üniversite-iş.. fikir?

• Konbuyu başlatan ozlaedi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Meslekler Rehberi kategorisinde ozlaedi tarafından oluşturulan üniversite-iş.. fikir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 15,466 kez görüntülenmiş, 42 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Meslekler Rehberi
Konu Başlığı üniversite-iş.. fikir?
Konbuyu başlatan ozlaedi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan GulsahToptas
O

ozlaedi

Kullanıcı
16 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Merhaba arkadaşlar,yeni üye oldum hemen sorumu sormak istiyorum.Yeri burası mı bilmiyorum ama LÜTFEN YARDIM EDİN.
Ben öss ye girdim ve şu an için istanbul üni. işletme-iktisat kazandım diyebilirim,daha iyi yer istiyordum ama,
istediğim gibi geçmedi başka nedenler vs..
Sorum şu;
ben şimdi 2 yıl işletme okusam ist. üni'de,sonra 2. sınıf sonunda tekrar sınava girsem (okul puanın kesmiyorlar o zaman,okuldan 76 puan geliyor) ve Ankara üni. siyasalı kazansam,
4 yıl orayı okusam olur mu?
Şu an 17-18 yaşındayım,23 yaşında falan mezun olurum böyle okursam.
İleride iş ararken cv.me yazarken avantaj olur mu 2 yıl işletme?
siyaset okumayı çok istiyorum,hayalimdi,vazgeçmekte istemiyorum,
sizce mantıklı mı yapmak istediğim şey? Lütfen cevaplayın..

T

tnctrkcell

hmm.şimdi vaktim yok ama söyleyeceğim çok şey var... :)

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
neden önümüzdeki yıl tekrar girmeyi düşünmüyorsun...  eğer kayıt yaptırmazsa puanın düşmüyor diye biliyorum.. yanılıyorsam düzelt lütfen..
birde tercihlerini yap bakalım dediğin gibi dene belki okuyacağın bölümü severssin iki yıl içerisinde... belli mi olur :)
istedikten sonra herşey olur.. yeter ki inan..

O

ozlaedi

Kullanıcı
16 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
kayıt yaptırmadan olmaz ama :-[ bi sene boşta gözükmek istemiyorum,gitmek zorundayım,olmaz başka türlü..
sevip sevmeme değil de işte ank. siyasalı çok istiyodum,dediğim gibi yapsam olmaz mı ki?
uçuk bi istek mi, 2. yıl girmek falan..yapanlar var diye duyuyorum..

Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Yapabilirsin canım neden olmasın?
Yanlış bilmiyorsam ilk iki yıl işletmeden aldığın derslerin bulunduğu transkripti
Kazanmış olduğun yeni bölüme veriyorsun. Eğer ortak ders varsa muaf oluyorsun.
Tabi iki üniversitenin eğitim sisteminin uyuşması da gerekiyor.

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
evet bu yüzden iki üniversiteyi de arayıp bunları detaylı şekilde öğrenmen gerekiyor...
tüm üniversiteler bunu yapmıyorlar maalesef...
yüzün ne için bu kadar düşük ki... birçok insana göre çok daha iyi biryerdesin puan olarak.. tek yapman gereken karar vermek ve düşünmek için biraz daha vaktin var ne de olsa acele etme...
;)

O

ozlaedi

Kullanıcı
16 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
benzer ders varsa onlardan muaf olabilirim yani öyle mi?bilmem ki oluyor mu öyle..
2 yıl işletmeyi okuduktan sonra 4 yıl da siyasal okuyunca 6 yıl okumuş oluyorum saçma
değil dimi ???

crnkcclr;
ama canım benim için önemli işte ne biliym ben son zamanlarda öğrendim orayı aslında,
istemiştim çok :-[
ilerde olma ihtimali olur mu onu öğrenmeye çalışıyorum,ona göre ne yapmam gerektiğini belirlicem,
sizce kötü bi fikir mi olmaz mı yani böyle saçmam mı?

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
ozladi burdan edindiğin bilgiler le birde sana en yakın dershane veya üniversiteye de başvurarak bilgi alabilirsin.
Böylece karar vermen daha iyi olur.Sonuçta bu senin geleceğin olacak. :)

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
bak bu olabilir... yani sen kaydını yaptır iki yıl oku sonra tekrar sınava gir ve istediğin bölüme gir.. bununla ilgili bir sıkıntı yok... hatta şansın yaver giderse aldığın derslerden muaf bile olabilirsin.. ama unutmaki üniversite sınavı bilgi ile kazanılabiliyor bu yüzden iki yıl sonra bilgilerin bugün ki kadar taze olmayacak... çalışırım diyorsan bunu bilemem ama okuduğun bölümün derslerinden vakit kalmayabilir... en iyisi kendince değerlendirmen...
yoksa girersin sınava ve hiçte sorun olmaz...

