yaşamı ertelemek

• Konbuyu başlatan eftelya
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde eftelya tarafından oluşturulan yaşamı ertelemek başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,997 kez görüntülenmiş, 6 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı yaşamı ertelemek
Konbuyu başlatan eftelya
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
E

eftelya

Kullanıcı
20 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Beni her ölüm etkiler Tanımasam bile üzülürüm; Yitirilmiş ümitlere... Hiç gerçekleşmeyecek ideallere... Yaşanmamış sevgilere üzülürüm. Bu yüzden korkarım yaşamı ertelemekten. Ne yapılması, ne söylenmesi gerekiyorsa, söylenmeli, yapılmalı. Seviyorsanız, sevdiğinizi bugün söyleyin. Sevdanızı bugün yaşayın.
İşinizde yapılacak ne varsa bir an önce yapın. Yarın çok geç olabilir. Biranda bitebilir herşey. Yaşamak için acele edin bence. Kısa yaşanmışlıklar, yaşanmamışlıklardan daha iyidir. Geriye dönüp baktığınızda "keşke"ler çoğunlukta olmasın. Uzun vadeli hedefler için bile bugünden harekete geçmeli. Yarınlar çok uzakta olabilir. Daha okulda başlamıyor muyuz ertelemeye yaşamı?.. İlk hedef kolej, sonra üniversite. Hep yarına yatırım bugünü sonra yaşamamacasına.
İşe gireyim sonra... Evleneyim sonra... Çocuklar büyüsün sonra... Emekli olayım Sonra...
Sonra...
Sonra...
Sonra...
Bu sürecin başında, ortasında yaşam her an sona erebilir. Sonrası olmayabilir.
Fedakarlıklar güzel ama, Unutmayalım herkes kendi hayatını yaşar...

Tayfun TALİPOĞLU

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Teşekkürler eftelya;
bunun slaytını izlemiştim.. daha uzun ve daha geniş anlamlıydı..

M

M e l i k e

Kullanıcı
11 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
çok güzel bi paylaşım we çok doğru ama ne olursa olsun insan bazen bazı şeyleri ertelemek zorunda kalıyo...

P

prenses_o6

Kullanıcı
5 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Çok hoş bir yazı olmuş teşekkürler.

L

lavinyaa

Kullanıcı
16 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
sımdı bu yazıdan etkılenıp bır cesaret sevdıgımı soyleyemedıgım arkadasıma ıtıraf edıp bır ohh dıyecegım.Bu gunun ısını yarına bırakmamak hayatı ertelememek gerek degıl mı :) paylasım ıcın tesekkurler

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Yeniden başlasınnnnnn burada kalmasınnn ölüğme kadardı hani yeminimiz diye devam eden bir şarkı vardı.
Ertelemiyorum, yeni bir ben yine yeniden başlayacağım.
Küllerinden doğmak gibi bir durum işte.