLEĞİNİZ
OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

OYUN OYNAMAYA BAŞLAYIN

TEEŞEKKÜRLER :-\ :) ::)

E

eftalya_er

Kullanıcı
19 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
içten gelen duygular böylesine dökülüyorsa kaleme söylenen veya yazılan sözler değerli olmalı bence geçiştirilmeden okuyup yorum yapmayabilirsiniz ama o sözler senin  yüreğinde farklı bir ışık ve pencere açacaktır.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Yazıyı okudum ve hayatımda ki yaşamımın toplarını düşündüm.

Hayatımda ki dengeyi bozmamak için çok çabaladım, henüz dengeledim mi bana göre biraz daha tecrübeye ihtiyacım var.
Eskisine göre daha iyiyim ama :)

Teşekkürler yazı için. :)

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
lastik topumdan kopamıyordum...
öyle biri ile karşılaştım ki benim 45 yaşındaki halim...
çatlamış kristal topları...
artık kendime zaman ayırıyorum.. kendime ayırdığım zaman kristal topların dengesini korumaya yetiyor...
güzel bir paylaşım.. teşekkürler

I

ibrahimcaca

Kullanıcı
8 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
denizli
evet katılıyorum bence hayattan zevk alın  bunu yaparsanız hayatın size vereceği çok şey vardır emin olun arkadaşlar.

ben böyle yaşıyorum ve güzel bir hayatım var  :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Yani konuya beyoğlunun arka sokaklarında gezinicekmiş gibi girdim ama.
Dahada şok edici bir durumla karşılaştım.
Bu nasıl bir analiz anlamadım yav,Hayat bir oyunmuş ? E  hani hayatı ciddiye almak lazımdı,hani hayat bir oyun değildi.
Hoş yaşamı Küçük toplardan oluşan bir ovalimsi yapı gibi nitelemenin içerisinde yatan nedenden banane dicem ama diyemiyorum işte.

Hayatın dengesini asla bozmamaya çalışın.
Hani her şey bizdik ? Hayatı istediğimiz gibi yaşayabilirdik ? Güç içimizde idi yav, kim aldı gücümü, goölgelerin gücü develerin hörgücü adına gücümü geri istesem verirlermi acaba ?

Valla, hayat analizlerinin tamamını bir konuda birleştirip okuyun.
Allak bullak olmaz iseniz ben hiç bir şey bilmiyorum.
Yada bu manyamış ruh hali durumu bana hastır, ne diyeyim artık.