UNUTULMAZ FİLM REPLİKLERİ

• Konbuyu başlatan senarist081
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde senarist081 tarafından oluşturulan UNUTULMAZ FİLM REPLİKLERİ başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,603 kez görüntülenmiş, 19 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı UNUTULMAZ FİLM REPLİKLERİ
Konbuyu başlatan senarist081
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan kagittan__gemi
S

senarist081

BU REPLİKLER UNUTULMAZ!.. Öyle filmler vardır ki içinde geçen bir söz izleyenlere nefis duygular yaşatır. Öyle replikler vardır ki o replikte insan kendini bulur. Sinemalarda izlediğimiz filmlerin içinde geçen bazı replikler bizi son derece etkiler. İşte sizler için derlediğimiz unutulmaz film replikleri...

Bilinç, korkunç bir lanettir. Düsünürsün, hissedersin, acı çekersin...
Craig Schwartz "Being John Malkovich - John Malkovich Olmak"

Doğru ya da yanlış diye birşey yok, sadece popüler fikirler var...
Jeffrey Goines "Twelve Monkeys - 12 Maymun"

Beni olduğum gibi kabul et. Ancak o zaman birbirimizi keşfedebiliriz...
Guido "8 1/2"

Bizim neslimiz Büyük Depresyon'u ya da Büyük Savaş'ı yaşamadı. Bizim savaşımız ruhsal bir savaş. Bizim depresyonumuz kendi hayatlarımız...
Tyler Durden "Fight Club - Dövüs Klubü"

Şeytanla dans edersen şeytan değismez; seni
değistirir...
Max California "8 mm."

"Ölüler tek bir şeyi bilirler: Hayatta olmak daha iyidir."
Er Joker "Full Metal Jacket"

Frenleri kullanma; arabalar gitmek için yapılmıştır, durmak için degil!
Michel Poiccard "A Bout de Souffle-Serseri Asiklar"

Yanında duruncaya kadar, hedefimden ne kadar uzakta durduğumdan emin olamamıştım... Vincent "Gattaca"

Bilinç, korkunç bir lanettir. Düşünürsün, hissedersin, acı çekersin...
Craig Schwartz "Being John Malkovich
- John Malkovich Olmak"

Hayatta yaptıklarımız, sonsuzlukta yankılanır...
Maximus "Gladiator - Gladyatör"

Konu duygular oldugunda, büyük kahramanlar bile
aptalca davranabilirler...
Sir Te "Crouching Tiger Hidden Dragon - Kaplan ve Ejderha"

O mükemmel değil. Sen de mükemmel degilsin. Asıl soru birbiriniz için mükemmel olup olmadığınız...
Sean "Good Will Hunting - Can Dostum"

Kim ne derse desin, sözcükler ve düşünceler dünyayı değiştirebilir.
John Keating "Dead Poets Society -
Ölü Ozanlar Dernegi"

Bir topluluğu kontrol etmek, bireyi kontrol etmekten kolaydir. Bir topluluğun ortak bir amacı vardır. Bireyin amaci ise her zaman için şaibelidir.
Dr. Murnau "Kafka"

"Şeytan yalancıdır. Bizim aklımızı karıştırmak için yalan söyler; bize saldırmak içinse yalanları
gerçekle karıştırır. Saldırısı psikolojiktir ama
güçlüdür. O yüzden onu asla, ama asla dinleme..."
Peder Merrin "The Exorcist - Seytan"

Bazen senle hiç tanışmamış olmayı diliyorum. Çünkü tanışmamış olsaydık, geceleri yatarken dünyada senin gibi biri olduğunu bilmeden uyuyabilirdim...
Lambeau "Good Will Hunting - Can Dostum"

Hiçbir düş sadece bir düş değildir...
Dr. Bill Harford "Eyes Wide Shut - Gözü Tamamen Kapali"

Biriyle tanıştığınızda ilk farklılıklarınızı önce görürsünüz ama zaman geçtikçe benzerlikleri farketmeye baslarsiniz. Sanırım tüm dostluklar böyle başlar.
Brian Kessler "Kalifornia"

Biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema
tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak
büyüdük, ama olmayacağız. Şimdi bunu anlamaya
başlıyoruz...
Tyler Durden "Fight Club - Dövüş Kulübü"

