YAŞAMA NASIL BAKIYORSUNUZ?

• Konbuyu başlatan firstmoontr
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde firstmoontr tarafından oluşturulan YAŞAMA NASIL BAKIYORSUNUZ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 9,033 kez görüntülenmiş, 37 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı YAŞAMA NASIL BAKIYORSUNUZ?
Konbuyu başlatan firstmoontr
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan toprak43
F

firstmoontr

Kullanıcı
25 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
sakarya
YAŞAMA NASIL BAKIYORSUNUZYAŞAMA NASIL BAKIYORSUNUZ?

Fransa’da, ağır işçilerin işleri hakkında ne düşündüklerini incelemek üzere
araştırmayı yürüten bir görevli, bir inşaat alanına gönderilir.
Görevli, ilk işçiye yaklaşır ve sorar :
”Ne yapıyorsun?” ”Nesin sen, kör mü?” diye öfkeyle bağırır işçi.
” Bu parçalanması imkansız kayaları ilkel aletlerle kırıyor ve patronun
emrettiği gibi bir araya yığıyorum.Cehennem sıcağında kan ter içinde
kalıyorum.Bu çok ağır bir iş, ölümden beter.”
Görevli hızla oradan uzaklaşır ve çekinerek ikinci işçiye yaklaşır.Aynı
soruyu sorar :
”Ne yapıyorsun?”
İşçi cevap verir : ” Kayaları mimari plana uygun şekilde
yerleştirilebilmeleri için, kullanılabilir şekle getirmeye çalışıyorum.Bu
ağir ve bazen de monoton bir iş, ama karım ve çocuklarım için para gerekli.
Sonuçta bir işim var. Daha kötü de olabilirdi.”
Biraz cesaretlenen görevli üçüncü işçiye doğru ilerler.
” Ya sen ne yapıyorsun?” diye sorar.
”Görmüyor musun?” der işçi kolları gökyüzüne kaldırarak.
” Bir katedral yapıyorum.”
...
Bu hikayenin enterasan tarafı her üç işçinin de aynı işi yapıyor
olmaları....

Görmeyi seçtiğiniz yol sizin tutumunuza bağlıdır.
Bugün hava biraz bulutlu mu yoksa biraz güneşli mi?
Güllerin dikeni mi vardır, dikenli dalların gülleri mi?
Bardağın yarısı boş mudur, yarısı dolu mu?
Yoksa bardak olması gerekenin iki katı büyüklükte midir?

F

FADİME TASTAN

Kullanıcı
8 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
Kocaeli
yaşama pozitif bakmaya çalışıyorum :) ::)elimden geldiği kadar ;)

N

nehir

Kullanıcı
18 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
hayata bir sıvdaymışım gibi bakıyrm ve her zorluğa rağmen yaşaması güzel..

H

Hünkar1

Daha iyi olmaya cabaliyorum ama basaramiyorumki neden se gecenleri untmak ta zorluk cekiyorum -
bir an unutu veriyorum  ve de bir kac saat sonrada gine ayni düsüncelerle gecinip gidiyorum -
sevgili can dostlarim.Önerilerinizi  de ayrica bilmekteyim.javascript:void(0);
Öpücük

O

ozlem71

Kullanıcı
3 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
adana
hünkar bey çok şekersiniz ya.bakın yaşızı bilmiyorum ama ben 40 lara yaklaşmış biri olarak diyorum ki geçmişi düşünmek sorgulamak aaaaah vaaaahhh demek insanı sadece üzüyor bu bile geçmişi tümüyle atmak için yeterli değil mi.dün dündür bugün bizim yaşam bizim üzülerek hayatızı geçiremezsiniz.hayat çok kısa.bir uğraş edinin.yeni kişilerle tanışın ne bliyim hayata yeniden sıfırdan başlayın.yeni bir yaprak açın.hünkar defterini kapatın.yeni hünkar defterini açın.hayattan keyif alın.bir daha dünyaya gelmek yok.bu bizim son şansımız.unut herşeyi yaşamamış gibi.yeniden doğ.saygılarımla kendinize iyi bakın

H

Hünkar1

Canim ben de 41 deyim daha gecen persembede oldum  yane bir yil daha  geride biraktim .
Sizin bu fikirinizi uygulamaya  baslamisim da ama bir türlü gerceklestiremedim.Ugrasmaya da
cabaliyorum yane birisi ile de tanismayi da  bakmayi istiyorum,bugünü de yasamaya gine bir
kisi ile paylasmayi da isterdim.Ugras olarak bazen veya bir kacv kez de bilgisayar ile ugrasmaya bakiyorum sizlerle bu sekil düsüncemi paylasmak istiyorum güzel oldugunuzu da animsatiyorum.
Hayata zaten yeniden bir safayi acmis oldum  ne zaman biri ile tanismis olduysam ozaman daha
iyi olurum diye de düsünüyorum Yyeni yapragi da acmaya  basladim defteri kapadim bile ,bu da dogru bir daha dünyaya gelmek olmiyacak,bu bizim son şansımız aynen öyle . seni de ve düsünceni cok güzel bir anlam verdiginiz icin tesekürlerimi iletirim tatlim sevgilermlejavascript:void(0);
Öpücük

N

nehir

Kullanıcı
18 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
hünkar bey, hayatı biraz dalgaya alın yani umursamayın. sadece anı yaşayın. aslında bakarsanız eskiyi hatırlayıp hüzünlenmek güzel birşey tabi uzatmamak şartıyla.
Kendinize ii bakın. AEO
Saygılarımla

