Silahlara Veda

• Konbuyu başlatan berrak
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde berrak tarafından oluşturulan Silahlara Veda başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,867 kez görüntülenmiş, 3 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı Silahlara Veda
Konbuyu başlatan berrak
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Zynep
B

berrak

Kullanıcı
28 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
pembe...
Hemingway, 1. Dünya Savaşı yıllarında İtalyan ordusu saflarında çarpıştı. O günlerdeki ve Türk-Yunan savaşındaki izlenimlerinden yararlanarak birbuçuk ay kadar kısa bir zamanda "Silahlara Veda"yı yazdı. Üzerinde yaklaşık altı ay kadar çalıştı. Roman, haklı olarak kısa zamanda büyük bir ün kazandı. Savaşın insanlar üzerindeki yozlaştırıcı etkisi, ordunun çözülüşü, umut ve umutsuzluk, acı ve sevinç, hiçbir yapıtta böylesine yalın bir sarsıcılıkla anlatılmamıştır.Savaş ve aşk temalarının böylesine içten işlendiği trajik bir roman.
A Farewell to Arms
silahlara veda edebilir miyiz acaba?
yoksa
veda edebileceğimiz yer sadece sevgilinin kolları mıdır?

aradan uzun yıılar geçti ismini çok duymuşsunuzdur belki  ama geçenlerle kütüphanemde gördüm yeniden şöyle bi gözgezdirdim gerçekten okumaktan zevk alarak bitirdiğim kitaplardan birtanesi bu yazarın iki kitabını daha okumuştum ve müthiş keyf almıştım okadar güzel bir anlatım tarzı varki Hemingway in hangi kitabı olursa olsun mutlaka okumalısınız önermesi benden  ;)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Hemingway muhteşem bir yazar. Okumayanlar kitabı mutlaka okusunlar derim ben de, hatta bulabilirseniz filmini de izleyin.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Kristal' Alıntı:
Diğer kitaplarını da okuyun derim...
Kesinlikle evet. Harika bir anlatımı var Hemingway'in. Zaten kitabı alıyorsunuz bırakamıyorsunuz ki:)
Steinbeck'te öyledir.
Özellikle yazı yazmaya hevesli kişilerin bolca okumaları gereken yazarlar hepsi.