"Öldürmek, sigara içmeye benzemez. Onu bırakamazsın."
Catherine Tramell "Basic Instinct -Temel içgüdü

"İtalya'da 30 yıl boyunca Borjiyalar vardı. Yani savaş kıyım, cinayet... Ama Michelangelo, Leonardo ve Rönesans aynı dönemde var oldular. Oysa İsviçre'de kardeşlik, 500 yıllık demokrasi ve barış vardı. Ama ne yaratabildiler? Sadece guguklu saat!...
"Harry Lime "Üçüncü Adam"

George: Senden korkmuyorlar, senin temsil ettiğin şeyden korkuyorlar. Billy: Ne temsili be moruk! Onların gözünde saçtan başka birşeyi temsil etmiyoruz. George: Yoo hayır. Onların gözünde, sen özgürlüğü temsil ediyorsun. Billy: Özgürlüğün ne mahsuru var birader? Bütün mevzu bu. George: Evet aynen öyle ama, söylemek başka, olmak başka.
George-Billy "Easy Rider"

Neden aşkın başladığı anı bilemeyiz de bittiği zamanı mutlaka biliriz?
Harris K. Telemacher "L.A. Story"

İnsan kalbinin içinde mantık arayan avanaktır.
Ulyssess Everett McGill "O Brother Where Art Thou
-Nerdesin Be Birader"

"Karım beni içki içtiğim için mi terketti yoksa karim beni terkettiği için mi içmeye basladım
hatırlamıyorum..."
Ben Sanderson "Leaving Las Vegas -
Elveda Las Vegas"

"Zaman en iyi yazardır. Her zaman mükemmel sonu
yazar."
Calvero "Limelight"

Bu hayatta önemli olan ne umduğunuz ya da ne
hakettiğiniz değil - önemli olan ne aldığınız... Frank T. J. Mackey "Magnolia - Manolya"

Bu açiklanamaz, ama hissedersin. Hayatın boyunca
dünyayla ilgili bazi şeylerin yanlış olduğunu
hissetmişsindir. Ne olduğunu bilmezsin, ama o ordadır; beynine saplanmis bir kıymık parçası gibi... Seni deli eder...
Morpheus "The Matrix"

Gözlerinizi kapattığınız zaman dünya yok olmuyor öyle degil mi?
Leonard Shelby "Memento - Akıl Defteri"

Kendimize kim olduğumuzu hatırlatmak için hepimizin aynalara gereksinimi var...
Leonard Shelby "Memento - Akıl Defteri"

Bir tarladaki mor renkli çiçeklerin yanından geçip de onlari farketmemek Tanrı'yi sinirlendirir. Shug "The Color Purple - Mor Yillar"

Keaton bir keresinde "Tanrı'ya inanmam ama ondan
korkarım" demişti. Ben Tanrı'ya inaniyorum ve beni
korkutan tek sey Kayser Soze...
Verbal Kint "The Usual Suspects - Olagan Süpheliler"

Her zaman, gerçek bir "hiçkimse" olmaktansa, sahte bile olsa "biri" olmanın daha iyi olacağını
düşünmüşümdür...
Tom Ripley "The Talented Mr. Ripley
- Yetenekli Bay Ripley"

En heybetli düsünceler bile çok sık duyulduğunda
gülünç olurlar.
Pablo Neruda "Il Postino - Postaci"

23 yaşına geldiğinde olman gereken tek şey kendindir.
Troy "Reality Bites"
"Kibir, benim en gözde günahımdır.
John Milton "Şeytanın Avukatı"

Eğer yanıtlarım seni korkutuyorsa, o zaman korkutucu sorular sormaktan vazgeçmelisin...
Jules Winnfield "Pulp Fiction - Ucuz Roman"

Tanrı'yla konuşmak mı istiyorsun? O zaman beraber gidip onu görelim, yapacak daha iyi bir işim yok...
Indiana Jones "Raiders Of The Lost Ark - Kutsal Hazine Avcıları"

Üzerinde durduğunuz kaya yuvarlanmaya başlarsa
atlayın. Yoksa siz de onunla birlikte yuvarlanıp
ezilirsiniz. Sadece aptallar kayanın üzerinde durmaya çalışırlar...
Kyoami "Ran"

