Sorguladınız mı Hiç ; bir insanı anlık bir davranışı yada sözü için .......

• Konbuyu başlatan GulsahToptas
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde GulsahToptas tarafından oluşturulan Sorguladınız mı Hiç ; bir insanı anlık bir davranışı yada sözü için ....... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,773 kez görüntülenmiş, 14 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Sorguladınız mı Hiç ; bir insanı anlık bir davranışı yada sözü için .......
Konbuyu başlatan GulsahToptas
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan manas
G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
"Sorguladınız mı Hiç ; bir insanı anlık bir davranışı yada sözü için bir kalemde silip atmanın ne kadar sağlıklı olduğunu. Çünkü, korkularınız dizginleri ele almıştır bir kere. Bir an durup da o laflar size söylendiğinde nasıl hissedeceğinizi düşünseniz ömür boyu susmaya razı gelirsiniz belki ama düşünemezsiniz ki o anda.

İçinizdeki fırtınalar dindiğinde, şahlanan öfkeniz yok olduğundaysa artık tsunami yemiş küçük bir sahil kasabası gibi yıkık dökük, bomboş oturursunuz ve hasar tespiti yapmaya çalışırsınız.

Pişmanlık bile duyamazsınız... Kendi öfkenizle kendinizi öyle bir vurmuşsunuzdur ki pişmanlığa dahi mecaliniz kalmaz. ’’İnceldiği yerde kopsun,’’ dersiniz ki bu söz dibe vurmuş ruh hâlinizin aldırmazlık maskesidir sadece.

Pişmanlık yasaları da işlemez vardığınız yerde. Hesabınız kendinizledir çünkü. Hiçbir yere kaçamazsınız. Kıvranırsınız, ateşler içinde yanarsınız. Ama kendinizden öteye de varamazsınız.

Yine de ben derim ki; ne mutludur er veya geç kendisiyle hesaplaşabilenlere, -mış gibi yapmaktansa kor ateşlerden geçmeyi göze alanlara…

"

Dilek Yaraş

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Gülşah' Alıntı:
"

Yine de ben derim ki; ne mutludur er veya geç kendisiyle hesaplaşabilenlere, -mış gibi yapmaktansa kor ateşlerden geçmeyi göze alanlara…

"

Dilek Yaraş
bazen başka şeylere olan kızgınlık bazen tahammül sınırımızın düşük olmasından dolayı  kırdığımda olmuştur malesef çok olmasada ufak bir şey yüzünden sildiğimde ama diyemedim hiç inceldiği yerden kopsun geçince kızgınlık hesaplaşma başladı hep neden böyle yaptım diye telafi etmeye çalıştım çoğunlukla başardım.  :)

Ö

ölüdeniz

Psikolojik bir davranma çesidi olarak algılıyorum.Buna ön yargıda diyebiliriz.Karşımızdaki insanı dinlemeden direk verdiğimiz bir tepki,halbuki bir anda verdiğimiz yargısız infaz tepkisi bir ömür boyu suçluluk duygusu ile yaşamamıza sebep olabilir.Teşekkürler Gülşah

longcoming

longcoming

Kullanıcı
10 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Adana
"Sorguladınız mı Hiç ; bir insanı anlık bir davranışı yada sözü için bir kalemde silip atmanın ne kadar sağlıklı olduğunu.
Bunu çok defa sorguladım ve bulduğum her defasında aynıydı:
İnsanları bu şekilde değerlendiremezsin.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Hayatımdan hiç kimseyi bir kalemde silip atmadım,belki de atamadım.
Çünkü insanız hata yapabiliriz diye düşündüm/düşünmekteyim.
Fakat davranış vardır, davranış vardır. Sonuçta silmek bu kadar kolay olmamalı diye düşünüyorum önemli olan bize verdiği zarar...

