tam nitelikli zihin üstüne

• Konbuyu başlatan GulsahToptas
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde GulsahToptas tarafından oluşturulan tam nitelikli zihin üstüne başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,728 kez görüntülenmiş, 11 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı tam nitelikli zihin üstüne
Konbuyu başlatan GulsahToptas
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan metalci
G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Bölüm 7: TAM NİTELİKLİ ZİHİN
Yaşamımızın her anında, uyanık olduğumuz her dakika boyunca, düşünce yaratırız. Düşünceler, tohumlardır. Gelecek, bizim düşüncelerimizin içindedir, aynen, çiçeğin, tohumun içinde ihtiva edilmesi, meşe ağacının tasarımının meşe palamudunun içinde olması gibi. Düşüncelerimizi sözlü hale getirdiğimiz anda, başkalarının zihinlerine tohum ekeriz. Ortaya çıkma yasası gereği, eğer, bu düşünceler beslenir ve güçlendirilirse, bunlar gerçeğe dönüşür. Bu nedenle, ne söylediğimize dikkat etmemiz gerekir, çünkü, zihinler sözlerimize ne kadar çok hayat verirlerse, düşüncelerimiz de o kadar daha kuvvetli hale gelir, ve o kadar çabuk gerçeğe dönüşür. Günümüzde, kişilere medyada kendini ifade fırsatı  verildiği ve onlar da  düşüncelerini  duyuru haline getirdikleri zaman, bunların çok çabuk gerçekleştiğini sıklıkla görmekteyiz. Örneğin, bir antrenör, taraftarlara, takım kaybederse çok  da kötü olmayacağı konusunda demeç verirse, hem takımı hem de taraftarlarını bu görüntüyü, dolayısıyla kaybetme gerçeğini, önceden yaratmaya davet etmektedir. Ve sıkı durabilirsiniz, bu gerçekleşir! Gerçekte, yaşamı yönetmek olan kendini yönetmek, düşüncelerinizden haberdar olmak ve onların niteliğini kontrol etmek demektir. Düşünceleriniz olumlu mu, olumsuz mu, gereksiz mi, mutlu mu, sevgi dolu mu, yönetici mi, şüpheci mi, sıkıntılı düşünceler mi? Onları izleyin, değerlendirin, değiştirin. Sizin ve başkalarının geleceği buna bağlı. Kendi düşünüşünüzün farkına varmayı öğrenirken, biraz daha az konuşmaya çalışın. Kaderiniz yarattığınız düşünceler ve kullandığınız sözlerin içinde saklı durumdadır. Bu, hemen açığa çıkmayabilir, ama kısa zaman sonra olacağına şüphe yoktur.

Soru: Son zamanlarda topluluk içinde gerçek olmasını istemediğinizi söylediğiniz iki şey nedir?

Düşünce: Geçmişte düşündüğünüz ve söylediğiniz gerçeğe dönüşmüş olan iki şey söyleyebilir misiniz?

not: bu yazı alıntıdır...

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
"Düşünce: Geçmişte düşündüğünüz ve söylediğiniz gerçeğe dönüşmüş olan iki şey söyleyebilir misiniz?"

Ben buna pek rastlamadım kendi açımdan.. Tamam, olumlu düşünmek gerekiyor belki ama bence olmayabilir şeklinde düşünerek insanın biraz kaygılanması daha mantıklı.. Kaygılandıkça daha iyisi için çabalıyoruz çünkü.
Şahsen, olumlu düşününce salıveriyorum.. Olmayabilir, aman dikkat dediğimde o işin içinden çıkabiliyorum.

Paylaşımın için teşekkürler Gülşah.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
didemcim kuantum fiziğinde okumuştum insan bazen bilinçli bazende bilinçaltına attığı veya daha önce düşündüğü ama unuttuğu şeyleri evren hep dikkate alırmış ve gün gelipte yaşayabilirmişiz ama bu tabiki inanmakla alakalı saygı duyuyorum düşüncene ;)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Kuantum fiziğinde mi yazıyor bunlar?

Benim bildiğim, kuantum fiziği atom, molekül hareketlerini anlatıyor.
Kuantum fiziğinin, insanın düşüncelerini evrenin dikkate aldığını, yazdığını bilmiyordum!

E

elementx

Kullanıcı
21 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
Konya
kisiselogreti.com
teşekkürler Güzel paylaşımınız ve bilgilendirmeleriniz için kuantum fiziği himmm incelemek lazım demekkiii ;)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
elementx' Alıntı:
teşekkürler Güzel paylaşımınız ve bilgilendirmeleriniz için kuantum fiziği himmm incelemek lazım demekkiii ;)
Aslında kuantum fiziği güzel bir konudur. Hatta inceledikten sonra bizimlede paylaşırsanız sevinirim/iz. :)

Aslında bir nevi Secret kitabında anlatılan konu ile hemen hemen aynı .

E

eesraa

Kullanıcı
21 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
sakarya
selam,düsüncelerın nesneye donustugunun bılıncındeyız,fakat ne derece uyguluyoruz orası muamma,cekım yasası dıyıp durduk aylarca fakat hayatımızda ne deıstı?ayrıca ben yanlızca cekım yasası deıl bırcok yasa oldugunu duymustum ve asırlar oncesı evlıyaların bıle bunu kullandıklarını okumustum..bazen farkedıorumkı dusunce olarak odaklandıklarımın deılde korku olarak sureklı dusunduklerım basıma gelıyor,hatta halk arasında korktugum basıma geldı dıyıp duruyoruz..demekkı korkuları bır kenara bırakıp olmasını ıstemedıgımızı deıl olmasını gercekten ıstedıklerımızı dusunmemız gerekıyormus..

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Kesinlikle Esraa..Aslında beynimiz  o kadar enteresan ki. Ne verirsek onu uyguluyor.

Bir keresinde seminerde dinlemiştim; beynimiz her düşündüğümüz olumlu veya olumsuz isteğimizi/kelimeyi alt beyne atıyor ve üst beyin olarak dilimiz ne kadar olumlu konuşsada önemli olan alt beyinde ne istediğimizmiş. :)

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Gün içerisinde yarattığımız düşünce sayısı ortalama 60.000 imiş.Bu rakamın 50.000 i geçmişte yaşananlar hakkında,10.000 i gelecek zaman ile ilgiliymiş.

metalci

metalci

Kullanıcı
6 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
paylaşım için tşk
ne zamandır forma girmiyordum sınavlardan dolayı.............
ii geldii valla
;)