Tasarım Harikası Havuzlar

  • Konbuyu başlatan Kristal
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Anlık Kareler (Fotoğraf Dünyası) kategorisinde Kristal tarafından oluşturulan Tasarım Harikası Havuzlar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,107 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Anlık Kareler (Fotoğraf Dünyası)
Konu Başlığı Tasarım Harikası Havuzlar
Konbuyu başlatan Kristal
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan su perisi
K

Kristal

1:The Aquarium Pool (Akvaryum Havuz) 25 metrelik havuzun bir kenarındaki cam bariyer, etrafınızı saran ormanın içindeymiş izlenimi yaratıyor ve müthiş bir derinlik hissi kazandırıyor. Suyun yansıması paslanmaz çelik tavanda çeşitli ışık oyunları yaratıyor.

2:The Galaxy Pool (Uzayyolu Havuz) Ron Gibbons'un özel tasarımı olan bu havuzda yıldızların arasında yüzüyorsunuz. Kendinizi gökyüzünde gibi hissediyorsunuz. Tasarımcı, bu işi 2200 tane fiber optik ışık ile başarmış.

3:The Modern Water Park (Modern Su Parkı) Kır manzaralı şık bir mizansen oluşturulmuş... Yapay bir Niagara Şelalesi de eklenmiş. Bu görüntü evin çatısından havuzun görünüşü...

4:Quatrefoil Pool (Dört yapraklı havuz) Dikdörtgen şeklinde havuz oldukça sıradan gibi görünüyor. Fakat dikkat edilirse bu süslü şekil, ince ince işlenmiş bir yoncayı andırıyor. Bu şekil olağanüstü Pacific Palisades villasıının sadece bir parçası.

5:The Buoyant Home (Yüzen Ev) Sığ havuzların evin etrafını kapladığı ve sonunda ana bir havuza bağlandığı bir sistemle gerçek yüzen ev etkisi yaratmayı başarmış. Ufuk çizgisinin görüldüğü bir sonsuzluk hissi... Costa Rica sahilinden uçsıuz bucaksız Pasifik manzarasına açılıyor.

6:Ultimate Pools (Büyük Havuz) Brezilya, Recife'deki bu havuz, kum ve suyun doğal uzantısı gibi... Yarı kapalı havuzun kenarları bambu, kütük ve samandan inşa edilmiş.Bölgenin doğal dokusuna uyumlu olarak...

7:The Conservatory Pool (Sera havuz) Tropikal özellikte ve plajdan farklı bir ortam arayanlar için... Cam duvarlar, gökyüzünden yansıyan güneş ışığının içeri girmesine izin veriyor ancak içerisini de soğuk tutuyor.

8:The Hollywood Mirage (Hollywood Rüyası) Parlak neoklasik mimariye sahip köşk'ün çift merdivenlerin hemen altında bu görüntüye görkem kazandıran fışkıyeler göze çarpıyor. Bu şatafatlı ev ve havuza şaşırmamak lazım çünkü bu Los Angeles'taki bu evde eski MGM stüdyoları yöneticisi yaşıyor.

9:Small Space Oasis (Küçük Vaha) Uçurumun kenarına konuşlanmış bu bahçe, büyük bir havuz için elverişli değil. Fakat sonsuzluk duygusunu veren bir küçük havuz tasarlanarak muhteşem bir görüntü oluşturulmuş. Bu havuz, doğaya uyum sağlayarak adetas yuvarlak bir şekil almış hissi uyandırıyor. Kayalılarla çevrili ve sıfır noktasından doğayı seyredebildiğiniz muhteşem bir vaha!

10:Lakelike Pool (Göl-Havuz) Rio de Janeiro dağlarına uyum sağlamış ve ortalarında adeta doğal bir göl gibi uzanan bir havuz... Alpine gölü örenk alınarak yapılmış bir dizaynı var. Katları arasında suyu dolşatırarak kendini temizliyor. Sıfır noktasından, dağların zirvesinden manzarayı seyrediyor hissi uyandırıyor.

11:The Indoor-Outdoor Pool ( Havuzun kapalı kalan kısmı kış ayları için mükemmel.Bir çukura yerleştirilmiş cam platformla tasarlanmış, kenarları ise Afrika ormanlarından yapılan maun çerçeveli... Bu platform aşağı doğru itildiğinde açılıp, güneşli günler için havuzu ikiye bölerek yarısını açık bir havuza dönüştürüyor. Dikdörtgen şeklindeki bu havuz adeta bir dere ya da bir gölcük gibi evin kenarından akarak geçiyor. 
C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
kristal... teşekkürler..
hepsi çok güzel ama ilk havuz ve küçük vaha muhteşem...
 
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Hangisini şeçeceğime karar veremedim..Birini şeçiyorum alttakini görünce ona dalıyorum:) ondan çıkıyorum digerine:)) ama en çok Small Space Oasis (Küçük Vaha) Uçurumun kenarına konuşlanmış havuza bayıldım..Adranelimde çok yükselti,manzaraya bakmaya korksamda,orda olmak harika:) teşekkürler sanalda olsa bu zevki yaşattığın için:)
 
Üst