VASİYETNAME

• Konbuyu başlatan HASAN DAVUTOĞLU
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde HASAN DAVUTOĞLU tarafından oluşturulan VASİYETNAME başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,346 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı VASİYETNAME
Konbuyu başlatan HASAN DAVUTOĞLU
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan crt
H

HASAN DAVUTOĞLU

Kullanıcı
4 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Güzellikler diyarından
Damarlarımdaki kanı, ayda 2 – 3 kez kana ihtiyacı olan thalassaemialı hastalara bağışlıyorum. Vücudumdaki organları, organ nakli bekleyen hastalara helal ediyorum.

Ölümümün, başkasını yaşatmak adına, damarlarımdaki kanın son damlasına kadar alınarak gerçekleşmesini istiyorum. Sağlıklı tüm organlarımın hastalara nakledilmesini istiyorum.

Bugüne kadar ülkeme, dünyaya ve insanlığa yararlı olmam için çalışmam, üretmem hep engellendi. Hiç olmazsa ölerek bunu başarayım! Başarayım ki bu ülke, bu dünya için üretmek isteyen birilerinin var olduğu kanıtlansın. Öleyim ki bu ülkede, bu dünyada insanlığın, güzelliklerin hâlâ yaşatıldığı kanıtlansın.

Ülkeyi sen mi kurtaracaksın? Devleti sen mi kurtaracaksın? Dünyayı sen mi kurtaracaksın? Mazeretleri, suçlarından büyük insanların karşılarında canla başla çalışmak isteyenlere engel olmak için, alay etmek için sordukları sorular bunlar... Bu soruları sorabilenler o kadar çoğaldı ki güzellikleri yaşatmak isteyenlere korku salar hale geldi.

İnsan soramadan edemiyor: Çalışmak suç mu? Alın teriyle kazanmak suç mu? Namusunla yaşamak suç mu? İnsanlık adına birilerine yardım elini uzatmak suç mu? Dürüst olmak suç mu? HASAN DAVUTOĞLU

D

derin_3486

Kullanıcı
7 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
''İnsan soramadan edemiyor: Çalışmak suç mu? Alın teriyle kazanmak suç mu? Namusunla yaşamak suç mu? İnsanlık adına birilerine yardım elini uzatmak suç mu? Dürüst olmak suç mu? ''
Tabiki değil ve ben bu ülkede bunları yapan milyonlarca insan olduğuna inanıyorum..Eğer olmasaydı bu kadar  insan nakil olmaz; çeşitli yardım kuruluşları için bu kadar yardım toplanamazdı...

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Çok güzel bir paylaşımdı teşekkürler Sn. Davutoğlu.

S

smyye

Kullanıcı
1 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
güzel bir konuya değinmişsin arkadaşım.teşekkürler..

E

eftelya

Kullanıcı
20 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Ülkeyi sen mi kurtaracaksın? Devleti sen mi kurtaracaksın? Dünyayı sen mi kurtaracaksın?
ülkeyi kutaramam, devleti kurtaramam,dünyayı kurtaramam belki ama kendimi kurtarabilirim,ailemi kurtarabilirim,etrafımdakileri kurtarabilirim,kendi geleceğimi kurtarabilirim, doğmayan çocuklarımı kurtarabilirim....

L

lck

Kullanıcı
6 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul-beykoz
gercekten cok dogru bı konuya degındınız arkdaslar kemal sunalın fılmlerınde bu konuları cok guzel ıslıyor gercekten bu devırde ulke ıcın bı seler yapmak cok zor beyın goclerı cok fazla ıssızlık desen hıc bahsetme bu halde bız genclerın bızı nası bıseylerın bekledıgı hakkında bı bılgımız yq fena durumdayız

P

Paradoks

HASAN DAVUTOĞLU gercekten taktir edilecek birisisiniz... ;) Kanlı nakli yaptırmanız sizinde yararınıza kanınız yenileniyor bu sırada saglık ve sıhhat kazanıyorsunuz. Tabi vücudunuz bu durumu kaysılayacak bir yapıdamı bilemiyorum... :-\

P

prenses_o6

Kullanıcı
5 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
söylediğin çok doğru gerçekten güzel bir yazı olmuş sonuna kadar destekliyorum yaptığın çok doğru birşey keşke herkes böyle düşünse herşey daha güzel olurdu.

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
[quote author=HASAN DAVUTOĞLU li
İnsan soramadan edemiyor:
Çalışmak suç mu?
Alın teriyle kazanmak suç mu?
Namusunla yaşamak suç mu?
İnsanlık adına birilerine yardım elini uzatmak suç mu?
Dürüst olmak suç mu?

[/quote]
Yanıtlıyorum
Evet çalışmak suç değil ama ..İş alanlarını yetersiz bırakarak yoksulluğa sebebiyet vermek suç.
Alınteriyle kazanmak suç değil ama ..Yolsuzluk yaparak kazanmak suç.
Namusunla yaşamak suç değil ama..Namussuzluklara boyun eğmek suç.
İnsanlara yardım etmek suç değil ama ..Çıkarın için insanların emeğini sömürmek suç.!
Dürüstlük suç değil ama ..Dürüslük maskesini takmak suç.