Türk sinemasının 'Love Story'si

• Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Sinema kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan Türk sinemasının 'Love Story'si başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,273 kez görüntülenmiş, 15 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Sinema
Konu Başlığı Türk sinemasının 'Love Story'si
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Feveran Estomp
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0

Türk sinemasının 'Love Story'si Çağan Irmak'ın filmi 'Issız  Adam' fondaki nostaljik şarkılarla da çok konuşuluyor.Herkes 'Yalnızım Ben' parçasının yer aldığı albümü aramaya koyuldu bile... Şarkıyı seslendiren Nil Burak da hatırlanmaktan memnun: Gençlere nostaljiyi sevdirmemiz gerek ..

Sahne 1: Ada, Nil Burak'ın çok az bulunan 'Gözünüz Aydın- Yalnızım Ben' 45'liğini alıyor ve Alper'in evine gidiyor. Gözlerine inanamayan Alper hemen plağı, plak çalara koyuyor. Ve şarkı başlıyor... 'Yalnızım ben çok yalnızım... Buymuş benim alın yazım...' Sahne 2: Alper, Ada'dan bu şarkıyı gözlerini kapatarak dinlemesini istiyor ve 'Bu seslerin, bu kayıtların ruhu artık hiçbir albümde yok. Kadife gibi... Dinle bak, sanki yanıbaşında çalıyor... ' diyor. Sahne 3: Ada büyüleniyor, başka bir dünyaya gidiyor. Tam bu sırada Alper, gözleri kapalı olan Ada'ya yaklaşıyor ve dudağına bir buse konduruyor. Ve işte o anda izleyenler de 'Yalnızım Ben' şarkısı eşliğinde, Ada ve Alper'le birlikte, tutku dolu bir aşkın her haline tanık oluyor. Eleştirmenlerin Türk sinemasının 'Love Story'si dediği film, Nil Burak, Ayla Dikmen, Semiramis Pekkan ve Sezen Aksu'nun nostaljik şarkılarıyla da izleyenlerin yüreğine ok gibi saplanıyor. Biz de filmin en etkileyici sahnelerinden birine şarkısıyla can veren Nil Burak'la bu filmi, o sahneyi, eski plakları, eski aşkları Günaydın konuştu...

RUHUM OKŞANDI
* Son günlerde herkes Issız Adam'ı konuşuyor. Eleştirmenler Türk sinemasının 'Love Story'si diyor. İzlediniz mi?
Bir hafta önce izledim. Çok etkileyici bir filmdi. Allah Çağan Irmak gibi gençleri başımızdan eksik etmesin.

* En kilit sahnelerde fonda çalan o eski şarkılar olmasa hikaye bu kadar canımızı acıtmazdı sanki... Sizin şarkınız 'Yalnızım Ben' de öyle bir sahnede çalıyor ki...
Bu parçalar zaten yıllar geçse de aynı lezzeti verecek eserler. 'Yalnızım Ben' gerçek bir aşk şarkısı. O sahneyi izlerken gözlerim doldu. Zaten zamanında da çok hit olmuştu. Ruhumu okşadı, onore etti beni. Ve öyle özel bir sahnede kullanıldığı için çok hoşuma gitti.

O SAHNEDE 70'LERE GİTTİM
* Alper'in, Ada'ya gözlerini kapatıp 'Yalnızım Ben' şarkısını dinlettiği o sahnede neler hissettiniz? Nerelere gittiniz?
Şarkıyı dinlerken taa o döneme; 70'li yılların sonlarına gittim. Şarkıyı nasıl yaptığımı hatırladım.

* Anlatır mısınız? 
Efes Oteli'nde çalışıyordum. Rahmetli Yaşar Güvenir lobide piyano çalardı. Bir akşam "Nil'cim güzel bir parça yaptım. Sana dinletmek istiyorum" dedi. Yaşar Abi bu parçayı 'yalnızım ben pek çok yalnızım' diye çıkarmıştı. "Abi bu 'pek' lafını çıkaralım, yalnızım ben çok yalnızım olursa daha güzel yorumlarım" demiştim. Güzel de yorumlamışım diye düşünüyorum.

