Sizde şüphe duyarmısınız ?

• Konbuyu başlatan korsan
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde korsan tarafından oluşturulan Sizde şüphe duyarmısınız ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,289 kez görüntülenmiş, 17 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Sizde şüphe duyarmısınız ?
Konbuyu başlatan korsan
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Şüphe O herşeyden şüphe ederek yola çıkmıştır.

İnsanı içten içe yiyip bitiren bir kurt gibidir.Kene gibi bi yapıştımı insanın ruhuna bir türlü söküp atamazsın üzerinden

Musallat olduğu kişiyi için için kemirip tüketen çok kötü bir duygudur şüphe Çoğumuz yaşarız yaşantımızın belirli dönemlerinde

İnsanı içine bir kere kurt düştü mü artık geri dönüşü yoktur. Kötü huylu bir ur gibi yavaş yavaş her yanımızı sarar Çilelerin en büyüğüdür şüphe Yuvarlana yuvarlana gittikçe büyüyen içimizi yakıp kavuran bir ateş topu olur sonunda Bizi de karşımızdaki kişiyi de yakar bitirir küle çevirir herşeyi

Nietzsche Şüphe değil, kesinliktir insanı deli eden der O kesinliğe giderken katettiğimiz yol hırpalar bizi sonuca ulaştığımızda artık hiçbir şey kalmamış olur ve bundan sonra keşke’ler başlar 

İnsan herşeyden şüphe eder şüphe etmediği tek şey şüphe edip etmediğidir.

Sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda ? sizde bu şüpheden nasibinizi alıyormusunuz zaman zaman ?

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Nedendir bilmiyorum ama.. Eşler arasında birbirini aldattığı konusundaki şüphe geldi ilk aklıma..
O şüphe öyle birşeydir ki eşler arasına giren bu soğukluk bir daha izini sildirmez.

Çok anormalce mi şeyler düşünüyorum  ???

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Safari' Alıntı:
Nedendir bilmiyorum ama.. Eşler arasında birbirini aldattığı konusundaki şüphe geldi ilk aklıma..
O şüphe öyle birşeydir ki eşler arasına giren bu soğukluk bir daha izini sildirmez.

Çok anormalce mi şeyler düşünüyorum  ???
Katılıyorum bende safari sana..

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
İlginç direk o durumun aklınıza gelmesi ben genelde fazlası ile şüpheliyimdirde o durumları hiç düşünmedim hani eşler arasına şüphe neden nasıl girer bilmiyorum belki ondandır.

Ama ben etrafıma hep şüphe ile yaklaşırım bi özeleştiri öyle yani bazen yıllardır süre gelen arkadaslıklarım var onların bile bazı davranışları yada soylemleri beni şüpheye itiyor belkide problem bendedir ne bileyim.

Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Şüphe yerinde kullanıldığında hoş bir şeydir bence.
Özellikle bilim insanıysanız hayatınızda önemli bir yeri vardır.
Çünkü her ayrıntıyı gözden geçirmeniz gerekir.
Ama olumsuza çevrildiğinde her duygu gibi şüphe de hoş olmuyor.

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
bu zamanda şüpheci olmamak elde değil bence.. ve çoğu insan şüphe ile yaklaşıyor olaylara..cok aşırı olmadıktan sonraa normal bir davranış benceee ::)

K

Kristal

Sevilen insanlara duyulan güven duygusunun örselenmesiyle başlar.
Şüphe dendiğinde sadakat ilk akla gelir nedense.
Oysaki yersiz kuşkular kaç arkadaşlığı sonlandırmıştır.

A

ayben

Şüphe insanın içine yer bitirir. Evet... Belki de insanların bu konu araştırmaya iter ve doğruyu bulmasını sağlar ki eminim öuyle olacaktır.
Ben şüphe duyduğuum bir konunun üstüne gideriğm içimi kemirse de. Sonun da doğruyu bulurum genelde bazen terste tepebilir.
İnsanı araştırmaya iter ki bu da gerçekleri görmesini sağladığı gibi etrafında olup biteni anlamasını sağlar. İnsanları tanımasına yardım eder.
Şüphe duymak kötü bir his gibi görünsede bence en masum kötülerden.
Hayatı tanımakta zaten küçük bir şüpheyle başlamaz mı?

Ö

ölüdeniz

Descartes teorisinde başlangıç noktasıdır şüphe. O, herşeyden şüphe ederek yola çıkmıştır.

Aşağıda okuyacağınız metin ise aslında nefis bir Çetin Altan denemesi. 20 küsur yıl önce yayınlanmış, yazarın uçuk adlı seçkisinde de yer almıştır ve şüpheyi zekanın bir kusuru olarak dile getirmiştir.

Sigara akciğer kanseri yapar diyorlar; yapmaz diyenler de var. ülser hayatı kısaltır, diyorlar; uzatır, diyenler de var. Bütün mücadele para üzerinedir, diyorlar; gerçek mücadele düşünce üzerindedir, diyenler de var. Kadınsız yaşamak işkencedir, diyorlar; kadınla yaşayanlardan kahrolanlar çoğunluktadır, diyenler de var. Okumak fikri açar, diyorlar; okumak beyni sulandırır, diyenler de var. En büyük mutluluk dünyada olmaktır, diyorlar; en büyük mutluluk doğmamaktır, diyenler de var.
Aşk tabiatın insanoğluna en değerli hediyesidir, diyorlar; aşk bir hastalıktır, diyenler de var.

