Tereyağını temize çıkaran araştırma

• Konbuyu başlatan senarist081
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde senarist081 tarafından oluşturulan Tereyağını temize çıkaran araştırma başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,721 kez görüntülenmiş, 12 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı Tereyağını temize çıkaran araştırma
Konbuyu başlatan senarist081
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan smaile
S

senarist081

Kanadalı bilim adamları, kalp ve damar hastalıkları başta olmak üzere birçok hastalığa neden olduğu öne sürülen tereyağını temize çıkardı. Kalp krizine iyi geliyor, şeker hastalığını önlüyor.

Yeni bir araştırmadan elde edilen sonuçlara göre, tereyağı ve sığır eti kalp krizi riskini ve kolesterolü düşürüyor, şeker hastalığı ve obeziteyi tedaviye yardımcı oluyor.

Alberta Üniversitesi profesörü Spencer Proctor ve asistanı Flora Wang tarafından yapılan araştırma sırasında, 16 hafta boyunca deney farelerine tereyağı ve inek etinde bolca bulunan vaksenik asit bakımından zenginleştirilmiş diyet uygulandı.

Vaksenik asidin vücutta kolesterol başta olmak üzere birçok rahatsızlığa sebep olan şilomikronların oluşmasını yavaşlattığı gözlemlenirken, deney sonunda kötü kolesterol olarak bilinen LDL başta olmak üzere, toplam kolesterol ve trigliseritte düşüş görüldü.

Flora Wang, "Tereyağı, sığır eti ve türevlerinde vaksenik asid oranı en az yüzde 70'tir. Araştırmanın bizi en çok sevindiren sonuçlarından biri, metabolizmada birçok hasara sebep olan şilomikronların oluşmasının bu yolla yavaşlatılabileceği olmuştur. Bugüne kadar zararlı etkilerinden korktuğumuz doğal yağlar, aslında sağlığımız için son derece faydalı. Tereyağı ve sığır etinin kalp krizi riskini düşürmesi, şeker hastalığı ve obezite tedavisine yardımcı olması ve kolestrole iyi gelmesi, artık bir realite" diye konuştu.

Bu arada, doktora öğrencisi olan Flora Wang, araştırma sonuçlarını sunduğu, Alberta'da düzenlenen "Uluslararası Şilomikronların Zararları Sempozyumu"nda "genç araştırmacı" ödülünü aldı.

AA

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Kanadalı bilim adamları, kalp ve damar hastalıkları başta olmak üzere birçok hastalığa neden olduğu öne sürülen tereyağını temize çıkardı. Kalp krizine iyi geliyor, şeker hastalığını önlüyor.
Çok fazla satmıyordur, satsın diye şimdi de iyi diyorlardır. Amaan ben artık inanmıyorum hiçbirine. Herşey para, çıkar meselesi olmuş artık!

K

Kristal

Margarinden daha sağlıklı olduğu kesin ama yinede dikkatli yenmeli... ???

I

ibrahim58

Kullanıcı
9 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Sivas
yigitce' Alıntı:
ben her durumdada seviyorum tereyagini...
yumurtada,balikta...doyasiya yemek isterdim,tadini cok özledim...
TEREYAĞLI YUMURTA ÇOK GÜZEL OLUR

B

bıldırcın

Tereyağını bende severim ::)
Şimdi başlardım tereyağlı yemekleri saymaya ama
Neyse  :-X :-X

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Yav insanların metabolizması mı değişti yoksa bilim mi?
Yıllardır, zararlı özellkike kalp şikayeti olanlar uzak dursun... dendi.
Şimdide afiyetle yiyin diyorlar?
Didem haklısın, sektörde bir gerileme oldu, satışları artırmak amacını güden tereyağcıların işi olmasın bu?
Şöyle örneğin;

:D :D

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Didem haklısın, sektörde bir gerileme oldu, satışları artırmak amacını güden tereyağcıların işi olmasın bu?
Aynen. Yazık bize yahu, parmağında oynatıyorlar:)

S

senarist081

Yav insanların metabolizması mı değişti yoksa bilim mi?
Yıllardır, zararlı özellkike kalp şikayeti olanlar uzak dursun... dendi.
Şimdide afiyetle yiyin diyorlar?
Şöyle örneğin;
:)

S

smaile

Kullanıcı
15 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
dideM' Alıntı:
Çok fazla satmıyordur, satsın diye şimdi de iyi diyorlardır. Amaan ben artık inanmıyorum hiçbirine. Herşey para, çıkar meselesi olmuş artık!
katılıyorum size insanlar zararlı olduğunu öğrenince kullanmamya başladılar üreticilerde ellerinde kalan ürün satılsın diye böyle birşey çıkardılar .Asla kullanmam zaten nefret ederim katı yağdan!!  :sinirli