Ernest Hemingway, "Dünya güzel bir yer ve de uğruna savaşmaya değer" demiş. Ben cümlenin ikinci yarısına katılıyorum.
William Sommerset "Seven - Yedi"

Belki bu dünyada kimse için huzur diye birşey yoktur. Ama biliyorum ki, yaşadığımız sürece kendimize dürüst davranmamız gerekiyor.
Spartacus "Spartacus"

Korku, karanlık tarafa giden yoldur. Korku öfkeye; öfke nefrete; nefret ise acıya yol açar...
Yoda "Star Wars: Bölüm 1"

Bize sunulan dünyanın gerçeğini kabulleniriz.
Christof "The Truman Show"

Doğru ya da yanlış diye birşey yok, sadece popüler fikirler var...
Jeffrey Goines "Twelve Monkeys - 12 Maymun"

Bugüne dair iyi bir plan, yarına dair mükemmel bir plandan iyidir...
Conrad "Connie" Brean "Wag The Dog - Başkanın Adamları"

"Bir soru için 64 bin dolar mı? Umarım sana hayatın anlamını soruyorlardır..."
Mark Van Doren "Quiz Show"

"Her sokak köşesinde, her evde, ölümcül bir günah görüyoruz ve hoş görüyoruz. Hoş görüyoruz çünkü sıradan, çünkü olağan. Sabah, öğle ve akşam hos görüyoruz. Hayır, artık olmaz. Ben örnek oluyorum ve yaptiğim şey şaşırtacak, incelenecek ve izlenecek... Sonsuza dek..."
John Doe (Seven - Yedi)

S

senarist081

Beyaz perde'de bir zaman hasılat rekorları kırmış çok özel filmlerden bazı replikleri paylaştım sizlerle,sinema ve tiyatro konu olunca içim içime sığmıyor inanın.Seviyorum bu sanat dalını ve hayatımın her evresinde yaşıyorum dolu dolu.Eğer forum yöneticilerinin izni olursa Sinema,tiyatro,senaryo yazımı,kuralları,senaristler,yapımcılar,yönetmenler,oyuncular hakkında birçok önemli kaynağı paylaşabilirim..Hatta ve hatta senaristliğe,şairliğe,yazarlığa hevesli arkadaşlara da elimden geldiğince bildiklerim dahilinde yardımcı olmaya her zaman hazırım..

A

ayben

Teşekkürler senarist nickinizden belli zaten ne kadar çok sevdiğiniz.
Forum kurallarının dışına çıkmadığınız müddetçe istediğiniz konuyu ilgili bölümde paylaşabilirsiniz Sitemizin misyonunu iyi bir şekilde kavrayıp, kurallara uydukça bir sorun çıkmayacaktır ;)

B

bıldırcın

yaa bende başlığa bakınca bizim filmlerimizden replikler sanmıştım :(
-"nayır,nolamaz"lar...
senarist kardeş elinde varsa kendi adıma beklerim ben eminim güzel olur ;)
paylaşım için saol :)

A

altyy

Kullanıcı
31 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
konya
bıldırcın' Alıntı:
-"nayır,nolamaz"lar...
;)

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
senarist081' Alıntı:
Beyaz perde'de bir zaman hasılat rekorları kırmış çok özel filmlerden bazı replikleri paylaştım sizlerle,sinema ve tiyatro konu olunca içim içime sığmıyor inanın.Seviyorum bu sanat dalını ve hayatımın her evresinde yaşıyorum dolu dolu.Eğer forum yöneticilerinin izni olursa Sinema,tiyatro,senaryo yazımı,kuralları,senaristler,yapımcılar,yönetmenler,oyuncular hakkında birçok önemli kaynağı paylaşabilirim..Hatta ve hatta senaristliğe,şairliğe,yazarlığa hevesli arkadaşlara da elimden geldiğince bildiklerim dahilinde yardımcı olmaya her zaman hazırım..

hımm teşkkr ederizz senarist.. inş olur.. ::)

S

sterious

Kullanıcı
28 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
bıldırcın' Alıntı:
-"nayır,nolamaz"lar...
bende bekliyorum...