Gerçek nerede? Bu soruya verilen cevaplar arasında Rıza Tevfik'in de kızına yazdığı bir manzumede iki mısra var:

Bir hakikat var mı derken bir hayale döneriz.
Hayat budur benim için hatta senin için de

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Paradoks' Alıntı:
FAZLASI İLE SÜPHECİ VE PARAYONAK BİRİSİYİM... :(
Nick ten belli  vesselam ama aslında şüphe bir çok olaya duruma yada kişiye mesafeli yaklaşmasını sağlıyor insanın şüphesizde olmaz yani.Olmamalıda zaten

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
herşeyde olduğu gibi bundada azı karar çoğu zarar hayatta biraz şüpheci olmak gerektiğini düşünenlerdenim ama paranoyak derecesinde olunca hem kendine hemde karşındakine ciddi zararlar verebiliyor insan

C

catzilla

şüphe etmem ben, ya güvenirim yada nereye kadar güveneceğimi çok iyi bilirim, hissederim. ya da hepten güvenmem, güvenmiyorsamda benim ilgi alanımın dışındadır herşey, yok sayarım.  şek şüphe vb. kavramlar bende yok denecek kadar azdır, bu tarz şeylere kafa yormam, fazla şüphecilik paronayaklık gibi geliyor bana, buda tarzım değil.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Hayatım da şüphe çok az yer kapladı.Çünkü şüphe duygusunun önüne geçemezsek diğer bir kaç arkadaşında belirttiği gibi kişi paranoyak olur.

Hayatımızı devam ettirmek adına güven duymalıyız,güven duygusunun önüne geçerse eğer şüphe tehlike başlar.Ve zamanla kendimizi yalnız hissederiz.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ölüdeniz' Alıntı:
Descartes teorisinde başlangıç noktasıdır şüphe. O, herşeyden şüphe ederek yola çıkmıştır.

Aşağıda okuyacağınız metin ise aslında nefis bir Çetin Altan denemesi. 20 küsur yıl önce yayınlanmış, yazarın uçuk adlı seçkisinde de yer almıştır ve şüpheyi zekanın bir kusuru olarak dile getirmiştir.

Sigara akciğer kanseri yapar diyorlar; yapmaz diyenler de var. ülser hayatı kısaltır, diyorlar; uzatır, diyenler de var. Bütün mücadele para üzerinedir, diyorlar; gerçek mücadele düşünce üzerindedir, diyenler de var. Kadınsız yaşamak işkencedir, diyorlar; kadınla yaşayanlardan kahrolanlar çoğunluktadır, diyenler de var. Okumak fikri açar, diyorlar; okumak beyni sulandırır, diyenler de var. En büyük mutluluk dünyada olmaktır, diyorlar; en büyük mutluluk doğmamaktır, diyenler de var.
Aşk tabiatın insanoğluna en değerli hediyesidir, diyorlar; aşk bir hastalıktır, diyenler de var.

Gerçek nerede? Bu soruya verilen cevaplar arasında Rıza Tevfik'in de kızına yazdığı bir manzumede iki mısra var:

Bir hakikat var mı derken bir hayale döneriz.
Hayat budur benim için hatta senin için de
Güzeldi. Teşekkürler.
Gülşah' Alıntı:
Hayatım da şüphe çok az yer kapladı.Çünkü şüphe duygusunun önüne geçemezsek diğer bir laç arkadaşında belirttiği gibi kişi paranoyak olur.

Hayatımızı devam ettirmek adına güven duymalıyız,güven duygusunun önüne geçerse eğer şüphe tehlike başlar.Ve zamanla kendimizi yalnız hissederiz.
hayatında şüphe duyacağın kimseyle karşılaşmadığındandır ya da salt güven duygusu egemenliğine inanmandan belki Gülşah.

Ben de şüphe duymazdım, hatta güvenirdim.
Ta ki güvendiklerim güvenimi yerle bir edinceye kadar.
Şimdiyse paranoyak değilim ama temkinliyim.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Zynep' Alıntı:
[
hayatında şüphe duyacağın kimseyle karşılaşmadığındandır ya da salt güven duygusu egemenliğine inanmandan belki Gülşah.

Ben de şüphe duymazdım, hatta güvenirdim.
Ta ki güvendiklerim güvenimi yerle bir edinceye kadar.
Şimdiyse paranoyak değilim ama temkinliyim.

Belkide haklısın Zeynep. BU siteye üye olduğumdan beri o kadar çok şey öğrendim ki ama iyi anlamda ;) BU yüzden de yazılan her şey, açılan her konu kulağıma küpe oluyor..

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
özlem1980' Alıntı:
herşeyde olduğu gibi bundada azı karar çoğu zarar hayatta biraz şüpheci olmak gerektiğini düşünenlerdenim ama paranoyak derecesinde olunca hem kendine hemde karşındakine ciddi zararlar verebiliyor insan
Aynen öyle yani kısa ve net açıklamışsınız işte