Sizi En Çok Etkileyen Enstruman Hangisidir?

• Konbuyu başlatan zor_yilar
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Sanat kategorisinde zor_yilar tarafından oluşturulan Sizi En Çok Etkileyen Enstruman Hangisidir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 12,295 kez görüntülenmiş, 45 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Sanat
Konu Başlığı Sizi En Çok Etkileyen Enstruman Hangisidir?
Konbuyu başlatan zor_yilar
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan hırslı.28

Sizi En Çok Etkileyen Enstruman Hangisidir?

• Bağlama

Kullanılan: 6 9.5%
  • Gitar

Kullanılan: 11 17.5%
  • Keman

Kullanılan: 14 22.2%
  • Davul - Zurna

Kullanılan: 0 0.0%
  • Kemençe

Kullanılan: 0 0.0%
  • Bateri

Kullanılan: 4 6.3%
  • Ney

Kullanılan: 9 14.3%
  • piyano

Kullanılan: 8 12.7%
  • Kaval

Kullanılan: 2 3.2%
  • Tanbur

Kullanılan: 1 1.6%
  • Flüt

Kullanılan: 3 4.8%
  • Def

Kullanılan: 1 1.6%
  • Tulum

• Gayda

• Kullanılan toplam oy
    63
D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Eleştiri ile hataları yüze vurmak değildir peri. Ben de yazdım okuduysan, dikkat etmeye çlaışıyorum ama arada sırada kaçırıyoruz, bunu da başkaları gördüğünde ve uyardığında anlıyorum.

S

spiritualsigns

piano veya piyano her ikiside doğrudur.. bazıları ingilizce ve italyanca karşılığını kullanıyor bazıları türkçeye yerleşmiş anlamını.. çok önemi yok bir yazım yanlışı değil ayrıca.. okuyan anlıyorsa türkçe ingilizce farketmez.. Bu gün türkçe diye kullandığımız yığınla yabancı kelime var lugatımızda.. Buda batı kökenli bir kelimedir... hepimizde farkında veya olmadan kullanıyoruz... Tabii her zaman doğru olanı kullanmak makbul olsada arada kaçıyor ancak dediğim gibi piano yazım yanlışı değildir.

Yapıcı uyarılarınız için teşekkürler her zaman...

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
http://tdkterim.gov.tr/seslisozluk/?kelime=piyano&kategori=yazim_listeli&ayn=bas

Türk Dil Kurumu'ndan kontrol etmenizi öneririm. Türkçe'de piano diye bir kelime yoktur ve olmadığı halde doğrudur diye kabul edilemez.

okuyan anlıyorsa türkçe ingilizce farketmez..
Bu başkalarının anlaması ile ilgili değildir, dilimize, kültürümüze, vatanımıza saygıdır.

Yabancılaşmadan Türkçe konuşalım ve yazalım lütfen.

Teşekkürler.

S

spiritualsigns

TDK sık kullanılanlarımdadır... Bakmama gerek yok ben orada gerekli açıklamayı yaptım... Sanırım dikkatli okumadınız.. Ben kendi adıma Türkçeyi her zaman düzgün kullanmaya çalışsamda iş saatimin yarısından fazlasını kendi lisanım haricinde geçirdiğimden bazen aksamalar olabiliyor ancak piano demek bir türkçe katliamı yapmak değildir....

açıklamamı tekrar okumanızı öneririm...

sevgiler..
spiritualsigns' Alıntı:
piano veya piyano her ikiside doğrudur.. bazıları ingilizce ve italyanca karşılığını kullanıyor bazıları türkçeye yerleşmiş anlamını.. çok önemi yok bir yazım yanlışı değil ayrıca.. okuyan anlıyorsa türkçe ingilizce farketmez.. Bu gün türkçe diye kullandığımız yığınla yabancı kelime var lugatımızda.. Buda batı kökenli bir kelimedir... hepimizde farkında veya olmadan kullanıyoruz... Tabii her zaman doğru olanı kullanmak makbul olsada arada kaçıyor ancak dediğim gibi piano yazım yanlışı değildir.

Yapıcı uyarılarınız için teşekkürler her zaman...

Z

zor_yilar

Kullanıcı
17 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
piano-piyano biri türkçe diğeri ingilizce fark edemedim  bunu neden bukadar büyütyorsunuz  anlamdım değiştirmem içinde kimse rica da bulunmadı bende değiştirmiyorum ne zaman biri rica ederse o zaman değiştirm  :naapcam :naapcamAllah kimseye piyano yu piano diye yazdırmasın 

P

prenses35

Kullanıcı
23 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
36
İzmir
Beni gitar ve keman sesi daha fazla etkiler,bazı anıları hatırlatır..içimi rahatlatır.

L

LiLyen

Kullanıcı
24 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
kanun sesinde huzur bulurum dinlerken ayri bir keyif verir..

ama gitara da hayir diyemem:)

su_perisi

su_perisi

Kullanıcı
18 Haz 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Beni en çok keman etkiler her türlü ses çıkarabildiği için ilgimi çekmiştir.

P

prenses_o6

Kullanıcı
5 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
kemanın üstüne başka bi enstruman tanımıyorum   :) :)

B

burciin

Kullanıcı
7 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
Adana
ben kesinlikle piyano diyorum onun o ard arda çıkan ve hepsi birbirine bağlı olan her bir sesi farklı tonda olaan bayılıyoruuumm.tavsiye ederim:feridun düzağaç'ın beni bırakma şarkısının 3.dakika 32.saniyeden sonraki kısa bir bölüm.yada evenenance şarkıları :D

H

hatice keser

Kullanıcı
15 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
kayseri
enstrumanlar arasında en etkileyici olan neydir bence...

H

hatice keser

Kullanıcı
15 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
kayseri
enstrumanlar arasında en etkileyici olan neydir bence...

I

ilenay

Kullanıcı
28 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
bateriii  ;) çalmadım ama çalamayı çook isterim. :)

F

Flamingo

Kullanıcı
31 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Hepsi çok etkiler ama kemanla piyanonun yeri farklıdır benim için... ::)

E

Eylül 06

Kullanıcı
17 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
bağlama bağlama
keşke bide çalmayı bilseydim