* 'Issız Adam'ı izleyenler 'Film bize Nil Burak'ı yeniden hatırlattı' diyor. 
Geçen yıl 'Avrupa Yakası'nda Şahika'nın diline doladığı bir şarkı vardı; 'Olmaz Olmaz Deme Hiç'... Ben bu şarkıyı kullandıklarını görünce şaşırmıştım. Çünkü bu şarkı benim hit olmuş parçalarımdan biri değildi. Merak etmiştim bunu neden seçmişler diye. Meğer ekip çok seviyormuş. Ben 'Avrupa Yakası'na çıkıp kendimi gösterdikten sonra her yerde, tüm internet sitelerinde 'Olmaz Olmaz Deme Hiç'in benim olduğu anlaşılmıştı. Şimdi de aynı durum var. Ama Allah'tan Nil Burak diye bahsediyorlar bu kez filmde; muhteşem, bir ses diye... Artık hatırlarlar herhalde.

YENİDEN AŞK MI YAŞASAM!
* Filmden çıkan herkes herhalde bir havuçlu kekin tarifini arıyordur, bir de Nil Burak'ın 'Yalnızım Ben' şarkısının yer aldığı o çok az bulunan plağını... Gerçekten de bulmak zor mu o plağı?
(Gülüyor) Çok zor! Hatta ben 1990'larda yaptığım 'Banko' albümümü bile hiçbir yerde bulamıyorum. Ama geçen şubat ayında 32. sanat yılıma özel, bir çift albüm yapmıştım. Biri yeni şarkılardan, diğeri ise 1975-1985 arasında yaptığım plaklardan seçtiğimiz şarkılardan oluşuyor. 'Yalnızım Ben'i dinlemek isteyenler o albümü alabilirler. Çünkü sesler tıpkı plaktaki gibi, yani orjinal kayıtlar...

* Bu filmden sonra patlama yapabilir mi o albüm?
Artmaya başladı bile. Filmi izleyip arayanlar, "Sizler gibisi gelmedi" diyor. Nükhet Duru, Sezen Aksu, Zerrin Özer gibi bizim ekolden bahsediyorlar. Çağan geçenlerde filmin de geçtiği tüm Beyoğlu ve Cihangir'de bu şarkının ve Ayla Dikmen'in 'Anlamazdın' isimli parçasının çaldığını söyledi.

* 'Issız Adam' herkesi gözyaşlarına boğuyor. Siz de ağladınız mı?
Evet ağladım. Ağlanmayacak gibi değildi. Uzun zamandır böyle güzel bir aşk hikayesi izlememiştik. En etkilendiğim sahne 'Yalnızım Ben'in çaldığı sahneydi. Kız gitmek istiyor, gidemiyor, yerde sevişmeleri filan... Çok hoştu yeniden bir aşk mı yaşasak ne yapsak! Çok güzel o heyecan yaaa! (gülüyor) Bir de günümüze çok uygun. Ada ile Alper'in konuşmaları, hareketleri, oğlanın yemek yapışı, sevişme sahneleri, kızın kahveyi oğlanın üstüne döktüğü sahneler o kadar doğal ki... Alper'in ilişkiden sonra çarşafları toparlayıp atması, Taksim ve Cihangir görüntüleri... Bunlar çok ince detaylar ve bizi anlatıyor. En son kızla oğlanın birbirlerine sarıldıkları sahne kopardı beni.

* En çok ne ağlattı sizi? Ada ile Alper'in aşkı mı, yoksa geçmişin yaraları mı, eski şarkılar mı, geçmişe özlem mi?
Her zaman o güzelim aşk bulunmaz, o duygular yaşanmaz. Hazır böyle bir duyguyu bulmuşken, adamın o sefil hayatı tercih etmesine üzüldüm.

Superonline...

