Tanrılar Okulu

• Konbuyu başlatan syn
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde syn tarafından oluşturulan Tanrılar Okulu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,560 kez görüntülenmiş, 7 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Tanrılar Okulu
Konbuyu başlatan syn
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan hanedeyim
S

syn

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul

TANRILAR OKULU

Size “öğretilen ve anlatılan dünyanın” anlatıldığı gibi olduğunu söyleyenler sadece anlatılanlardır. Korkmanız, çekinmeniz, endişe etmeniz gerektiği söylenen her şey, bu betimlemenin pençesindeki insanların fikirleridir. Oysa bunlar olumsuz duygulardır ve hiçbiri dünyaya geldiği haliyle insanın mayasında olan hisler değillerdir. İnsan korkusuz doğar. Korku, zorla “öğretilir”.Hayatınızda önünüze çıkan herkesin özel bir görev ile karşınıza geldiğine emin olun. Ve ona varlığı için teşekkür edin. Özellikle düşmanınızsa.

Herkes sizi gösterir. Çünkü herkesi siz yarattınız. Bu dünyayı siz yarattınız. Bu sizin dünyanız. Telefondaki arkadaşınız sizsiniz. Çalışanlarınız, üstleriniz, aileniz, hepsi sizsiniz. Yay da, ok da, hedef tahtası da; hepsi sizsiniz.

Önünüzde gelecek varken geçmişle uğraşmayın. Ama geleceği de yeni bir “eski geçmiş” yaratmak için yaşamayın. Onu şekillendirin; bu kez şekillendirin; geçmişinizin tekrarlarından kurtulun.

Mea Culpa… Başınıza gelmiş ve gelecek her şeyin tek sorumlusunun kendiniz olduğu gerçeğiyle barışmayı reddettiğiniz her gün tedavi süreniz gecikecek, “yeni bir eski geçmiş” için her seferinde yeni bir adım attığınızla kalacaksınız.

Gerçek, düş artı zamandır. İnanmak için görmeyi beklemeyin. İnanın ki, görebilin.

Dünyadaki en büyük ekonomik gerçek mutluluktur. Ekonomi’nin tanımı Mutluluktan başka bir şey değildir. Her zaman iyi bir ekonomist olun.

Düşleyin, düşleyin, düşleyin… Düş, var olan en gerçek şeydir.

Alıntı -Stefano Elio D’anna - Tanrılar Okulu

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Teşekkürler paylaşım için. :)

Konu güzel ama yazarın belirtmiş olduğu bazı örneklemelere katılamayacım.
Örneğin ;insan korkusuz doğmaz.Bilim tarafından da kanıtlanan bazı gerçekler vardır.Bebekler anne karnındayken,hissetmey,korkmayı,tepki vermeyi öğreniyorlar.Sadece doğduktan sonra ki süreçte yani yaşadıkları,karşılaştıkları olaylar karşısında tepkiler dışa vurum olarak çıkmaktadır.
Bunların dışında diğer belirtmiş olduğu şeyler gerçkten güzel paylaşımlar.

İnanmak , başarmanın yarısıdır derler. Ne kadar doğru ve bencede kişi bir olaya veya işe başlamadan önce düşlerse ve hayalinde canlandırırsa daha başarılı olur .
Ben öyle yapıyorum denedim oldu :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Fazlasıyla tuhaftı valla..
En iyisi ben düşleyeyim,düşleyeyim,düşleyeyim..

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
syn' Alıntı:
    Dünyadaki en büyük ekonomik gerçek mutluluktur. Ekonomi’nin tanımı Mutluluktan başka bir şey değildir. Her zaman iyi bir ekonomist olun.
"Tanrıların Okulu " ile ekonomi arasonda bağlantı kurmak istiyorum ama oldukça zorlandım.
Neyse
  ekonometri bölümünde okuyan bir yakınım var.
Konu hakkında birde onun fikrini alayım .
Bakalım mutlumuymuş: (

H

hırslı.28

Kullanıcı
16 Tem 2009
En iyi cevaplar
0
0
sadece düşlemekle olmuyor.önemli olan o düşün gerçekleşmesi için çaba sarfetmek