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Off ne çok şey yazmak isterdim bu konu üzerinde ama ne zamanı uygun ne de yeri.. :)

G

grace

Kullanıcı
8 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Gerçekten karşılaşılan şey anlık, bir kerelik yaşanmışsa düşünmek için zaman tanımalı insan kendine.
Karar kişi ve duruma göre değişmeli bence.
Fakat evet önyargılarımızla, zamanla edindiğimiz korkularımızla, fazla düşünmeden hızlı ve olumsuz karar verebiliyoruz. Sonra da daha fazla yıpratıcı sonuçlarını çekmek yine insanın kendisine kalıyor.

B

bişileryapmaklazım

Kullanıcı
14 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Gerçekten karşılaşılan şey anlık, bir kerelik yaşanmışsa düşünmek için zaman tanımalı insan kendine.
Karar kişi ve duruma göre değişmeli bence.
Fakat evet önyargılarımızla, zamanla edindiğimiz korkularımızla, fazla düşünmeden hızlı ve olumsuz karar verebiliyoruz. Sonra da daha fazla yıpratıcı sonuçlarını çekmek yine insanın kendisine kalıyor.
BU DÜŞÜNCEYE KATILIYORUM

B

bişileryapmaklazım

Kullanıcı
14 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
[Hayatımdan hiç kimseyi bir kalemde silip atmadım,belki de atamadım.
Çünkü insanız hata yapabiliriz diye düşündüm/düşünmekteyim.
Fakat davranış vardır, davranış vardır. Sonuçta silmek bu kadar kolay olmamalı diye düşünüyorum önemli olan bize verdiği zarar.../quote]
Yaradan bile o kadar yaptıklarımıza rağmen af kapılarını kapatmazken biz nasıl - bir insanı - bir davranışından dolayı silebiliriz ki, ben böyle düşünüyorum en azından eskisi gibi samimiyetin olmaz ama selamı da kesmezsin

B

bişileryapmaklazım

Kullanıcı
14 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Yaradan bile o kadar yaptıklarımıza rağmen af kapılarını kapatmazken biz nasıl - bir insanı - bir davranışından dolayı silebiliriz ki, ben böyle düşünüyorum en azından eskisi gibi samimiyetin olmaz ama selamı da kesmezsin
alıntıda yanlışlık yaptım ya benim düşüncelerle birleşti şimdiden pardon  :)

morkiz

morkiz

Kullanıcı
10 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
bana da bir olay yüzünden çoğu arkadaşım ön yargılı davranmıştı.özellikle o olayın ardından ben de daha dikkatli olmaya çalışıyorum u konularda.zaten (övünmek gii olmasın ama) iyi bir dinleyiciyimdir.ve hepinizin düşüncelerine aynen katılıyorum.sırf ufacık önemsiz bir şey yüzünden arkadaşlarını kaybetmek çok acı birşeydir,iyi bilirim.saol paylaşm için gülşah ablacm

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bu olay bu ay içerisinde iki kere başıma geldi..
İlk oldugunda karşı taraftaydım,beni sorgusuz yargılayıp kalemini silgisini hemen hazırlayıp silmeye hazırlık yapacagına "neden" diye sormasını beklerdim...Ki sonundada hatasını anlayıp özür dilemiş olsada insanlarla ilişkilerimizi çok rahat tutmamak gerektigini,arada mesafenin korunması gerektigini öğrendim..
Diğeride,iki gün önce silme babında olmasada akrşıdaki insanda "neden" sorusunu sormadan" niçin" sorusunu kendi içinde sormasına ve benimde kendi içimde "niye" sorusunu sormama sebeb oldu:( Çok üzüldüm ama yarın bu karşılıklı konusarak bu yanlış anlama diyorum,sorunu içimize atıp kin duymakdansa,konusarak halletmeye düşünüyorum...

Bir söz vardı tam olarak hatırlamıyorum ama yanılmıyorsam şöyle bir sözdü.."kazanmak bir ömrü,kaybetmek bir dakika "  :-\

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bir kalemde silmedim kimseyi.