Ya bardak olacaksın ya da göl

• Konbuyu başlatan eylül1
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde eylül1 tarafından oluşturulan Ya bardak olacaksın ya da göl başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 13,944 kez görüntülenmiş, 44 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Ya bardak olacaksın ya da göl
Konbuyu başlatan eylül1
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan gecelerinzalimi
K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Ya bardak olacaksın yada göl ya çözüm olacaksın yada çözümsüzlük ve gibi bir sürü yada ya on u olacaksın yada bunu ya sunu olacaksın yada bunu :)

Yokmudur insanları yönlendirmenin bir orta yolu YADASIZ bardak yada göl olamamıssa yokmudur varlıgı silinmişmidir harabmıdır bitabmıdır.Nedir?
Bir ortada yönlenim mutlaka kazandırılmalı insanlara ama bu kadar taraf uzmanın düşünürün yazarın arasında bertaraf bir düşünceninde olusması en azından şu an için olanaksız gibi görünüyor.
Siz şu an için bardak yada göl olmaya devam edin hele bi kabugumuzdan çıkalım belki 2 side olmadan hayatta baskaşeylerde olunabilir demeyin şu an için yanılırsınız.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
İnsanlar yapı gereği muhakkak bir ideolejiye inanırlar MUstafa. Sormuşsun ya yok mu bir ortası diye belki vardır ama şuan için bilmiyorum eğer bilen varsa/ yada sen biliyorsan bize burada bizimle paylaşabilirsin...

Burada olma amacımız öğrenmek.Bazen tartışarak, bazen konuşarak,bazen yazarak öğreneceğiz.  :)

K

kabeka

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
16
İstanbul
yerine göre bardak yerine göre göl olur insan

en başta herkes acılar karşında bardaktır

sonra damacana olur,sonra büyür

ama çırak şuan bardak

göl olması için ustasının yaşına gelmesi,olgunluğuna gelmesi gerek

ben şuan bardağım herhalde ve hep bardak kalmak isterim

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Gülşah' Alıntı:
İnsanlar yapı gereği muhakkak bir ideolejiye inanırlar MUstafa. Sormuşsun ya yok mu bir ortası diye belki vardır ama şuan için bilmiyorum eğer bilen varsa/ yada sen biliyorsan bize burada bizimle paylaşabilirsin...

Burada olma amacımız öğrenmek.Bazen tartışarak, bazen konuşarak,bazen yazarak öğreneceğiz.  :)
Ben bildiklerimi yazarsam çok kötü olur insanların umutları kalmaz gülşah en iyisi ben bildiklerimi yazmayayım.
Bildiklerim bana kalsın sadece yazılanları kendimce yorumlayayım bu daha iyi gibi.
Belki bir gün ama şimdilerde bir gün değil.

K

kabeka

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
16
İstanbul
Korsan' Alıntı:
Ben bildiklerimi yazarsam çok kötü olur insanların umutları kalmaz gülşah en iyisi ben bildiklerimi yazmayayım.
Bildiklerim bana kalsın sadece yazılanları kendimce yorumlayayım bu daha iyi gibi.
pandoranın kutusu sende herhal

bir çok insan pandoranın kutusunu bulduğunu söylemiş ama hepsi yanılmıştır
genelleme yapmak yanlış olur

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Bu bir tercih meselesidir ama bilgi paylaşıldıkça çoğalır.

Her düşünceye saygım var eğer açıklama yapmak istemezsen tercihindir. Ama yorum yaparken bazı cümleleri ucu açık bıraktığın için ister istemez böyle bir cümle çıkıyor ortaya.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
kabeka' Alıntı:
yerine göre bardak yerine göre göl olur insan

en başta herkes acılar karşında bardaktır

sonra damacana olur,sonra büyür

ama çırak şuan bardak

göl olması için ustasının yaşına gelmesi,olgunluğuna gelmesi gerek

ben şuan bardağım herhalde ve hep bardak kalmak isterim
Bu mesaj var olan her seyin aslında ne kadar homojen bir yapıya sahip oldugunun göstergesi.
İşte tamda burada benim analizim devreye giriyor ben diyorumki nasılsa bu durumlar değişicek neden yadalaraa bagımlı olasınızki kırın zincirlerinizi aşamaları unutun bırakın bardak olmayı olabiliyorsanız göl olun delta olun hatta körfez olun ben ona takılmıyorum.
İnsanların şartlandırılmasına benim tepkim ya o yada o gibi bah demekki ne olursan ol değiş meyen tek şeyin değişim oldugu bir evrende o yadalardaki kavramlarda kalabilmem imkansız.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
kabeka' Alıntı:
Korsan' Alıntı:
pandoranın kutusu sende herhal

bir çok insan pandoranın kutusunu bulduğunu söylemiş ama hepsi yanılmıştır
genelleme yapmak yanlış olur
Ben herşeyi biliyorum demedim bildklerim dedim yanlış anlamışsın.
Hem ben öle pandora mandora işlerine girmem  vesselam benim bildiklerim healde beni baglar genellemedimki ama insanlarıda okundugunda hiç olumlu etkilemeyecek bilgilerdir.
O konuda eminim.

