Yaşam gülüşünde....

• Konbuyu başlatan ebruliyn
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde ebruliyn tarafından oluşturulan Yaşam gülüşünde.... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,539 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Yaşam gülüşünde....
Konbuyu başlatan ebruliyn
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Öykü yüzyıllar önce gözlemlenen bir olayı nakletmektedir
Bir keşiş araştırma yapmak için bir köye gitmişti.Önce o köyün mezarlığına girdi.Çünkü kültürlerin,yaşam felsefesinin böyle yerlerde gizli olduğuna inanıyordu.Gözleri birden mezar taşlarının üzerindeki rakamlara takıldı.Mezar taşlarında 5,867,900,20003,4293,8,183 örneği birbiriyle hiç te bağlantısı olmayan rakamlar vardı.Uzun uzun düşündü,fakat bu rakamların anlamını çözemedi.
Köyün en bilge kişisine gitti,ona sordu:
-Nedir bu rakamlar Tanrı aşkına? dedi.Bu rakamların gösterdikleri ay mıdır,yılmıdır,saatmidir?
Bilge kişi gülümseyerek yanıtladı:
-Bizler bebeklerimiz doğduğu zaman ,bellerine bir ip bağlarız dedi.Yaşamı boyunca her güldüğü an,o ipe düğüm atarız.Öldükten sonrada ise,bellerinde ki düğümleri sayar,düğüm sayısını mezar taşına yazarız.
Bilge kişi,karşısında ki keşişin birşey anlamadığını görünce açıklamasını sürdürdü.
-Böylece onun ne kadar yaşamış olduğunu anlarız

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Güzel bir hikayeymiş ama ben yaşamın gülmekten ibaret olmadığını,
ağlamanında yaşamın bir parçası olduğunu düşünüyorum. Ağlamakta
gülmek kadar bize insan olduğumuzu hissettiren bir duygu.
Gülmek kadar ağlamakta hayatın renklerinden biri
acı cekmeyen hüzünlenmiyen insanda,
bu hayatta yaşamış saymasın kendini.

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Katılıyorum sana..Tabii ki ağlamakta bir ihtiyaç,güzel bir duygu,dökülen her gözyaşı olgunlaştırır insanları..
Ama nedense insanlar geçmişini gözden geçirdiği zaman üzüntülü anlarını pek hatırlamak istemezler,ağlamaya sebep olan her üzüntü insanı içten içe kemiren bir kurttur,çabuk yaşlandırır. ;)

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
gülmek gözyaşlarınıda doğurur... güldüğü zaman insan her hücresinde yeni bir yaşamı hisseder.. akan her gözyaşı acı için akmaz.. mutlulukta ağlatır insanı
ama gülebilmek önemlidir.. gözlerinizin içi bile gülmeli :)

H

harariye

Kullanıcı
22 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
çok hoş bir paylaşım teşekkürler :)
gülümsemek çok önemli en azından benim hayatımda hayati öneme sahip :)
ağlamak bana görre bir ihtiyaç bazen..