yaşam

• Konbuyu başlatan özlem1980
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde özlem1980 tarafından oluşturulan yaşam başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,614 kez görüntülenmiş, 16 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı yaşam
Konbuyu başlatan özlem1980
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Zynep
Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Yaşam, iki kısımdan oluşur; Brüt yaşam - Net yaşam.

Brüt yaşam, doğumdan ölüme kadar geçirdiğimiz süredir.

Net yaşam ise, kendimizle ve sevdiklerimizle yaşayabildiğimiz, başkasının normallerine uymadığımız, içimizdeki sesi dinlediğimiz ve kendi kanatlarımızla yükselip, çook uzaklara uçabildiğimiz süredir.

Lütfen yaşam vergileri kaçırıp, net yaşamınızda, brüt rakamınızı yakalayın.

Net yaşamınızı da sapına kadar harcayın. Bankalarda, buzdolaplarında, sandıklarda saklamayın. Devretmeyin, ödünç vermeyin, ertelemeyin.

Sıfır kilometre kanatlarınız, bomboş bir bordroyla, arkanızda, bu denizleri, bulutları, ağaçları, müzikleri, aşkları, dostlukları, kavgaları, gözyaşlarını, o güzelim güneşi, kedileri, kuşları, balıkları, dağları, fotoğrafları, Antep işi lahmacunu, damardan tuzlamayı bırakarak çekip gidivermeyin.

Başka cennet yok. Cennet burada, içinizde, yanınızda, az ötenizde.

Hoparlörde, kağıtta, bisikletin pedalında, pabucunuzun altında,

Sırtınızdaki çantada, termosta, Küt küt ölünceye kadar atacak kalbinizin tam ortasında.

Yazarı :düş hekimi yalçın ergir

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Canım ya:)
Sevgili Yalçın'a sonsuz sevgilerimle...
Bu insan ne söylerse doğru söyler bence.
Teşekkürler Özlem.

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
ben kendisinin yazılarını az önce okuma fırsatı buldum hepsi gerçekdende harika yazılardı
beğenmene sevindim :)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Önceleri saçımı yıkamadan dışarı çıkmaz,bakalla bile gitmezdim.
Arkadaşlar bir yere gidelim dediğinde eğer önceden öğrenmemiş son dakika plan yapıldıysa ben gitmezdim....neymiş "plansız çıkamazmışım"pehhh..
Sonra 1999 depremi oldu.İnanın hayatım değişti.Şimdi saçım kirliyse şapka takıp gidiyorum.Planlıda programlarlar yapıyorum ama her gideceğim yeri planlamıyorum.İçimden geliyorsa kalkıp gidiyorum....
Bunları yaşayarak öğrendim ve şimdi daha mutluyum,daha keyifli yaşam sürüyorum... :)

Teşekkürler paylaşım için. :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
özlem1980' Alıntı:
ben kendisinin yazılarını az önce okuma fırsatı buldum hepsi gerçekdende harika yazılardı
beğenmene sevindim :)
Bu kadar güzel bir anlatım nasıl sevilmez Özlem? :)
Hele de bir insan yazdıklarını yaşayarak yazıyorsa...

özlem1980' Alıntı:
Başka cennet yok. Cennet burada, içinizde, yanınızda, az ötenizde.

Hoparlörde, kağıtta, bisikletin pedalında, pabucunuzun altında,

Sırtınızdaki çantada, termosta, Küt küt ölünceye kadar atacak kalbinizin tam ortasında.
Sırt çantasını takıp bisiklet pedalı çeviren, termosundan suyunu içen  mutlu bir insanın cennet tarifide bu kadar hoş olabilir... :)
Kendisi aslında Diş Hekimi.
Çok ilginç gelmiştir bana hep; mesleği Tıp olan kişilerin sanata yatkınlıkları.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Özlemcim reklam gibi sayılmasın lütfen, zaten bu yazım tamamen Yalçın Ergir felsefesi üstünedir.

http://www.kendinigelistir.com/forum/index.php/topic,4702.msg124316.html#msg124316

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
yaşadığın her anın kıymetini bileceksin..
gülümsersen hayat cenneti getirecek sana.. dışının nasıl göründüğü değil içinin nasıl yansıdığı önemli olacak...
çok güzel bir paylaşım çok teşekkürler...
(=

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
"Basit Yaşamak" yazısı duvarımda aslı ve hemen hemen hergün okuyorum Zeynep ve sana ve diğer ark. fikirlerine katılıyorum.
Hayatı basit yaşamak kadar güzel bir keyif yok.