S

senarist081

En yakın zamanda türk replikleri giricem arkadaşlar emin olun..Bu arada moderatör aybene de desteğinden ötürü teşekkür etmek istiyorum..Forum kurallarını aşmadan yararlı paylaşımlarla huzurlarınızda olmaya devam edicem..

B

bıldırcın

senarist081' Alıntı:
En yakın zamanda türk replikleri giricem arkadaşlar emin olun..Bu arada moderatör aybene de desteğinden ötürü teşekkür etmek istiyorum..Forum kurallarını aşmadan yararlı paylaşımlarla huzurlarınızda olmaya devam edicem..
merakla bekleyeceğim ;)

A

ayben

senarist081' Alıntı:
Rica ederim efendim amacımız gelişmek değil midir?
Burda paylaşmak ve öğrenmek için toplandık...
Sayenizde bizimde öğreneceğimiz çok şey var.
Paylaşımlarınızı bekliyoruz.

B

Bülent

Catherine Tramell "Basic Instinct -Temel içgüdü' Alıntı:
"Öldürmek, sigara içmeye benzemez. Onu bırakamazsın."
"Sigarayı bırakamıyorum" diyenler için bırakılabileceğine dair bir yazı.  :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Siz mi derlediniz acaba senarist bu replikleri? Çok güzel bir çalışma bu, tebrik ederim.
Mesleğinizi öğrenmemizde bir sakınca var mı? Amatör olarak mı ilgileniyorsunuz sinema ile?

S

senarist081

Şu an için amatör olarak yapıyorum,halen yazmakta olduğum iki dizi,bir belgesel sinema ve yarışma projem var..En yakın 2008'in sonbahar aylarında hepsini bitirip sunmayı amaçlıyorum..

S

sterious

Kullanıcı
28 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
senarist081' Alıntı:
Şu an için amatör olarak yapıyorum,halen yazmakta olduğum iki dizi,bir belgesel sinema ve yarışma projem var..En yakın 2008'in sonbahar aylarında hepsini bitirip sunmayı amaçlıyorum..
tebrikler inşallah amaçlarına ulaşırsın çok güzel bir meslek...

M

mermaid

Kullanıcı
15 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
herşeyin % 50'si,hiçbirşeyin % 100'den daha iyidir.

Tokyo Drift

M

mermaid

Kullanıcı
15 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
Waking Life`da gitar çalan adam bize der ki;

"Bir keresinde bir arkadaşım şunu söylemişti; yapacağın en kötü hata hayatın bekleme odasında gerçekten de uyuyorken yaşadığını düşünmektir.Kurnazlık,
senin uyanıkken ki akıl yeteneklerinle düşlerindeki sonsuz olanakları birleştirmektir.Eğer bunu yapabilirsen herşeyi yapabilirsin.

Ve devam eder;

Hiç nefret ettiğin ve gerçekten de sıkı çalıştığın bir işin oldu mu?Uzun, sıkı bir çalışma günü. sonunda evine gidersin yatarsın, gözlerini yumarsın.
ve birden kalkar ve farkına varırsın ki o gün boyu çalışma sadece bir rüyaymış.İçine uyandığın hayatı asgari ücrete satmak yeterince kötüyken,
şimdi bir de rüyalarını bedavaya alırlar."

M

mermaid

Kullanıcı
15 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
1-Ve her kendi ışığımızın parlamasına müsade ettiğimizde, bilinçsizce diğer insanların da aynısını yapmalarına müsamaha göstermiş oluruz.

(Akeelah and the Bee)

2-Algının kapıları sonuna dek açıldığında her şey insana sonsuz görünür.

Dead Man/Wlliam Blake

3-işte gidiyor tanrının boş vaktinde yarattığı türden bir mahluk.Geniş çapta üretim için asla düşünülmemiş,yüksek güçte bir mutant.Yaşamak için fazla tuhaf ,ölmek için fazla nadir.

Raoul Duke

K

kagittan__gemi

Kullanıcı
15 Eyl 2011
En iyi cevaplar
0
0
Gaziantep
bizim kuşağımız büyük bir savaş görmedi, büyük bir buhran yaşamadı, ama bizim de bir savaşımız var.
büyük bir ruhani savaş bu. kültüre karşı büyük bir devrim hazırlıyoruz.
büyük bir buhran bizim hayatlarımız. biz ruhani bir buhran geçiriyoruz.

''Fight Club''