Söyleyene mi bakarsınız söylenene mi ?

• Konbuyu başlatan korsan
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde korsan tarafından oluşturulan Söyleyene mi bakarsınız söylenene mi ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,389 kez görüntülenmiş, 12 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Söyleyene mi bakarsınız söylenene mi ?
Konbuyu başlatan korsan
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan özlem1980
K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Kutuplaşmanın hat safhada olduğu bir toplumun birer bireyi olarak soruyorum.

Doğru olduğu mantıken şüphe götürmezken,söyleyenden ötürü o dogruyu kabul mu edersiniz yoksa duymamazlıktan mı gelirsiniz?
ya da tam tersi,
yanlıs olduğu şüphe götürmez bir sözü sırf sizden biri söyledi diye savunmak zorunda mı hissedersiniz kendinizi yoksa unutmayı mı tercih edersiniz?

Ya da ne olursa olsun doğru oldugunu düşündüğüm şeyi,etiketlenmek pahasınada olsa savunurum mu diyorsunuz?

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bana doğru gelene doğru derim.
Ya ama bir de şöyle durumlar oluyor. Mesela iş arkadaşım müşteriye mantıksız bir şey söylüyor. Müşterinin savunduğu daha mantıklı. O durumda iş arkadaşıma sen dur yanlışsın, müşteriye de siz haklısınız demiyorum. Konuyu o anda unutturup, müşteri gittiğinde arkadaşıma anlatıyorum. Daha sonra kendisi doğru şekliyle anlatıyor zaten. Çok mu karışık oldu? :)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Çalışma ortamlarında Didem'inde belirtmiş olduğu durumlarla bende karşılaşıyorum ve genelde orta yolu bulmaya çalışıyorum/z.

Ama özel yaşantımda, sırf en yakınım/arkaadaşım/sevdiğim/ailem vs.. kendisine çok inandığım ve güvendiğim belirtiyor diye bile bile savunmam yanlışı.
Belki toplum içnde direk yüzüne söylemem ama kendisine muhakkak belirtir, grekirse kişiselleştirmeden tartışırım.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Valla her 2 nizide açık yürekliliğinizden dolayı tebrik ederim.
Dürüst cevaplardı.

Gelelim bana, işin açığı çoğu zaman kimin söylediğiyle ilgilenmem. Söylenilene bakarım, doğru ise doğru yanlış isede yanlış derim.
Elbette, bende sizler gibi yerinde ve zamanında derim.

Teşekkür ederim yorumlarınız için.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ama özel yaşantımda, sırf en yakınım/arkaadaşım/sevdiğim/ailem vs.. kendisine çok inandığım ve güvendiğim belirtiyor diye bile bile savunmam yanlışı.
Hımm evet, özel yaşantı.. Özel yaşantımdaki tüm insanlara düşüncemi çok rahat söylerim, tartışsam da tartışmasam da, yanlışsa da doğruysa da..

Gelelim topluma.. Karşımdaki insan ile çok ayrı tellerdeysek ve benim mantığımın çok dışında bir şeyler anlatıyorsa bir iki kere denerim savunduğum düşünceyi anlatmayı. Sonra susarım ama tamam abi der, kaçarım:) Tartışılacak bir şey yoktur. Bu kısım senin sorunun dışında oldu biraz sanırım ya da istediğin yerden bağlarsın:)

Konuya tam olarak dönersek; okuyunca direk düşündüm hoşlanmadığım insanları ve düşüncelerini. Gayet hayır demişim, yeri geldiğinde de evet haklısın demişim.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
ya hani derler ya, iki ucu... değnek diye, en yakınlarımız olunca biraz daha sabırlı olabiliyoruz yada kendi adıma kabul etmesem de daha sabırlıyımdır, ama bir yere kadar tabiii

Ama baz aldığım, benim için önemli olan söyleyenden çok söylenenin doğruluğu.
Birde tartışmaları  çook uzatmayı sevmediğimden, eğer bilgi yada söylenen yanlış ama karşı taraf kabul etmiyorsa bunu, uzatmadan susar ama bildiğimi okurum :)

ben rica ederim :)

K

karagün

Herkes kendince birşeyler söyler oysa kimin söylediğine değil ...söylenen sözün ne denli doğru ve etkili olduğuna bakmak gerek.İnce hesaplara dalmadan doğru olan herşeyi savunabilmek ,bedeli ne olursa olsun sonucuna katlanabilmek cesaret işidir diye düşünüyorum.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
karagün' Alıntı:
Herkes kendince birşeyler söyler oysa kimin söylediğine değil ...söylenen sözün ne denli doğru ve etkili olduğuna bakmak gerek.İnce hesaplara dalmadan doğru olan herşeyi savunabilmek ,bedeli ne olursa olsun sonucuna katlanabilmek cesaret işidir diye düşünüyorum.
Harika yorum..
Teşekkürler.

S

spiritualsigns

Kral bir sabah uykudan uyandığında bir rüya gördüğünü hatırlamış. Hemen emir vermiş. Ülkenin en iyi rüya yorumcusunu bulun getirin demiş. Rüya yorumcusunu getirmişler. Kral rüyasını  anlatmış. Yorumcu şöyle bir yorum yapmış;
- Kralım sizin bütün sevdikleriniz en yakın zamanda ölecekler.
Kral inanılmaz sinirlenmiş ve bağırmaya başlamış:

- Atın bu adamı dışarı. Bana başka bir rüya yorumcusu bulun.
Ülkeyi aramışlar taramışlar başka bir rüya yorumcusunu bulmuşlar. Yorumcuyu kralın huzuruna çıkartmışlar. Kral rüyasını anlatmış. Rüya yorumcusu kralın rüyasını şöyle yorumlamış;

-Kralım, sizin rüyanızın yorumu şöyledir. Siz çevrenizdeki bütün insanlardan daha uzun ömürlü olacaksınız.
Kral buna çok sevinmiş. Ona bir kese altın vermiş ve uğurlamış.”

:)

K

karagün

Kral ,çevrenizdeki bütün insanlardan daha uzun ömürlü olacağı için sevinip altın dağıtıyor.
Oysa çevrende kimse yokken sade bir kul olsan ne çıkar kral olsan ne çıkar.
Ben olsam böyle bir durumu ödüllendirmezdim.
Sözüm meclisten dışarı bence kral aptalmış: )

S

spiritualsigns

karagün' Alıntı:
Kral ,çevrenizdeki bütün insanlardan daha uzun ömürlü olacağı için sevinip altın dağıtıyor.
Oysa çevrende kimse yokken sade bir kul olsan ne çıkar kral olsan ne çıkar.
Ben olsam böyle bir durumu ödüllendirmezdim.
Sözüm meclisten dışarı bence kral aptalmış: )
Kralın aptallığından ziyade can alıcı olan rüyayı yorumlayanların kullandığı üslup... ikiside aynı şeyi söylüyor aslında...  :) Ben konuya atıf yaptım... Olayı farklı yönlerden ele almak sizin tasarrufunuz tabii :)

K

karagün

İlk yorumumumda da belirtmiştimya ...
Ben sözü söyleyenden çok sözün doğruluğuna bakar ve ona göre değerlendiririm.
Fıkra güzeldi teşekkürler: )

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Elbette çoğunlukla ne söylendiğine bakarım ama bunun aksi olduğu durumlarda oluyor zaman zaman bazı konularda ne söylendiği kadar kimin söylediğininde önemi olmuyor desem yalan olur