SİZİN SOSYAL FOBİNİZ VAR MI

• Konbuyu başlatan ibrahim
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde ibrahim tarafından oluşturulan SİZİN SOSYAL FOBİNİZ VAR MI başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,653 kez görüntülenmiş, 11 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı SİZİN SOSYAL FOBİNİZ VAR MI
Konbuyu başlatan ibrahim
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan seca
I

ibrahim

Kullanıcı
20 May 2007
En iyi cevaplar
0
0
eskişehir
·      Tanımadığınız insanların yanında kendinizi kötü hissediyorsanız…

·      İnsanların yanında konuşmaktan çekiniyorsanız…

·      Kendinizi küçük düşürmekten, utanılacak durumlara düşmekten endişeleniyorsanız…

·      Bazen kalabalık bir yerde olmanız gerekiyor ve siz ordasınız mecburen. Ama inanılmaz derecede nefes darlığı, kendini kötü hissetme, elde yüzde yanma, titreme, bayılacakmış gibi olma duyguları hissediyorsanız…

·      Herkesin size “aptal” gözüyle baktığını düşünmeye başladıysanız…

·      Birilerinin yanında yemekten, içmekten çekiniyorsanız…

·      İnsanların yanında elinizi kolunuzu nereye koyacağınızı şaşırıyorsanız…

·      Utanma ve sıkılma duygularınızdan dolayı sık sık iş yeri değiştirmek zorunda kalıyorsanız…

·      Utanma ve sıkılma duygularınızdan dolayı iş aramaktan bile çekiniyorsanız…

·      Evleneceksiniz ama… ah bir de karşı cinsle konuşmayı başarsanız! Bir türlü karşı cinsin yanında kendinizi iyi hissedemiyorsanız… eliniz ayağınız daha da fazla birbirine giriyorsa… ve hatta korkularınızı aşıp bir türlü evlenemiyorsanız…

·      Sürekli soğuk nemli ellerle, terlemiş avuçlarla geziyorsanız…

·      İnsanların gözlerinin içine bakamıyorsanız…

…ve…     

·      Herkesin size baktığını sanıyorsanız…??

HER NE KADAR İNKAR EDECEK OLSANIZDA SİZDE BİR SOSYAL FOBİYE SAHİPSİNİZ

.........saygılar........

asyam

asyam

Kullanıcı
7 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
aydın/kuşadası
PAYLAŞIMIN GÜZEL
BUNLARDAN HİÇBİRİ BENDE YOK YANİ SOSYAL FOBİ YOK AMA BUNDAN 2 YIL ÖNCESİNE KADAR BENDEDE VARDI BU SOSYAL FOBİ AMA ÇALIŞTIĞIM İŞ VE SOSYAL ÇEVREM SAYESİNDE SOSYAL FOBİMİ YENDİM   

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
liseye başladığım gün geldi aklıma :) bunların hemen hemen hepsi vardı. şimdi yok çok şükür.

E

ebru_61

Kullanıcı
29 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
trabzon
maddelerden bır kacı bende var fakat ben bunu buyuk bı sorun olarak gormuyorum tesekkurler

M

mc_1988

Kullanıcı
29 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
ankara
bu sorunlar üniversiteye gitmeme rağmen hala bende mevcut.nasıl yenebilirim arkadaşlar yardım edin.

F

feridis

Kullanıcı
7 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
sosyal fobim yok kendimle ve çevremdekilerle barışığım..ama gerçekten birçok kişinin bu konuda eksikliği var bunu da yine kendileri aşacaklar.kendilerini toplumdan soyutlamayacaklar..bu şekilde bir başlangıç yapabilirler diye düşünüyorum

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
evt bazılarını bazen yasıyrum, ama cok kafaya takılacak seyler değil eger arasıra yasanıyorsa..elbet bi zaman gececektr diye dşnyrum..

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Paylşım için teşekkürler. :)

Bende sosyal fobisi olanlar için bir kaç öneri eklemek istedim.Naçizane ;)

Sosyal Fobili İçin öneriler:

Sosyal fobiden kurtulmak isteyen kişi sosyal ortamlara girerek korku duymamayı öğrenmelidir.

■ Şikayetler ortaya çıksa da sosyal ortamlara girmeye devam etmeli ve mümkün mertebe ortaya çıkan sıkıntılara önem vermeyip kendisini suçlamamalı.

■ Kişi olumlu tecrübeler kazandıkça korkusu azalır, cesareti artar ve belli bir zaman sonra korktuğu durumların tamamen ortadan kalktığını görür.

■ Sosyal ortamlara girerken aç, susuz, uykusuz ve aşırı yorgun olmamaya çalışılmalıdır. Bu durumlarda güven duygusu artan kişi daha az sosyal fobi yaşar.

■ kişi her seferinde şimdi yine utanacağım sesim kısılacak, yanaklarım kızaracak şeklinde koşullanmamalı, dikkatini başka yönlere çevirmelidir.

■ Düzenli uyku, doğru nefes alma, spor, düzenli beslenme, sanatsal faaliyetler gibi doğal stres gidericiler bozulan dengenin düzelmesinde önemlidir.

not: alıntıdır.

A

ayrisim

Kullanıcı
17 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
bende zaman zman oluyo bu saydıklarınız :-[cok tesekkürler gülsahcım önerilerin için ;)

A

aslı hemşire

Kullanıcı
22 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
karabük
bende de var bunları hemde çoğu yani çok içine kapanık biri değilim ama yani de kalabalık ortamlar konusuna hala alışamadım.önerileri de dikkate alacağim.güzel bilgiler doğrusu teşekkürler

S

seca

Kullanıcı
1 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
mersin
benim sosyal bir fobim yok  :) :)...

ama öyle bir fobim var ki bundan nefret ediyorum... :D :D :D en büyük yırtıcı hayvanlardan korkmam...tüm köpekleri görür görmez severim...ama arıdan çok korkarım ;D ;D ;D...

■ Şikayetler ortaya çıksa da sosyal ortamlara girmeye devam etmeli ve mümkün mertebe ortaya çıkan sıkıntılara önem vermeyip kendisini suçlamamalı.
gülşah bu madde çok önemli...bence yazdıklarının en önemlisi ve temel maddesi...kurtulmak için bu fobilerden mutlaka bu madde uygulanmalı :)