Yahudi Mantığı

• Konbuyu başlatan zor_yilar
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde zor_yilar tarafından oluşturulan Yahudi Mantığı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 15,800 kez görüntülenmiş, 18 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Yahudi Mantığı
Konbuyu başlatan zor_yilar
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan weded
Z

zor_yilar

Kullanıcı
17 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Baca temizleme hikayesi

Bir genç yahudi olmak ister ve hahambaşına gider.
Genç - Efendim ben yahudi olmak istiyorum.
- Evladım olamazsın. (en az anne tarafından 6. göbekten yahudi olmak zorunda, yoksa yahudi olamaz)
Genç - Efendim ne olur kabul edin ben yahudi olmak istiyorum diye yalvarır.
Tamam git çalış seni imtihan edeceğim.

Genç gider bir yıl çalışır ve gelir hahambaşıya.
Efendim çalıştım imtihana hazırım der
Soru 1-  Baca nasıl temizlenir?
- Anlamadım efendim.
Evladım baca nasıl temizlenir?
Genç başlar anlatmaya efendim bir çubuğa bezi bağlar yukarıdan aşağı temizlerim.
Hahambaşı olmadı der ve biraz daha çalışmasını söyler.
Genç 6 ay daha çalışım kendinden emin bir şekilde gelir.
soru 1- Baca nasıl temizlenir?
Genç soruya yine şaşırarak bu sefer aşağıdan yukarı temizleme yollarını anlatmaya başlar.
Hahambaşı sokaktan 5 yaşında ki bir yahudi çocuğunu çağırır ve aynı soruyu na sorar.
Çocuk -  "Aman efendim ondan kolay ne var. Sokakta o kadar baca temizleyecek adam var ki veririm 3,  5 kuruş temizletirim  Ben dünya çapındaki hayallerimi geliştiririm.  benim öyle baca temizlemeye ayıracak zamanım yok"

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bu fıkra mı,hikaye mi,gerçek mi ?  ???

Z

zor_yilar

Kullanıcı
17 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
gerçek ama nereye yazacam kafam  :D kararsız kaldım

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Hahambaşı sokaktan 5 yaşında ki bir yahudi çocuğunu çağırır ve aynı soruyu na sorar.
Çocuk -  "Aman efendim ondan kolay ne var. Sokakta o kadar baca temizleyecek adam var ki veririm 3,  5 kuruş temizletirim  Ben dünya çapındaki hayallerimi geliştiririm.  benim öyle baca temizlemeye ayıracak zamanım yok"
Bu hikaye gerçek ve 5 yaşında ki çocuk bu cevabı verebiliyorsa sanırım sokaktan geçerken  bacayı temizleyecek olan insan ben olurum :)

M

memocan32

Kullanıcı
21 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
Burdur
bu milletin büyük hedefleri var 5 yaşındaki de aynı 75 yaşındaki de.. güzel bir paylaşım ibret alınacak türden.

longcoming

longcoming

Kullanıcı
10 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Adana
Çok güzel bir fıkraymış,tam Yahudi işi. ;D ;D ;D ;D

Y

yeni bir hayat

Kullanıcı
14 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
kocaeli
Hedeflerle ve sistematik çalışmak fikrini 5 yaşındaki çocuğa bile empoze etmişler.. Displin onların ruhlarında var.. Çok tembel olduğumu farkettim..

Z

zor_yilar

Kullanıcı
17 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
yahudiler zekiden çok uyanık bir millet

B

birtanem

Kullanıcı
30 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
Büyük düşünmek ve bunu çocuklarımıza aşılamak çok güzel. Ama bence hem büyük düşünen hemde aynı zamanda baca temizlemesini bilen çocuklar yetiştirmek gerek. Her şeyi bilmek ve uygulamak da bir erdem  ve büyük düşüncelere engel değil. Yanılıyor muyum?

B

birtanem

Kullanıcı
30 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
Sevgili Sıla baca temizlemek büyük düşünmeye engel değil hiç bir zaman. Mustafa KEMAL tarlada çalışıp ekinlere zarar vermesin diye kargaları kovalarken büyük düşünmesine engel olmadı bu durum. Olsaydı böyle büyük bir lider olmazdı. Demek ki baca temizlemesini de bilmek düşünmeyi öldürmez. Umarım anladın?

ilyas

ilyas

Kullanıcı
14 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
gerçekte ulu önder ATATÜRK'ün görüş düşünceleri doğrusunda hareket eden bir nesil olsa yahudilerin bu mantık ve sözlerine bakıp geçeriz sadece. Ve ben sadece şu anda bunu bir fıkra olarak görüyorum. Ve gülüp geçiyorum

N

nefret_Esat

Kullanıcı
18 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0

hakkaten bu adamalr böyle ya :D keşke biz müslümanlarda bunlar gibi olsak

B

bişileryapmaklazım

Kullanıcı
14 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
burada müslümanlık yada yahudilik ayrımı saçma olay tamamen imkanlarla ilgili. eğer sizin 3,5 kuruşa ihtiyacınız varsa ki kendi çapınızda hedefleriniz de vardır, elbette şu anki olanaklarınıza göre gider bacayı temizler ve karşılığını alırsınız. hedeflere gelince imkanlarınız doğrultusunda hedeflerinize ulaşırsınız. ekonomik olanaklarınız sınırlıysa 10 baca temizler hedefinize ulaşırsınız, imkanınız varsa bacanızı bir başkasına temizletir siz hedefinize yönelirsiniz.

W

weded

Kullanıcı
26 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
Aman efendim ondan kolay ne var. Sokakta o kadar baca temizleyecek adam var ki veririm 3,  5 kuruş temizletirim  Ben dünya çapındaki hayallerimi geliştiririm.  fena bi çocukmuş  hemde 5  yaşında 
ü

L

lalezar

Kullanıcı
26 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
yahudi mantığı bu deyil bence yahudiler  öyle kolay para harcasalardı bu gün bukadar zengin olmazlardı  bence hikayede cocuk bacayı tamizlemeli normal olan bu yahudi mantığı

L

lalezar

Kullanıcı
26 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
hemde 5 yaşındaymış bu cocuk

Z

zor_yilar

Kullanıcı
17 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
weded' Alıntı:
Aman efendim ondan kolay ne var. Sokakta o kadar baca temizleyecek adam var ki veririm 3,  5 kuruş temizletirim  Ben dünya çapındaki hayallerimi geliştiririm.   fena bi çocukmuş  hemde 5  yaşında 
ü
bizim çocuklarda fena değil

yorum içinde yapılan ve uygunsuz olan kelime silinmiştir.
lütfen biraz daha dikkat edelim...

W

weded

Kullanıcı
26 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
yorum içinde geçen uygunsuz kelime silinmişir.