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Valla filmi izlemedim ama,söylenilenlere bakarsan iyi imiş.
Zaten 'Love Story'ide mecburen izlemiştim.Bu tür filmleri pek tutmuyorum.
Hastayım sana,filmini tercih ederim.

Ama olurda bir gün ''İşsiz adam'' filmini yaparlarsa tereddütsüz giderim bah.

Neyse... Sadede gelelim,iyi film diyorlar ağlıcaksın,sızlıcaksın vs vs vs bakıcaz görücez demiyorum ben bakmayacağım.
Teşekkür ederim.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Filmi izlemedim ama galiba aşk meşkten önce psikolojik durumlar var. Neyse izleyelim yorumlar sonra... :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Desene tam bana göre adminim :) Yani ben artı sulu göz  :'(
bu filme giderken hazırlıklı gideyim..:)

"işsiz adam" filmi gelsin benide götürür müsün adminim:) ne olsa zevklerimiz filmlerde uyuşuyor:)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
su perisi' Alıntı:
Desene tam bana göre adminim :) Yani ben artı sulu göz  :'(
bu filme giderken hazırlıklı gideyim..:)

"işsiz adam" filmi gelsin benide götürür müsün adminim:) ne olsa zevklerimiz filmlerde uyuşuyor:)
Ya sana göre tabi sulugöz peri.
İşssiz adam filmi gelirse gidelim ne olucak ya,evet zevklerimiz uyuşuyor.
Jenerasyon aynı be yav,ne mutlu bana valla

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
Çok duygusal filmlerde sıkılıyoryorum ben  yaa..Merak ettim bi film gitcem bende :D :D

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Gitmek için sabırsızlandığım bir film :)
yorumları takip ettiğim kadarıyla herkes sinemadan memnun ayrılmış
bu arada gideceğim filmleri şöyle bir sıraladım farkettimki biri hariç hepsi Türk filmi :)

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Pek romantik filmleri tercih etmem ama güzel bir aşk hikayesi diyebilirim,
Beyler için biraz sıkıcı ama ders çıkarabilecekleri,bayanların ise bayılacakları,aşık olmak isteyecekleri tarzda bir film.Zaman zaman esnedim,güldüm,ağlamak için kendimi zor tuttum ama bende filmin sonunda çarpık ilişkiler yaşayan,sorunlu kişilik Alper'in tercihine şaşırdım.Filmde en beğendiğim bölüm en son sahne,birbirlerine aniden sarılışları...
Çağan Irmak'ın Babam ve Oğlum filminde ki kadar ağlanacak bir durum yok :)

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Korsan' Alıntı:
İşsiz adam filmi yapılır mı bilmem ama İşsiz adam baskılı tişörtleri yapılmış,20 Ytl den satılıyor,bilgin olsun ;D

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ebruliyn' Alıntı:
Korsan' Alıntı:
İşsiz adam filmi yapılır mı bilmem ama İşsiz adam baskılı tişörtleri yapılmış,20 Ytl den satılıyor,bilgin olsun ;D
:) Güldüm valla. Her durumdan bir mizah çıkarabilme özelliğimize hep hayran olmuşumdur.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
ebruliyn' Alıntı:
Korsan' Alıntı:
Hemen araştırıp geliyorum...Eger bulabilirsem bir tanesini bu filmin çekilmesini isteyen adminimize hediye edecegim.. ;D

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0

"İşsiz Adam"

Ünlü yönetmen Çağan Irmak'ın son filmi Issız Adam ekonomik krizle birlikte internette geyik ortamı oluşturdu. Facebook'ta "İşsiz Adam" isimli bir grup oluşturuldu. Gruba ise her gün yüzlerce yorum gelmeye devam ediyor. Bazı girişimciler ise bunu fırsat bilip " İşsiz Adam" baskılı tişörtler bastırdı.

İşte Facebook'taki gruba gelen bazı yorumlar:

"Katılıyorum arkadaşım sana."

"Hamdolsun kriz bizi teğet geçmedi."

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Adminim,benden size hediyem olsun  :)
MAVİ Mİ OLSUN, borda mu?  ;D