YAPAMAMLAR ÖLDÜ!..

• Konbuyu başlatan eftelya
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde eftelya tarafından oluşturulan YAPAMAMLAR ÖLDÜ!.. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,771 kez görüntülenmiş, 21 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı YAPAMAMLAR ÖLDÜ!..
Konbuyu başlatan eftelya
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan GulsahToptas
G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Dil'den çıkarken basit bir kelime gibi "yapamam" ;kullananlar bu kelimeyi bir işten kurtuluş olarak kullanırlar ...
Oysa basit gibi gözükse de yada kurtuluş olarak kullanılsada bence kişinin "kendisine bir hakaretidir; ben bunu yapamam ki; ben gidemem o yolu bilmiyorum ki...." v.s...örnekleri çoğaltabiliriz.
Neden yapamayalim ki,neden öğrenemeyelim ki;eğer doğuştan veya sonradan başımıza gelen bir engelimiz yok ise...İnsan denen varlık bence mükemmel bir yaradılışa sahip.Bunu sadece kendinin farkına varanlar kullanabiliyor.Diğerleri de " yapamam,bilmiyorum" diyerek vakit geçiriyorlar.
Yazık.
Çevremde çok örnekleri var;"armut piş,ağzıma düş"diye düşünen.

Kişi;önce kendinde ki potansiyelin farkına varmalı,elbette her şeyi en iyisi olarak yapıcağız diye bir şey yok ama en azından bilmesek de öğrenebiliriz,yeteneklerimizi yada içimiz deki dahiyi dene-öğren yoluyla bulabiliriz.

Teşekkürler paylaşım için. :)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Anlatılan konu içerik olarak aynı sadece hikayede geçen isimler farklı olması nedeni ile konular birleştirilmiştir.