Yaşamın Kısa Tanımı

• Konbuyu başlatan FADİME TASTAN
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde FADİME TASTAN tarafından oluşturulan Yaşamın Kısa Tanımı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 12,680 kez görüntülenmiş, 35 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Yaşamın Kısa Tanımı
Konbuyu başlatan FADİME TASTAN
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan hırslı.28
F

FADİME TASTAN

Kullanıcı
8 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
Kocaeli
Bir zamanlar üç bilge bir araya gelip dünyanın en kısa anayasası yazmaya koyuldular. İnsanın haraketlerine

ve davranışlarına hükmeden kanunu gösterebilen kişi, dünyanın en bilge kişisi seçilecekti.

” Allah suçluları cezalandırır ” diye teklif etti bilgelerden birisi tek cümleydi; kısa ve özdü.

Fakat diğerleri bunun bir kanun değil bir tehdit olduğunu söyleyerek itiraz ettiler. Birinci bilgenin bu teklifi

kabul edilmedi.

” Allah sevgidir ” dedi ikinci bilge.

Ama bu teklif de kabul görmedi, çünkü insanın görevlerini tam anlamıyla açıklamıyordu.

Sonra üçüncü bilge tane tane şu teklifte bulundu:

” Kendinize yapılması istemediğiniz şeyi, başkalarına yapmayın. ” Ve ilave etti:

” Kanun budur: gerisi sadece yoruma kalmıştır.”

Diğer bilgelerde bu teklifi kabul ettiler. Ve o bilge zamanın en bilge kişisi seçildi.

F

firstmoontr

Kullanıcı
25 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
sakarya
Herkes bunu felsefe edinip kendisnin hoşlanmadığı birşeyi başkasına yapmasa süper olurdu ama malesef bu imkansız. insanlar  rengarenk, utangaç, rahat, bencil, duygusal, şakacı vb..... 

F

FADİME TASTAN

Kullanıcı
8 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
Kocaeli
evet bazıları da gamsız oluyor ve ben öylelerine tahammül edemiyorum ::)

Z

zeyna007

Kullanıcı
16 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
dunyamızdaki insanlar aklımızın alamayacagı cesitteler kimin ne zaman nasıl tavır gosterecegini asla bilemeyiz
bu söz cok güzel bir söz ama bunu herkes uygular mı bilinmez uygulasalar bile herzaman olmaz mesela ben de bazen uygulayamıyorum

I

iki_kelime

Kullanıcı
26 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
herkes bu düşünceyi benmseyebilse keske.Paylasım için teşekkürler ;)

H

hasanuluc

Kullanıcı
20 May 2007
En iyi cevaplar
0
0
İat-kartal-topselvi-kubilay.cad
Hani bazı arkadaşlar demişya herkes bunu felsefe edinse me güzel olur insaların mutlu ve rahat yaşadığı bir dünya aslında bu felsefi yaklaşım islamı gönülden benimseyen insanlar tarfından uygunalıyor genellikte
eğer yanlışım varsa düzeltin

Tek bilek olmak derlerya insanlarda tek yürek olsa  ::) ozaman bu felsefi yaklaşım kesin olur ama insanlar tek yürek olamadığına göre tek çare islamı iyi bilmek

H

hasanuluc

Kullanıcı
20 May 2007
En iyi cevaplar
0
0
İat-kartal-topselvi-kubilay.cad
Yaaa bence insanların hepsi aynı düşünseydide hayatın tadı kalmaz dı bence bazı insanların kötü olması bizim olgunlaşmamızı sağlıyor..
Düşünsenize sizinle tartışan arkadaşız yok siz onunla tartışırken birşeylerin farkına varabileceğiniz bir dostunuz yok..
Veya hiç kötülük yapan insan olmadığı için kötülüğün insana verdiği acıyı ve sabrı tadan olmadığı için gerçek mutluluk anların tadı çıkaranda yok

N

nehir

Kullanıcı
18 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
sayın hasanuluc size katılıyorum kötülükte iyiliği tamamlıyor.İkisinin olmadığı bir yaşam düşünülemez.

Saygılar

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
firstmoontr' Alıntı:
Herkes bunu felsefe edinip kendisnin hoşlanmadığı birşeyi başkasına yapmasa süper olurdu ama malesef bu imkansız. insanlar  rengarenk, utangaç, rahat, bencil, duygusal, şakacı vb..... 
Başka Birşey eklememe gerek yok aynen katılıyorum.

W

woody_89

Kullanıcı
11 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
mersin
dünyadaki tüm insanlar böle düşünse ve davransa hayat cennete dönerdi ama insanlar (ben de dahil )böle düşünse bile bunu uygulayamıyor

G

greenhome

Kullanıcı
6 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
safari konuyu iyice açta yanlış yorum yapmayayım üçüncü bilge daha uzun cümle kurduğu için mi seçilmiş  ;D 

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
greenhome yazıyı iki kez baştan sona okuyabilirmisin :)
konu uzunluk kısalık değilki

kardelen5_9

kardelen5_9

Kullanıcı
9 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
öyle insanlar :( varmı artık bu dünyada varsa bile tek tük.. :( ???

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
3 üncü bilge ile kafa yapımız uyusuyormuş gibi.
Bencede haketmiş seçilmeyi gayet objektif yaklaşmış kısa ama çok şey anlatan bir konu taşekkürler.

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
ama bu söz 2000li yıllarda degişime ugradı:) :D :D

"Kendine Yapılmasını istemedğin seyi başkasına yap, cok zevkli oluyor."

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
"Kendine yapılamsını istemediğin bir şeyi başkasına yapma."

Ne kadar anlamlı bir cümle .Ne kadarını uygularız o muamma . Kişiler genelde kendilerine hak ,başkalari kendisine yapınca haksızlık oluyor.

Klasik bir kelime ama eğitim ve öğrenmeye açık olmak şart.