web sitesi açmak istiyorum. Bu konuda yardım ve önerilerinize ihtiyacım var.

• Konbuyu başlatan Yaman34
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Teknoloji Dünyası kategorisinde Yaman34 tarafından oluşturulan web sitesi açmak istiyorum. Bu konuda yardım ve önerilerinize ihtiyacım var. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,727 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Teknoloji Dünyası
Konu Başlığı web sitesi açmak istiyorum. Bu konuda yardım ve önerilerinize ihtiyacım var.
Konbuyu başlatan Yaman34
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan hayalhane
Y

Yaman34

Kullanıcı
6 May 2014
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Merhaba. Web sitesi kurmak istiyorum. Bu konuda bana yardımıcı olacak kimler var. Profesyonel ve kontrol panelli bir site olsun tasarımları sade ve göz yormayan olsun vs vs... Referansları kuvvetli firmalar ile çalışmayı istiyorum. Yardım lütfen...

H

hayalhane

Değerli kardeşim, sırf sana yardımcı olmak için giriş yaptım.
Web sitesi sahibi olmak istiyorsan kısaca bir iki not geçeyim istedim.

1) Lazım olan şeyler nelerdir?

İki şey gereklidir:
a) Domain (Web sitesi adresi: www.orneksite.com)
b) Hosting (Web dosyalarını barındıran sunucu)

2) Bilgi olarak ne lazım?

Kardeşim abartısız söylemle derim ki, sadece HTML bil gerisi çok kolay. Eskisi kadar zor değil bu konular. Eğer Portal yani kişisel blog kurmak istersen WordPress, Joomla gibi Hazır Sistemler işini çok kolaylıkla görecektir, hatta hazır PHP kişisel sitelerde vardır. Ama benim tavsiyem SEO açısından Hazır Sistemler olmaktadır. Yok forum sitesi kurmak istersen SMF, phpBB gibi Hazır Sistemler işini görecektr. Bunlar için sadece HTML ve CSS bilgisi ve birazda PHP'ye aşina olarak hazır sistem dilinden az buçuk anlamak gerklidir.

3) Fiyat olarak ne öderim?

Kardeşim, Domain fiyatları en fazla 20 TL'dir. Sana tavsiyem Netdirekt.com.tr yada İsim tescille çalışmaktır. Ben Netdirekt kullanıyorum. KDV dahil 18 TL civarı ücret ödemekteyim. PHP Hosting alıyorum. Minimum 43 TL ancak % 100 güvenli ve Sorunlarınına anında 7/24 yardımcı oluyorlar.
Toplamda yıllık 70 TL'ye web sitesi sahibi olabilirsin. Ancak tasarımı kendin yaparsan. Eğer fiyat yine fazla gelirse Hosting konusunda özelden PM atarsan elimden geleni yaparım kardeşim.

4) Bu hizmetleri ücretsiz elde edebilir miyim?

Kardeşim, elbette bunlarında ücretsiz olanları olmaktadır. Ancak pek link vermek yada referans olmak istemiyorum. Yine özelden bunları sorabilirsin.
Bazı adresler .TK uzantılı Domaini ücretsiz vermektedir. Google'dan aratarak ücretsiz Hosting hizmeti veren sunucu bulabilirsin. Kimi reklam verir, kimi kısıtlı alan yada trafik vs. Ama işi öğrenmek için bire bir oluyor.

Saygılar.