O

ozlem71

Kullanıcı
3 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
adana
hayatızdaki bu yeni sayfada kontrolün tümüyle sizin olması dileğiyle.kimsenin sizi üzmesine izin vermeyin hünkar bey.sevgi ve saygılar

H

Hünkar1

Tesekürler sana nehir canim  beni uyandirmaya  cabal harciyorsun  tatli  biri oldugunu inanmaktayim saygilarimi iletir ve de sevgilerimi , canim özlem sizlerede tesekürlerimi sunar ve de beni ayakta tutmaya ugrastiginiz icin caba gösterdiginiz de minatarim sevgilerimle  ve saygilarimi sunarim.javascript:void(0);
Öpücük

F

firstmoontr

Kullanıcı
25 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
sakarya
Siz çabalamaya devam edin Hünkar bey. pes etmeyin lütfen. Çok yakında bütün olumsuzluklar bitecek. yaşama POZİTİF bakalımm öyle olsun. Mutlu günler

P

Paradoks

BAKIS ACISI COK ÖNEMLİ. HAYATIMIZ HER NE KADAR İNİS CIKISLARIN KAPSAMI ALTINDA OLSADA AZİM VE SABIRLA ÜSTESİNDEN GELEREK OLUMLU YÖNLERİNİ YAKALAYA BİLMELİYİZ. TESEKKÜRLER.

G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
hayata hep iyi yönden bakmaya çalışıyorum yoksa yaşadığım şeylere dayanamam bir nevi kendimin psikologluğunu yapıyorum oturup kendimle günün sonunda nasıl neden gibi konusmalar yapıyorum yaşadığımız şeylere iyi yönlerinden bakamaya çalışırsak karşılaşılan zorluklar engeller yıldıramaz gibi geliyo ama sabır ve sinirlerine hakim olma konusunda başarısızım biraz daha zamana olgunlaşmaya ihtiyacım var  ;D

S

sude19811981

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
hayata bende genelde olumlu bakmaya çalışıyorum.özellikle canımı sıkan herhangi bir durum olduğunda kendimi teselli ederek "bugün böyle yaşanması gerekiyormuş böyle yaşandı,eminim yarın daha güzel olacak bugünü de atlatacaksın."derim.o günü ancak böyle düşünerek unutmaya çalışırım ::)

P

Paradoks

sude19811981' Alıntı:
hayata bende genelde olumlu bakmaya çalışıyorum.özellikle canımı sıkan herhangi bir durum olduğunda kendimi teselli ederek "bugün böyle yaşanması gerekiyormuş böyle yaşandı,eminim yarın daha güzel olacak bugünü de atlatacaksın."derim.o günü ancak böyle düşünerek unutmaya çalışırım ::)
Neden bölee bir durumla karsılastım hata neidi gibi sorularla kendimi sorgularım.. :)

M

mupare

Kullanıcı
8 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
ist
bakış açıları ”. Herkesin yaşam penceresi farklıdır. Öyleki bu farklılık dünyaya gelişimizle başlar, büyüme sürecimizde şekillenir, ilerleyen yaşlarımızda inançlara dönüşür. İşte bu noktadan sonra artık bizim değişmez parçamız haline gelen, bizi biz yapan davranışlarımız ortaya çıkar. Sözünü ettiğimiz bu farklılık ve çeşitlilik bakış açılarımızla desteklendiğinde dünyamızı bazen çok anlamlı bazende çekilmez hale getirmektedir

yazın ve hikayen güzeldi.

Y

Yalın

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Tekirdağ
sıkıntılarımı sınırsız ummanlarda bir damla gibi görürüm..kendi küçüklüğümün, acizliğimin bir parçasıdır onlar..kendime saklarım..büyütmeye gelmez..
sevinçlerimi cihan kadar görürüm ki her yeri kaplamıştır..taşıyamaz paylaşırım..sevinirim..sevindiririm.. :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Bugün hava biraz bulutlu
Güllerin dikeni var
Bardağın yarısı boş

Hayata bu şekil bakıyorum fazlamı gerçekçi oldu evet sanırım öyle oldu

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Korsan' Alıntı:
Bugün hava biraz bulutlu
Güllerin dikeni var
Bardağın yarısı boş

Hayata bu şekil bakıyorum fazlamı gerçekçi oldu evet sanırım öyle oldu

bence fazlaca karamsar oldu  :-\

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
hayata bakış açısı...işte anahtar kelimeler bunlar olsa gerek...nasıl bakarsan öyle görürsün,,öyle yaşarsın hayatı ..

tabi bu noktada olumlu bakabilmek önemli,,,
seçenekler var önümüzde,,her ne olursa olsun herkesin küçük de olsa mutluluk sebepleri vardır,,o mutluluklarımızı

göremediğimiz anlarda belki de sorun anahtarımızı kaybetmemizden kaynaklanıyor olabilir..anahtarımız yani bakış
açımız......bakış açımızı değiştirmeliyiz belki,,,iyiye ,güzele yönlenmemiz için güzell düşünmeliyiz,,bu hayatımızın olumlu yönde ilerleyen kapısını açıp bizi güzelliklere götüren bir araç...hayata iyi yönde bakmamızla güzell olur her şey herkes için inş...

:-\

çok güzell bi hikaye .teşekkürler paylaşım için :)