”Tokat”

• Konbuyu başlatan mehmetd
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde mehmetd tarafından oluşturulan ”Tokat” başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,044 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı ”Tokat”
Konbuyu başlatan mehmetd
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan M
M

mehmetd

Kullanıcı
23 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0

Emektar öğretmen, dersini bitirip sıftan çıkarken ; öğrencilerden birinin diğerine çelme taktığı gördü. Düşen çocuk, en sevdiği öğrencisiydi ve canı yandığı için ağlıyordu. Öğretmen, onu yerden kaldırdıktan sonra üstünü temizleyip eve gönderdi ve öbür çocuğu kolundan çekerek öğrencilerin terk ettiği sıfa soktu. Kendisi, aynı köyün ilkokulunda yirmi yıldan bu yana hizmet vermiş, o köyden evlenmiş ve tayini büyük şehirlere çıkmasına rağmen; bir yuva olarak bildiği okulunu terk etmemişti. Bu yüzden, öz evlâtları gibi gördüğü öğrencilerin haylazlıklarına dayanamıyordu. Çelme takan çocuğu şiddetle azarladıktan sonra, onun korkudan tir tir titremesine aldırış bile etmeden suratına bir tokat patlattı. Küçük çocuğun cılız vücudu, tokatın şiddetinden bir yaprak gibi savrulmuş ve yeni çıkmakta olan dişlerinden akan kan, öğretmenin ceketine sıçramıştı.

Öğretmen, yedi yaşındaki bir çocuğa yaptığı bu hareketten hemen sonra pişmanlık duymasına rağmen, bunun kendisi için iyi bir ders olacağı düşünüyordu. Öğrencisini bırakıp gitmeğe hazırlanırken, çocuğun elini cebine attığı görüp telâşa düştü. En yakın arkadaşı bile düşüren yaramaz, öğretmenine de bir çakıyla saldırabilirdi. Ona karşı korunmaya hazırlanırken, küçük çocuk teyzesinin bayramda hediye ettiği mendili çıkarttı ve düştüğü yerden kalkmaya çalışırken:

- Ceketiniz kanlandı öğretmenim!. dedi. Sileyim isterseniz...                                   

Cüneyd Süavi  ”sevgi Hikayeleri ”

I

iki_kelime

Kullanıcı
26 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bu Güzel yazı için Teşekkürler ;)

M

mehmetd

Kullanıcı
23 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
ben de sizlere teşekkür ederim.
başarı dileklerimle.
zor bir durum, hani adamın biri oğluna demiş ki oğlum sen adam olamazsın!
çocuk büyümüş vali olmuş ve babası ayağına çağırtarak;
- baba! sen bana adam olmazsın demiştin, gördün mü bak ben vali oldum. babası oğluna bakarak demiş ki;
- oğlum ben sana vali olamazsın demedim. Adam olamazsın dedim.

Biliyorsunuz dur, burada kullanılan adam kelimesi cinsiyet içermiyor, ” insan ” anlamındadır.

E

etki84

Kullanıcı
10 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
uşak
gerçekten çok güzel bir hikaye...
ilkokul döneminde sıra dayağı haricinde hiç dayak yemedim:)fakat öğretmenimizin bazı arkadaşlarıma yaptığı bu tarz hareketleri görmek benim kişiğimi çok fazla etkilemişti.
lise son sıfa kadar tahtaya çıkıp ne soru çözebilidm ne de konu anlattım...ŞİDDET BENCE HİÇBİR ZAMAN OLMAMALI...

E

eylül1

Kullanıcı
10 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
izmir
cok güzelmiş cok nalam içeren bır yezı tebrıkler

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Çok güzel bir paylaşımdı
Tüylerim diken diken oldu ..Etkileyici bir yazı ..