tarihteki gaflar

• Konbuyu başlatan tutankhamon
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mizah kategorisinde tutankhamon tarafından oluşturulan tarihteki gaflar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,844 kez görüntülenmiş, 6 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mizah
Konu Başlığı tarihteki gaflar
Konbuyu başlatan tutankhamon
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ezo-02
T

tutankhamon

Kullanıcı
15 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
16
Bursa
1876'da western union şirketinin iç yazışması:
"telefonun ciddi bir haberleşme aracı olarak kullanılmasına engel olacak birçok eksiklikler var. alet bizim açımızdan hiçbir değer ifade etmiyor."

"radyonun geleceği yok" iskoçyalı bir fizik alimi

1895'te kraliyet cemiyeti başkanı, lord kelvin:
"havadan daha ağır bir nesnenin uçması mümkün değildir."

1899'da fransız mareşal ferdinand foch: "uçaklar ilginç oyuncaklardır, fakat askeri açıdan hiçbir değer taşımazlar."

1920'de radyo yatırımı yapması istenen david sarnoff: "radyo denen müzik kutusunun hiçbir ticari değeri olamaz. düşünsenize, kendisine gönderilmemiş bir mesajı almak için kim para verir?"

"televizyon en geç altı ay içinde piyasadan silinecektir. insanlar her akşam böyle bir kutuya bakmak istemez." daryik f. zanuck - twenty century fox'un baskani - 1944

1943'te ibm başkanı thomas watson:
"dünya piyasası, 5 bilgisayardan fazlasını kaldıramaz."

1977'de digital bilgisayar şirketi kurucusu ken olsen: "hiç kimsenin, evinde özel bir bilgisayar bulundurmasına gerek yoktur"

"bilgisayarlar gelecekte belki sadece 1,5 ton ağırlığında olacaklar." popular mechanics dergisi - 1949

1928'de sinema mucidi lumiere kardeşler'den louis lumiere: "sesli film gerçekten ilginç bir keşif, ama ben bu modanın kısa süreceğine inanıyorum. bir kez, herşeyden önce ses ve hareketin mutlak eşleştirilmesi hiçbirzaman mümkün olamayacaktır. bir de.. unutmayalım, sinema tiyatro olamaz ve olmamalıdır."

"artistlerin konuşmalarını kim duymak ister ki ?" harry m. warner film endüstrisi yöneticisi.o siralarda yeni icat edilen sesli film hakkinda 1927

1899'da abd patent dairesi yetkilisi, charles duell: "şimdiye kadar icat edilebilecek her şey icat edilmiştir."

"denizaltıların savaşta ne işe yarayabileceğini anlayamadım. en fazlasından mürettebatın boğularak ölmesine sebep olabilir." h. g. wells yazar - 1901

"atlar her zaman kullanılacaktır.otomobil ise ancak geçici bir moda olabilir." henry ford'un kredi talebi üzerine otomotiv sektörünün geleceği konusunda ekspertiz veren bir banka müdürü - 1903

"sound'larını beğenmedim, ayrıca gitar gruplarının modası geçti" decca records plak firmasının bir yöneticisi. beatles hakkında - 1962

"insanların büyük çoğunluğu için tütün tüketimi gayet sıhhi bir şeydir." doktor ian g. mc donald operator - 1963

"kablosuz internet diye bir şey olamaz. ne yani, havadan mı gidecek o kadar data? bırak allaaşkına.."

- gerrain, 2004 (hala akıllanmadı)

önümüzdeki yıl avrupada çok ses getireceğiz.

-fenerbahçe başkanları, mütemadiyen

-... tamam tamam buldum.şimdi adamlarına söyle altın boynuz * un girişini böyle kocaman kocaman zincirlerle kapatsınlar.

simdi napacan bakalım memet efendi.muhaaaahahaa.sana asla fatih diyemeyecekler.

(son bizans imparatoru konstantin 29 mayıs 1453)

-trabzon'u il yapacağız! tansu çiller
-samsunlulara "merhaba antalyaa" tansu çiller
-mozart türkiye'de konser vermeye gelirse tabi ki dinlemeye gideriz. büyümüş emrah
-.“powell’ın ziyareti daha önce yapılsaydı daha iyi olurdu, ancak bu ziyaret tam zamanında yapılmıştır...” abdullah gül
-tuğba özay’ı alkışlayan gruba bakıyorum. büyük bir çoğunluğunu kadın ve erkekler oluşturuyor...” ece erken, passaparola’da
-ben 1960’larda çalışma bakanlığı yapmıştım. yani tam hatırlamıyorum ama 1995’e kadar sürdü bu görevim...” bülent ecevit
-sekiz yıl özal’a verdiniz, onun iki yılını ananıza verin, o zaman türkiye şahlanır...” tansu çiller
-estetik haramsa bütün hastaneleri kapatsınlar...” petek dinçöz

asmayalım da besleyelim mi? (bkz: kenan evren)
yollar yürümekle aşınmaz. (bkz: süleyman demirel)
bana sağcılar adam öldürüyor dedirtemezsiniz. (bkz: süleyman demirel)
benzin vardı da biz mi içtik. (bkz: süleyman demirel)
üs yok tesis var. (bkz: süleyman demirel)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Hey gidi dünya heyyy... :)
Komik kaldı hepsi değil mi? :)

T

tutankhamon

Kullanıcı
15 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
16
Bursa
rahmetlileri tanırmıydınız

E

ezo-02

Kullanıcı
14 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Çok güzel bir buluşa benziyor ama Allah aşkına bunu kim, niye kullanmak istesin ki ?”

( Rutherford B. Hayes - ABD Baskanı. 1876 yılında ilk telefonu gördükten sonra yaptığı yorum.)

* “ Çevreciler boşuna endişeleniyorlar. Bir nükleer enerji istasyonunun bir yıllık atığını, masanızın çekmecesinde bile saklayabilirsiniz.”

( Ronald Reagan - 1980. ABD eski başkanı )

* “ Insanlarin evlerinde bilgisayar bulunması da ne demek. Bence hiç kimsenin evine bilgisayar sokmak için herhangi bir geçerli nedeni olamaz.”

( DEC şirketi baskanı Ken Olson’un 1977’deki bir açıklamasından )

* “ Hepiniz saçmalıyorsunuz. Tanrı aşkına, bir aktörün ya da aktrisin konuşmalarını duymayı kim ister ki?..”

( Henry M. Warner - 1927. Sessiz sinema döneminin film yapımcılarından...)

* “ Geçtigimiz bir yıl içinde otomobilin yapısını degiştirecek herhangi bir ilerleme kaydedilmedigini göz önüne alırsak, bu buluşun da gelişme ve evrimini tamamladığı sonucuna varabiliriz.”

( 2 Ocak 1909 - Scientific American dergisi )

* “ Insanların büyük bir çoğunluğu için sigara içmek son derece yararlı ve sağlık açısından faydalı bir şeydir.”

( Doktor Ian G.Macdonald - 18 Kasım 1963. Los Angeles’li uzman cerrah)

* “ Aşk, pi sayısı gibidir. Dogal, mantıksız ama çok çok önemli...” ( Lisa Hoffman )

* “ Bilimsel çalışmalarda insanı en çok heyecanlandıran sey, ‘Buldum, buldum’ cümlesi degil, ‘Allah Allah, burada çok saçma (komik, tuhaf vs.) bir şey görüyorum’ cümlesidir.”

( Isaac Asimov )