Vista için en düşük sistem gereksinimleri...

• Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Teknoloji Dünyası kategorisinde Codex tarafından oluşturulan Vista için en düşük sistem gereksinimleri... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 10,466 kez görüntülenmiş, 26 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Teknoloji Dünyası
Konu Başlığı Vista için en düşük sistem gereksinimleri...
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan roze
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
Modern bir işlemci (800 mhz)

512 mb sistem belleği

DirectX 9 uyumlu bir grafik işlemci.

Desteklenen en düşük sistem gereksinimi :

İşlemci :800 mhz 32 bit (x86)ve ya 64 bit (x64) işlemci

Sistem belleği: 512 mb

GPU:SVGA(800x600)128 mb

Sabit disk: 20 gb

Boş disk alanı:15 gb

Optik sürücü: cd rom sürücüsü

O

OZAN

Kullanıcı
24 May 2007
En iyi cevaplar
0
0
TÜRKİYE
512 MB Ram , sadecve teorik olarak geçerli . 1 GB Ram in altında olanlar bir daha düşünsün . Diğer özelliklere bakılırsa Vista kurmak için önce PC nin yükseltilmesi gerekiyor . Para tuzağı..

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Para tuzağından önce
Vista bence hiç güzel değil
windows XP’den vazgeçmem..
Zaten Bilgisayarın mantığında vardır birşey vardın bi donanım bir yazılım vardır. Kullanıcılar bunu öğrenirler iğneden ipliğe.. sonra yeni bi sürüm yeni birşey bulurlar.. onu satmaya çalışırlar.

bunu, şuna benzetiyorum;
Antivirüs Program yazılımcıların
Virüsleri yaydığı gibi..

K

KueRaKa

Kullanıcı
11 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Benim bilgisayar bu vistayı kaldırmaz..

T

tubix

Kullanıcı
30 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
Kocaeli
vista da kullanıyorum xp de kulanıyorum en çok ama vistayı kullanıyorum bence bana daha güvenli geldi  ;) :)

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
tubix' Alıntı:
vista da kullanıyorum xp de kulanıyorum en çok ama vistayı kullanıyorum bence bana daha güvenli geldi  ;) :)
:)
vista çıktıktan 3 gün sonra Ruslardan bir kaç hacker şurda şurda açığınız var kapamazsanız vistayı kullanamazlar bundan böyle diye bir haber okumuştum :)

P

Paradoks

tubix tabiki güvenli olur cünkü yeni piyasaya sürüldü henüz tamamıyla güvenlik acıkları kesfedilemedi ama merak etme en yakın zamanda onuda yaparlar.. :)

Modern bir işlemci (800 mhz)
512 mb sistem belleği
DirectX 9 uyumlu bir grafik işlemci.
Benim pc bütüm bu özellikleri karsılıyor ama XP.. internetten buldugum bir yamayla XP i görsel acıdan Vistanın tıpkısının aynısı yaptım.. :) Yani XP donanımında Vista kullanmaktayım.. :D

L

lck

Kullanıcı
6 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul-beykoz
ama dıkkat et o programı kullnırken xp nın tum ozellıklerını degıstırıyo yhane en azından cogunu  onun ıcın pc cok fazla hata verebılıyo

P

Paradoks

yokk.. lck istedigim zaman XP gecebilirim sadece uninstall yapmam yeterli.. :) Gecis sonrası XP eski haline geliyorr.. o porg. kullanırken XP donanımlarını kaldırmıyorr sadece görsel acıdan Vista sölenine dönüyorr masa üzeri v.s... ;)

H

hatche

Kullanıcı
6 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
ankara
merhaba aLican birşey sormak istiyorum
Senin kuLLandığın vista teması hangisi vista transformation pack mi,yoksa vista inspirat mı? ben de vista teması kuLLanmak istiyorum da :-\

P

Paradoks

"vista inspirat" OLSA GEREK... ORİJİNAL VİSTA KULLANMIYORUM BU ARADA. ;)

H

hatche

Kullanıcı
6 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
ankara
ben bu araLar fena haLde vista ya taktım ama hiç kimse önermiyoo. ben de temasını yükLedim ama pek beceremedim gaLiba  ::)

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
hatche' Alıntı:
ben bu araLar fena haLde vista ya taktım ama hiç kimse önermiyoo. ben de temasını yükLedim ama pek beceremedim gaLiba  ::)
Evet önermeyenlerden biri de benim..
En başta işlemcinin tamamını kullanmasıyla başlı başına sorun

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
hatche' Alıntı:
vista temasını da mı önermiyorsun????
Bakın.
Kullanılan tema çok güzel birşey olsa dahi..
yada şöyle söyliyeyim.
1 MB'dan büyük boyutlu resmi arkaplan olarak dahi kullanıyorsan bilgisayar normalden daha yavaş çalışır her tıkladığında o resmi görür.
Evdeki bilgisayarım 1 ay öncesine kadar
Pentium 3  550 Mhz idi. bu işlemciyle ben Call Of Duty'i oynayabiliyordum..

yani kısacası belli başlı şeyler arka plan tema gibi şeyler bilgisayarın hızını yavaşlatır. Bilgisayarın özelliği çok çok iyi ise istediğini yapabilirsin tabiki...

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
bende vista kullanıyorum memnunum ama cook özelli var kesfetmek zaman istio ;)