tablo...

• Konbuyu başlatan eftelya
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde eftelya tarafından oluşturulan tablo... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,882 kez görüntülenmiş, 29 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı tablo...
Konbuyu başlatan eftelya
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Hercai Menekşe
E

eftelya

Kullanıcı
20 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
bir gün avrupa'nin ünlü sanat merkezi kentlerinden birinde gezen çocugun biri bir vitrinde çok hos bir tablo görür. tablo bedeli oldukça pahalidir.

Çocuk bu tabloyu bir sonraki sene abisinin dogum gününe almayi ister ve bir is bulup kit kanaat geçinerek biriktirdigi tüm para ile magazaya gider.

sanslidir tablo hala satilmamistir. içeri girer ve tabloyu bir süre
yakindan izledikten sonra resmi yapan sanatçiyi bulur ve "abimin dogum günü için bu resmi satin almak istiyorum, tüm paramda bu kadar" der.

ressam birsüre düsündükten sonra. resmi paketler ve resmi satar. Çocuk paketini alir ve tesekkür ederek çikar.

magazada adamin arkadaslari da vardir ve saskin saskin sorarlar:
"sen ne yaptin o resmin degeri milyonlar ederdi. neden bu
kadar cüzi bir rakama sattin?"

adam cevap verir:
"evet ben bu resme milyonlarini verecek bir sürü insan bulabilirdim, ancak tüm servetini bu resme verecek kaç kisi bulabilirdim?..."

günümüzde insanlar her seyin fiyatini biliyor, fakat hiçbir  seyin degerini bilmiyorlar.

oscar wilde

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
hımm, güsel bi hikaye... :-[

K

kamuran

Değer verdiğimiz kişi ve şeyler için fedakarlık yapabilmek mutluluktur. Bu kardeş gibi.
Ne güzel ki bu şekilde kendisi için "her şey" anlamındaki varlığını verişinin değeri bilinmiş karşısındaki tarafından.
Bence bu değeri fark eden o tablo sahihi de mutludur bunu yaşayabildiği için.
Doğru, katılıyorum, fiyat ve değer arsındaki farkı bilerek yaşamak güzel şey. :)

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Diyecek birşey bulamıyorum. Manevi değerler günümüzde o kadar az ki..

S

simona

eftelya' Alıntı:
bir gün avrupa'nin ünlü sanat merkezi kentlerinden birinde gezen çocugun biri bir vitrinde çok hos bir tablo görür. tablo bedeli oldukça pahalidir.

Çocuk bu tabloyu bir sonraki sene abisinin dogum gününe almayi ister ve bir is bulup kit kanaat geçinerek biriktirdigi tüm para ile magazaya gider.

sanslidir tablo hala satilmamistir. içeri girer ve tabloyu bir süre
yakindan izledikten sonra resmi yapan sanatçiyi bulur ve "abimin dogum günü için bu resmi satin almak istiyorum, tüm paramda bu kadar" der.

ressam birsüre düsündükten sonra. resmi paketler ve resmi satar. Çocuk paketini alir ve tesekkür ederek çikar.

magazada adamin arkadaslari da vardir ve saskin saskin sorarlar:
"sen ne yaptin o resmin degeri milyonlar ederdi. neden bu
kadar cüzi bir rakama sattin?"

adam cevap verir:
"evet ben bu resme milyonlarini verecek bir sürü insan bulabilirdim, ancak tüm servetini bu resme verecek kaç kisi bulabilirdim?..."

günümüzde insanlar her seyin fiyatini biliyor, fakat hiçbir  seyin degerini bilmiyorlar.

oscar wilde
çok güzel bir paylaşım...
herşey para demek değildır .... :)

B

bengisu1

Kullanıcı
16 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bir gün Avrupanın ünlü sanat merkezi kentlerinden birinde gezen çocuğun biri bir vitrinde çok hoş bir tablo görür. Tablo belliki oldukça pahalıdır.
Çocuk bu tabloyu bir sonraki sene abisinin doğum gününe almayı ister ve bir iş bulup kıt kanaat geçinerek biriktirdiği tüm para ile o magazaya gider. Sanşlıdır tablo hala satılmamıştır. İçeri girer ve tabloyu bir süre yakından izledikten sonra resmi yapan sanatçıyı bulur ve ‘Abimin doğum günü için bu resmi satın almak istiyorum’ tüm paramda bu kadar der. Ressam bir süre düşündükten sonra. Resmi paketler ve resmi satar.

Çocuk paketini alır ve teşekkür ederek çıkar.

Mağazada adamın arkadaşlarıda vardır ve saşkın saşkın sorarlar

- Sen ne yaptın o resmin değeri milyonlar ederdi. Neden bu kadar cüzi bir rakama sattın?

Adam cevap verir:

Evet ben bu resme milyonlarını verecek bir sürü insan bulabilirdim.
Ancak tüm servetini bu resme verecek kaç kişi bulabilirdim...

F

feride_frd

Kullanıcı
24 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
çok güzel bir yazı ,paylaşımın için tşkrlr.Günümüzde herşeyin ve herkesin değeri parayla ölçülüyor ne yazık ki

O

ozge_ce

Kullanıcı
8 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
MANİSA
çok güzel bir yazı,paylaşımın için teşekkürler...
bu yazıdan ders alması gereken birçok kişi günümüzde....

G

grace

Kullanıcı
8 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul

Parayı veren kardeş için de hediyeyi alan kardeş için de ne güzel bir kardeşlik bu
  :)

B

Bilgesu

Kullanıcı
4 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
abla saol yazı için bana anlatmıon siteye anlatıon yazdım ben bunu... :mad: :( ;)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Çok iyi çok.
Hatta HARİKA..
Teşekkürler konu için.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Güzeldi güzel.
Hiç bir şeyin değerini bilmiyoruz, ölçümüz kaçmış  vesselam.
Ne yapalım. Yapacak bişe yok.