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Zynep' Alıntı:
Özlemcim reklam gibi sayılmasın lütfen, zaten bu yazım tamamen Yalçın Ergir felsefesi üstünedir.

http://www.kendinigelistir.com/forum/index.php/topic,4702.msg124316.html#msg124316
Zeynepcim o yazını vede şiiri okuyunca daha önce okuduğumu hatta çok beyendiğimi şimdi hatırladım ama isme hiç dikkat etmemişim belkide daha öncede defalarca okuduğum bi yazar ama ismi kalmamış aklımda artık unutmam sanırım.  :)

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Gülşah' Alıntı:
Önceleri saçımı yıkamadan dışarı çıkmaz,bakalla bile gitmezdim.
Arkadaşlar bir yere gidelim dediğinde eğer önceden öğrenmemiş son dakika plan yapıldıysa ben gitmezdim....neymiş "plansız çıkamazmışım"pehhh..
Sonra 1999 depremi oldu.İnanın hayatım değişti.Şimdi saçım kirliyse şapka takıp gidiyorum.Planlıda programlarlar yapıyorum ama her gideceğim yeri planlamıyorum.İçimden geliyorsa kalkıp gidiyorum....
Bunları yaşayarak öğrendim ve şimdi daha mutluyum,daha keyifli yaşam sürüyorum... :)

Teşekkürler paylaşım için. :)
bunu başarmış olman ne güzel Gülşahcım yarumun için çok teşekkürler

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
crnkcclr' Alıntı:
yaşadığın her anın kıymetini bileceksin..
gülümsersen hayat cenneti getirecek sana.. dışının nasıl göründüğü değil içinin nasıl yansıdığı önemli olacak...
çok güzel bir paylaşım çok teşekkürler...
(=
çok doğru
ben bişey yapmadım teşekkürlük sadece beyendiğim bir yazıyı paylaştım ben okuduğunuz için teşekkür ederim

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Gülşah' Alıntı:
Bazı şeyler yaşanarak öğrenince daha iyi tecrübe oluyor.
Paylaşım için bende teşekkür ederim. :)
evet acıda olsa yaşanmışlıklar bazen sonrasında güzellikleri daha iyi yakalamızı sağlıyor

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Kesinlikle haklısın Özlem.Ben bunu öğrenmeseydim belki de bu kadar keyifli en azından istediğim ,içimden geldiği gibi davranamayacak/yaşayamayacaktım.
Tabi benim özgürlüğümün  başladığı yerde başkasının özgürlüğünü kısıtlamadan. ;)

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
tebessüm içerikli bir yazı en azından okuyunca tebessüm etmemi sağladı :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
İlginç bir anlatım.
Kendimi toplu sözleşmede hissettim bir an.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
:)
Bazı dayatma yazıları okuduğumda, mutlaka yazanın yaşam tarzını araştırırım. Benim için çok önemli, yaşadıklarını yazarak önerilerde bulunmak ve sadece "olması gerekeni" tespit edip yazan kişiler.
Yalçın Ergir'e hep ayrı bir sempatim olmuştur, çünkü yukarıda yazdıklarını uygulayan bir kişi.
Bazılarınız "eh imkanlarım olsa ben de böyle bir yaşam seçerim." diyebilirsiniz. Buna yanıtım ise, elindeki imkanlarla belki çok daha lüks yaşayabilecek Ergir'in aslında  daha doğal bir yaşamı tercihidir şeklindedir.