Sivrisinekler niye beni ısırıyor?

• Konbuyu başlatan derman86
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde derman86 tarafından oluşturulan Sivrisinekler niye beni ısırıyor? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,184 kez görüntülenmiş, 14 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı Sivrisinekler niye beni ısırıyor?
Konbuyu başlatan derman86
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan dideM
D

derman86

Kullanıcı
2 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Sivrisinekler niye beni ısırıyor?

Sivrisineklerin neden bazı insanları ısırıp diğerlerine dokunmadığı ortaya çıktı!
Bilim adamları, sivrisineklerin beslenmek için neden bazı insanları tercih edip bazılarına dokunmadığını sonunda buldu .İşte ilginç tespitler...!

NEDEN ISIRILIYORUZ.__??

Bilim adamları, sivrisineklerin beslenmek için neden bazı insanları tercih edip bazılarına dokunmadığını sonunda buldu! ABD'nin Nashville kentindeki Vanderbilt Üniversitesi'nde yapılan araştırmanın sonuçlarına göre, üç organdan oluşan sivrisineklerin burnunda bulunan bazı hücreler insan bedeninin kokusunu oluşturan farklı kimyasalları tanımlayabiliyor. Bazı insanların ter kokusu sivrisinekleri daha fazla cezbediyor. Kokusunda "karbondioksit, oktenol ve diğer bazı maddeler bulunan insanlar" sivrisineklerin öncelikli hedefi oluyor.

Sıtma tarih olabilir!
Bilim adamları, bu bulgu sayesinde 5-10 yıl içinde sivrisineklerin burunlarını bloke edip, beslenecek insan bulmalarını imkânsız hale getirecek yeni nesil bir sinek ilacı geliştirilebileceğini umut ediyor.

Yapılacak yeni çalışmalar sayesinde sivrisineklerin yaydığı en öldürücü hastalık olan sıtmanın da tarih olacağı düşünülüyor. Çoğunluğu Afrika'da "Sahraaltı" bölgesinde olmak üzere yılda 650 milyon kişi sıtmaya yakalanıyor, çoğu çocuk 1-3 milyon kişi bu hastalıktan ölüyor. Vanderbilt Üniversitesi'ndeki araştırma da sıtmanın en büyük sorumlusu olan sivrisinek türü "Anopheles gambiae" üzerinde yapıldı.

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
ayy bu sivriler benide cok ısırıyolar yaa...Çabuk gine üretseler sinekkovarları yaa biz tarih olmadan :D :D

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
yaşadığız yerde ki sinekler bize en fazla kaşıntı zararı ile geliyorlar..
en kısa zamanda ilacın bulunmasını ve Afrika'da yaşayan insanların bir hastalıktan daha kurtulmalarını dilerim..
teşekkürler bilgi için derman86

E

egeli_muh

derman 86 kan grubun hangisi... o rh(+) olanlar özellikle çok fazla hassas bu konuda

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
benimki negatif ama cok feci kaşıntı yapıo baska da bişi olmuo :D

E

egeli_muh

zaten en kötü tarafı ve insanı psikolojik olarak yıpratan da kaşıntı vermesi. sürekli rahatsız eder insanı

M

MEDİHA1

Kullanıcı
10 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kayseri
ya bi sivisinek kaldı üstünde oynanmadık helal olsun onun da yapısını bozun....

morkiz

morkiz

Kullanıcı
10 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
egeli_muh' Alıntı:
derman 86 kan grubun hangisi... o rh(+) olanlar özellikle çok fazla hassas bu konuda
bizim ailede de tek ben 0 +'im.hep beni ısırıyorlar  :D ;D :D ;D

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Sivrisinek ilacı firmaları bu tür bir yaptırıma karşı çıkacaktır zaten..

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Çoğunluğu Afrika'da "Sahraaltı" bölgesinde olmak üzere yılda 650 milyon kişi sıtmaya yakalanıyor, çoğu çocuk 1-3 milyon kişi bu hastalıktan ölüyor

Üzücü bir durum,teşekkürler bilgi için

A

ArcShotTR

Kullanıcı
25 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
Samsun
eğer bütün sivrisinekler ölürse yada büyük bir bölümü dünyanın dengesi bozulacak sivrisinekle beslenen hayvanlarda ölecek bu böyle giderek insana akdar gelecek yani HEPİMİZ ÖLECEZZZZ!!!! :D

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Beni ısırmıyorlar valla :d şanslımıyım ne :d

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Kokusunda "karbondioksit, oktenol ve diğer bazı maddeler bulunan insanlar" sivrisineklerin öncelikli hedefi oluyor.
hahaha valla ben burdan pis yerlerde takılıyorlar gibi bir izlenim aldım.  ;D