WALKING ON SKYLINE

  • Konbuyu başlatan OZAN
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde OZAN tarafından oluşturulan WALKING ON SKYLINE başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,617 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı WALKING ON SKYLINE
Konbuyu başlatan OZAN
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan GulsahToptas
O

OZAN

Kullanıcı
24 May 2007
En iyi cevaplar
0
0
TÜRKİYE
Eski batı’da bir 40- 45  yaşında bir çiftçi hastalandı.
Doktor ona 6 aylık ömrü kaldığı ve öleceğini söyledi.

Çiftçi o kadar üzüldü ki , çiftliğini , hayvanları , bütün herşeyini bıraktı ve atına binip çöle doğru gitti. Bir çukur kazıp içine girdi ve başı açıkta güneş altında ölmeyi bekledi. Akşam olurken , yanına bir atlı geldi.
-Ne yapıyorsun diye sordu
-Çiftçi durumu anlattı ve ölmeyi beklediğini söyledi.
Atlı , durumu anladı ve ölmeyi beklemek yerine ölene dek kendisini mutlu edecek birşeyler yapması önerdi, oradan uzaklaştı.

Çiftçi hava kararırken atlıya hak verdi ve zorla da olsa  girdiği çukurdan çıktı. Atına binerek kuzeye doğru gidebildiği kadar günlerce gitti.

Durduğunda , her yerin upuzun ve ulu çınar ağaçlarıyla kaplı olduğu bir yerde buldu. Bir kulübe yaptı ve ormanı dolaşmaya başiadı. Ormanda yaşlı ama yaşayan ağaçların ne denli uzun ve yaşama sıkı sıkıya bağlı olduğunu , köklerinin ne kadar derinde olduğunu gördü.

Bir gün , insanların arazi açmak için bu ağaçları yok ettiğine tanık oldu. Önce sözlü olarak , işe yaramayınca da silahlı olarak mücadeleye girişti. Kaybedecek hiçbir şeyi yoktu. Mahkemeye giderek yapılan şeyin doğaya verdiği zararı jüriye ve yargıça anlattı. Haftalar süren davalar oldu. Konu öylesine büyüdü ki başkan durumu öğrendi ve bizzat ilgilendi.

Çiftçi tarihte ilk kez doğada bulunan yaşlı ama yaşayan ağaçları korumak için bölgenin sit alanı olarak korunması öngören yasanın çıkmasına öncülük etti ve davayı kazandı.

Çiftçi yaşamın geri kalanı mutlu ve huzurlu bir şekilde ağaçların ve ormanların korunmasına adadı. Yaşamın değerini gördü. Huzur içinde öldü.

Öldüğünde 93 yaşındaydı.

 
E

emine38

Kullanıcı
5 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
Paylaşımız için teşekkür ederim.
 
I

iki_kelime

Kullanıcı
26 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
Teşekkürler ;)
 
H

hepmavi

Kullanıcı
25 May 2007
En iyi cevaplar
0
0
gökyüzü
Daha önce okumuş olsam da defalarca okunabilecek bir hikaye...Teşekkürler Ozan
 
E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
evt ya insan olumsuz düşüncelre gömülmemeli,dogru ve güsel seyler yapması gerektıgı düşünüp hayata baglanmalı, herseye ragmen hayat yasamaya deger, ve herseye ragmen güsel düşünceler cokk önemliii...teşekkürler ozan ;)
 
Üst