YAŞAMIN İKİ YÖNÜ

• Konbuyu başlatan ayben
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde ayben tarafından oluşturulan YAŞAMIN İKİ YÖNÜ başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,617 kez görüntülenmiş, 26 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı YAŞAMIN İKİ YÖNÜ
Konbuyu başlatan ayben
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan crt
A

ayben

rica ederim canım az da olsa birşeyler kattıysam size ne güzel ;)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Ya yaşamın her halini gördüm gibi.
Hiç bir halinide beğenmedim işin gerçeği.

Boş geldi ne yapayım,umarsızlıgımdanmıdır nedir,hep ucuz göründü gözüme,her ne serdi isede önüme,zevk almadım.
Zevk almadan olmuyor işte.
Zevk almalı insan,doyumsuz olmadan.
İşte o zaman tek yön olur yaşam,olabildiğince yürü korkmadan.

Offff offffff yaşam, hayat, insan eşittir bir bilmez denklem.
Yaşamdan her hali ile zevk almanız dileği ile arkadaşlar.

Teşekkür ederim.

F

ferkan

Kullanıcı
5 Haz 2009
En iyi cevaplar
0
0
adana
Ayben' Alıntı:

Bir tekneye sahip olmakla gururlanan hoca kasabanın öğretmenini Hazar Denizi'nde geziye davet etmiş. Teknenin tentesinin altında bir şey yapmadan oyalanan öğretmen, hocaya sormuş: '' Hava bugün nasıl olacak?'' Hoca rüzgarın yönünü kontrol etmiş, güneşe bakmış ve yüzünü buruşturarak cevap vermiş: '' Eğer bana soruyorsan, bugün olacak fırtınalı.'' Bu cevapla irkilen öğretmen yüzünü asmış ve eleştirir bir ifadeyle, '' Hoca, sen hiç gramer bilmez misin? Bugün olacak fırtınalı, denmez. Bugün fırtınalı olacak denir,'' demiş. Hoca bu paylanmaya sadece omuz silkmiş ve '' Neden gramer  öğrenecekmişim? '' diye cevap vermiş. Öğretmen bu cevap karşısında iyice şaşırmış ve şöyle söylemiş: '' Gramer bilmiyorsun. Bu hayatının boşa geçtiğini gösterir.'' Bu konuşmalar olurken, tam hocanın tahmin ettiği gibi gökyüzünde siyah bulutlar oluşmuş, kuvvetli rüzgar dalgaları kamçılamış ve teken bir ceviz kabuğu gibi sallanmaya başlamış. Dev dalgalar tekneyi suyla doldurmuş. Hoca öğretmene sormuş: '' Yüzme biliyor musun? '' Öğretmen cevap vermiş: '' Neden yüzme öğrenecekmişim? '' Bu cevap üzerine mutluluktan ağzı kulaklarına varan hoca cevap vermiş: '' O halde şimdi tüm yaşamın boşa gitmiş durumda, çünkü tekne her an batabilir. ''

kaynak: Doğu Hikayeleri Psikoterapi
Nossrat Peseschkian, Beyaz yayınları 1998
:eek: :( :( :(

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
İşte öylesine yaşıyoruz  anlamlı anlamsız boşu boşuna bir dünya

"Dilsiz bir kalemin kırık kırık yazdıklarıdır bunlar.
Hayattan mürekkebini esirgemeyen, çizip duran
Dalgın bir bedenin düşlediği bir yıldız ve ağlamaklı bir hayat..!"