K

kabeka

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
16
İstanbul
ozlaedi' Alıntı:
benzer ders varsa onlardan muaf olabilirim yani öyle mi?bilmem ki oluyor mu öyle..
2 yıl işletmeyi okuduktan sonra 4 yıl da siyasal okuyunca 6 yıl okumuş oluyorum saçma
değil dimi ???
Pek fazla benzer dersler olacağını sanmam... dediğinize gelir yani 2+4 e.İşletmeye girin siz illaki girmek istiyorsanız 2 sene işletme okursunuz ondan sonra 4 yılda siyasal okurusunuz..  okuyacağınız 2 seneyi boşa gidecek seneler olarak görmeyin size katacağı çok şey olacaktır. Saçma bir hareket yapmış olmazsınız yani...
Belki işletmeyi sevip orada okumaya karar verirsiniz sonra...

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Neden 2 yıl diye soracağım valla bende? Ön lisans diploması veriliyor mu İşletme Bölümünde?
Bir de Siyasal'ın puanı İst Üni İşletme puanından çok mu fazla? Daha puanlar belli değil, siz varsayımlar üzerine konuşuyorsunuz gibi geldi bana?
Bu arada kabeka haklı, her iki bölümün çok dersi yok birbiriyle örtüşen benim bildiğim.

O

ozlaedi

Kullanıcı
16 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
arkadaşlar sınavdan nası bi sonuç gelir,neresi olur az çok tahmin edip ona göre fikir almaya çalıştım,
ankara siyasal İst. işletmeden yüksek tabi ki.
neden 2 yıl,çünkü 1 sene daha bekleyip hazırlanamam,2 yıl okuyup 2.sınıfda tekrar girmek nasıl olur,
ilerde iş ararken vs. bana avantaj olur mu bu durum,cv.me yazarken falan..bunu sordum.
asıl idealim olan ve çok istediğim yer olan Ankara siyasalı okusam,2 yıl ist. işletmeden sonra.
23 yaşında mezun olurum yaş açısındanda saçma bi durum çıkmıyor sanırım dimi,

Sadece şunun için soruyorum aslında;ben ankara siyasalı istiyordum ve olmadı,
ama vazgeçmek yerine yapılabilecek bişi vardır diye düşünmüştüm,sormamın sebebi bu yani
arkadaşlar,teşekkürler,fikri olan yine paylaşsın lütfen.

K

kabeka

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
16
İstanbul
sana şöyle söyliyeyim

o okuyacağın 2 senenin sana pek bir faydası olmaz iş hayatında

sadece konu komşuya 2 sene işletme okudum sonra siyasal a geçtim sarmadı beni işletme saten siyasalı istiyordum dersin.. hava atarsın :)

bu arada üniversite okul gibi değildir bol bol öss çalışabileceğini sanma...çalışamayabilirsin fırsat olmayabilir...
yani gözünde siyasal kesin gelmemeli bence

ben 2 sene okuduktan sonra "kesin" siyasalı kazanırım tarzında bir düşüncen olmasın

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Diploma ya da sertfika olmadan, 2 ya da 4 sene okusanızda hiç bir şekilde bu CV'de size artı puan getirmez ve ayrıca bu zaten yazılmaz. Yazılsada kaale alınmaz.
Ayrıca dün de belirttiğim gibi, henüz puanlar açıklanmadı. Bu sayfadaki yorumlarımızın hepsi varsayımlar üzerine.
Yine de ben sizin adınıza fikir veren arkadaşlara teşekkür ederim.
Umarım iyi bir puanla istediğiniz fakültede okuma olanağınız olur.
Eğer ille Siyasal derseniz, kazandığınız bölüme kaydınızı yaptırın ve bir sene dondurun. Bu bir sene süresince kursa gidebilirsiniz, sınava hazırlanabilirsiniz. Bir aksilik olur kazanamazsanız, dondurduğunuz bölüme döner ve üniversite okuma şansını kaybetmemiş olursunuz.

O

ozlaedi

Kullanıcı
16 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
peki tamam anladım,sağolun yorumlarınız için,teşekkür ederim.
teşekkür etmeyi unutmuş olabilirim ama sınavdan daha yeni çıktım ve o heyecanla,stresle unutmuş olabilirim syn zynep,
siz de haklısınız tabi..
neyse tekrar teşekkürler.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Est :)
Amacımız zaten teşekkür almak filan değil, elimizden geldiğince birbirimize yardımcı olmak. Şu anda üniversite öğrencisi iki kızım var benim ve sizi çok iyi anlıyorum, öncelikle bir annenin bakış açısından elbette.:)
Ve kızlarıma ne dediysem, size de aynı şeyleri dediğimden emin olabilirsiniz.
Küçük kızım 2. sınıfta ama okul ve bölüm değiştirmek istiyor, ve onada bunları dedim. Üstelik, onun bölümü 2 sene sonunda sertfika veren bir bölüm. Sertfikanı al ama bir sene donduralım kaydını, kursa devam et ve istediğin bölümü kazanmak amaçlı çalış diye önerdim, yani aranızdaki fark siz bu sene başlayacaksınız, kızım 2 seneyi bitirdi. Ama durum aynı durum.:)