soru sormak...

• Konbuyu başlatan glsn_
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde glsn_ tarafından oluşturulan soru sormak... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,996 kez görüntülenmiş, 10 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı soru sormak...
Konbuyu başlatan glsn_
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan zeytin
G

glsn_

Kullanıcı
4 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Soru sormak, sorabilmek öyle zannedildiği gibi "basit" bir şey değildir ki... Hele, "yadırganacak" bir şey hiç değildir... Bilâkis, zor ve maharet gerektirdiği için, takdir edilecek bir şeydir... Hatta, çalışkanlığın ve öğrenmenin en önemli göstergelerinden birisidir... Okulda soru soran, sorabilen bir çocukta "iş" vardır... Çünkü, en azından o çocuk o konuda kafasını yoruyordur... O konuyu düşünüyordur, irdeliyordur ve kafasının içinde tartışıyordur... Zaten, soru sorması da bunları yaptığının en güzel göstergesi ve sonucudur... Sınıfta çok soru soran öğrenciler soru sormayan öğrenciler tarafından pek umursanmazlar... (Hatta, yerine göre onlar tarafından bazı müstehzi ifadelere bile muhatap olabilirler...) Ama, aslında o konuyu en iyi öğrenenler o çok soru soran öğrencilerdir de, bundan berikilerinin haberleri bile yoktur... Öğrenmenin en etkili yöntemlerinden birisi de "soru sormak" tır... Öğrenmeye başlamanın kıvılcımı "merak" ise, birinci adımı da "soru sormak"tır... Soru da bu merakın ardından gelir zaten... Herhangi bir şeyi veya herhangi bir konuyu merak etmeyen ve bu konuda kafasında çok sayıda soru oluşmayan bir insan neyi, nasıl öğrenebilir ki? Öğrenmek; merak etmek ile başlar ve soru sorarak (ve sorgulayarak) devam eder gider... Nereye ve ne zamana kadar mı? Beşikten mezara kadar... 

D

derin_3486

Kullanıcı
7 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Soru sormak demek öğrenmek- bilmek  demek.insan ne zaman öğrenmeyi bırakır??öldüğü zaman...o zaman ölene kadar sormaya-öğrenmeye- devam.
güzeldi teşekkürler...

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Çok güzeldi..BEn de meraklıyımdır.. bazen bn bile kendime söylerim ne kadar  çok soru sordun diye :) :)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
M' Alıntı:
Çok güzeldi..BEn de meraklıyımdır.. bazen bn bile kendime söylerim ne kadar  çok soru sordun diye :) :)
:) :) :) :)

Bilmediğim şeyleri öğrenme konusunda çook hevesliyim.Ve yeni bir şey duyduğumda ,öğrenene kadar çatlıyorum  ???

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bende bilmediklerimi öğrenmede hevesliyim ama merak daha da fazla ..Bazen korkuyorum ..derler ya insanın başına herşey meraktan gelirmiş diye o misalii işte .. :) :)

Z

zeytin

Kullanıcı
20 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
izmir
cevabı uzay derinliklerinde olan sorularım var benim...cevaplarım nerede :-\