SON PİŞMANLIK...

• Konbuyu başlatan surrender
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde surrender tarafından oluşturulan SON PİŞMANLIK... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,513 kez görüntülenmiş, 7 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı SON PİŞMANLIK...
Konbuyu başlatan surrender
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan yaratici_idea
S

surrender

Kullanıcı
2 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
kayseri
Hava gene çok soğuktu. Tommy ve kardeşi çok üşümüştü.Tommy burnunu hissetmiyordu artık. Eskimiş eldivenlerinden çıkan parmakları da buz kesmişti, kardeşi Tommy yine o lüks otelin duvarına gidelim,
havalandırmasının olduğu o duvar çok sıcak oluyor dedi Tommy evet ama biliyorsun otelin sahibi şikayet edince polisler geliyor dedi.

Kız çok üşümüştü, öksürerek lütfen Tommy çok üşüyorum dedi. Otelin önüne geldiklerinde kapının önünde ki siyah arabayı tanımıştı Tommy Bu otel sahibinin arabası idi, otelin havalandırmasının olduğu duvara yaslanıp, ısınıyorlar diye kız kardeşini ve Onu sürekli polise şikayet eden adam bu idi.

Gene sinirle etrafa emirler yağdırıyordu,otelin kapısından çıkarken.  Bir an Tommy karanlıkta bir şeyin adamın paltosunun cebinden düştüğünü gördü, adam arabaya binmişti bile..
Tommy yerde duran karaltıya doğru yürüdü. Bu otel sahibinin cüzdanı idi. araba tüm ihtişamı ile hareket ederken Toomy bayim ,bakar misiniz ? diye bağırdı...adam Tommy i görünce yine mi siz?... ne arıyorsunuz gene bura da? sizi bu otelin etrafında görmeyeceğim bir daha demedim mi ben? diye bağırdı.
Tommy adamın suratına baktı ve sakin bir tavırla cüzdanı adama uzattı.  Bunu düşürdünüz biraz önce dedi.
Adam şaşkın bir ifade ile cüzdanı aldı biraz önce söylediklerine pişman olmuştu ama gene de eğer içinden bir sent bile kayboldu ise???? diye sözünü tamamladı...
Ben burada iken sayın lütfen Tommy bunları söylerken, adamın suratına öyle bir ifade ile bakmıştı ki,adam cüzdanın da ki  parayı saymadan , paltosunu cebine koymak zorunda kalmıştı. Hadi Ann, gidiyoruz!! dedi kız kardeşine...
Çocuklar karanlıkta kaybolmak üzere iken adam arkalarından seslendi Dur bir dakika!! Tommy arkasını döndü ne istiyorsunuz??
Bir daha otele yaklaşmamamızı söyleyecekseniz, buna gerek yok ,çünkü bir daha gelmiyeceğiz buraya dedi...

Adamın o kızgın tavırları yoktu artık yüzünde hayır onu söylemeyecektim , eğer iş arıyorsan biz de bir kasiyer arıyorduk.  Matematik  kafan varsa çabuk öğrenirsin dedi... çocuk arabaya doğru bir iki adım attı cüzdanın da ki 100, 200 dolar için bana güvenmeyen birisini kasasını teslim alamam yine de teşekkürler dedi.ve kız kardeşi ile oradan uzaklaşırken,  adamın bir kez daha söyledikleri sayesinde, düşüncelere dalmasına sebep olduğunu bilemedi.

Adam uzun zaman o iki kardeşi görebilmek için bakındı durdu, ama çocukları otelin etrafında bir daha göremedi... Şehrin arka sokaklarında büyük ihtişamlı arabası ile gezinirken adam , yine tüm siniri ile bağırıyor ve aradıkları adresi bulamamanın öfkesini şoföründen çıkarıyordu..

O sırada bisikleti ile hızla aşağı inen kasketli genci fark etti ve şoförüne dur biraz su gelen gence adresi soralım O büyük bir ihtimalle burada oturuyordur. dedi..

Şoför arabayı kenara çekti ve pencereyi açtı,yokuş aşağı hızla gelen gence eliyle işaret etti. Bir saniye bir şey sorabilir miyiz?! dedi.. Ama genç hiç durmadan yanlarından geçti gitti..

Adam çok sinirlenmişti söylenmeye başladı bunlarda kibarlık ne gezer,bunlar aile terbiyesi görmemişler ki,kenar mahalle çocukları hepsi.. tam bunları söylerken arabanın dikiz aynasından çocuğun biraz ileride çok zorda olsa durup geri geldiğini gördü..

Çocuk arabanın yanına gelince durdu ve pencereye eğilerek özür dilerim.  Sizin işaretinizi geç fark ettim, bisikletimin fren bozuk, uzakta durabildim.

Bir şey mi soracaktınız? Adam gözlerine inanamadı bu o gece cüzdanını getiren gençti.. Tommy nin bu, adamı yaptıkları ve söyledikleri için üçüncü kez utandırışı idi......

Adam arabadan indi ve Tommy nin yanına gelerek omzuna elini attı bak evlat kaç aydır ben sizi arıyorum. Sana güzel bir teklifte bulunacaktım..

Gel benim yanımda çalış ,ne kadar para istersen veririm.. Ben sende para kazandıkça yavaş yavaş kaybettiğim insanlığımı buluyorum dedi...

Çocuk adamın sözünü bitirmesini bekledi ve şöyle dedi üzgünüm efendim ama insanlığı ve vicdani para ile satın alamazsınız. hoşcakalın!!! Tommy bisikletine binip oradan uzaklaşırken, adam Tommy nin hala arkasından
bakıyordu.
Ve yıllar önce Ona aynı teklifte bulunan patronunu teklifini kabul ettiği için ilk kez pişmanlık duymuştu.....

Evet şimdi çok parası vardı , ama insanlığını kaybetmişti... tıpkı yıllar önce insanca tavırları için Onu seven ve işe alan patronu gibi......
Bu üç şeyi ihtiyacınız olduğunda para ile satın alamazsınız.... İnsanlık, sağlık ve mutluluk.... Bu yüzden onları bulduğunuzda, sımsıkı sarılın!!!!

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
hayat ne yazık ki insanları farklı kişiler olmaya sürükleyebiliyor zaman zaman...  ancak ne olursa olsun içindeki insandan vazgeçmeyecen ve hırslarını kontrol edebilen insanlar hiçbir zaman paranın esareti altında kalarak yaşamazlar...
hayat bize kaybettiğimiz değerlerimizle ilgili hergün dersler veriyor aslında farkedipte görebilenlerene mutlu...
bu güzel paylaşımın içim teşekkürler ...

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Teşekkürler bu düşündürücü hikaye için.

Dikkat ettiniz mi bilemem ama benim dikkatimi çekti;
Genelde çok şikayet eden insanların işleri düzgün gitmez ve hep şikayet halindeler.Oysa ki hikayenin sonında da belirtilen ,insanlık,sağlık başka bir
şey....

Kişinin ilkelerinin olması başka bir şey,herkezde olmaz bu hele de kendini çook bir şey sanan kişilerde hiç olmaz(etrafda dolu var bunlardan ama )

C

chatlaq

Kullanıcı
1 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
son pişmanLıq ne yazıqqi peq fayda eTmio  :-[

Z

z.sav

Kullanıcı
10 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
bankacýyýzbiz.com
Pişmanlıklar fayda verir .... bir daha aynı hatayı iki kez işlememize  engel olur.(kendimce)

Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Malesef maddeye yönelim özü unutturabiliyor.