K

kabeka

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
16
İstanbul
5 kiloyu kaldıramayan insan

nasıl olurda 100 kiloyu kaldırabiir

senin dediğin ütopik bir şey bence korsan :)

kır zincirlerini falan ouuuu yeeee :D

"O konuda eminim.adlı yazıdan" alıntı

bilmem her olumsuzluktan çıkarılacak olumlu bir şey vardır diye düşünmekteyim

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Gülşah' Alıntı:
Bu bir tercih meselesidir ama bilgi paylaşıldıkça çoğalır.

Her düşünceye saygım var eğer açıklama yapmak istemezsen tercihindir. Ama yorum yaparken bazı cümleleri ucu açık bıraktığın için ister istemez böyle bir cümle çıkıyor ortaya.
Cümlelerin ucunu bilerek ve isteyerek yani tahammüden açık bırakıyorum.
Bakalım insanlar nasıl doldurucak ben bir farklılık yakalarım belki daha dogrusuna tanık olurum diye yani o durum şahsım tarafından bilinerek yapılıyor.
Bilgi paylaşıldıkça değil  tartışıldıkça deger kazanır vesselam yani önce kısmen paylaşıcaksın ki kendinin dısında baskaları tarafından analiz edilebilsin daha sonra belki  hepten paylaşılabilir.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
kabeka' Alıntı:
5 kiloyu kaldıramayan insan

nasıl olurda 100 kiloyu kaldırabiir

senin dediğin ütopik bir şey bence korsan :)

kır zincirlerini falan ouuuu yeeee :D

"O konuda eminim.adlı yazıdan" alıntı

bilmem her olumsuzluktan çıkarılacak olumlu bir şey vardır diye düşünmekteyim
Ne garip değilmi ayakları olmayıp halter kaldırabilenleri tanıyorum.
Ütopikmi yaklaşım 80 kiloyu kaldırıyor.
Ayakları ile resim yapanları tanıyorum ellerini bir inşaatta asansöre katıran bir marangoz ama yapyıklarını elleri olanlar yapamaz.
Ne kadar ütopik kırılmış bir bardak iken göl olmayı basarmışlardan bahsediyorum ama ütopik sana göre bu imkansız insan 5 kiloyu kaldırmadan 100 kaldırabilirmi imiş.
İnsan iyimser insan hani sizin yolunuzdan gidersek denedinmiki?
Hani birde altına yazmışsın her olumsuzluktan olumlu birr taraf çıkartırım diye bah imkansız demişsin yukarıda yazdıklarıma hani siz polyannacılara imkansız yoktu sadece biraz zaman alırdı :)
ÇELİŞMEYİN BE YAF Neyse sen isrtediğin gibi düşün saygılarımı sunarım.
Katılmam o başka konu

K

kabeka

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
16
İstanbul
benim yazdıklarımla senin anladıkların çok ayrı :) çok alakasız yerlere çekip bence alakasız bir yorum yapmışsın :)

çok iyi şekilde açıkladığıma inanıyorum

bende saygılarımı sunuyorum

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
kabeka' Alıntı:
benim yazdıklarımla senin anladıkların çok ayrı :) çok alakasız yerlere çekip bence alakasız bir yorum yapmışsın :)

çok iyi şekilde açıkladığıma inanıyorum

bende saygılarımı sunuyorum
Alakayı kurmak sana kalmış arkadasım evet iyi açıklamışsın yorumun üstü gerçekçi altı hümanizm vesselam.
Bu açıklama çok iyi ise mesele yok bir dalda durulsa bende iyi açıklarımda bir dalda durulmuyo :)
Dediğim gibi alakalandırmak sana kalmış ben yazdım arada köprüyü sen kur.

kemal_zengin

kemal_zengin

Kullanıcı
7 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
Malatya
çok guzel  anlamlı  bir yazı tessekkur ederim
hayatın farklı bir anlatım şekli

Ya bardak olacaksın ya da göl