Sil baştan başlanır mı hayata?

• Konbuyu başlatan manas
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde manas tarafından oluşturulan Sil baştan başlanır mı hayata? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 14,186 kez görüntülenmiş, 40 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Sil baştan başlanır mı hayata?
Konbuyu başlatan manas
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan crt
M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Açığım ve açık olduğum için de burdayım zynep sadece dediğim benimle ilgili özellikle güvensizlikle ilgili tesbitleriniz yanlış. Kendi yanlışıma taraftar arama çabam yanlış.
Ayrıca bunları konuşmaktan yada kendimi ifade etmekten rahatsız değilim.
Bu kadar kesin ve net konuşmanız rahatsız etmiş olabilir beni belki de.
Ama yine de dışardan nasıl göründüğümü nasıl bir izlenim verdiğimi görmek güzel.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bu sorulara yanıt vereceğim de, sizin galiba bir güven sorununuz olmuş ve yaşama daralttığınız bir pencereden bakarken, bu pencerenin küçüklüğünden yakınarak, "ben haklıydım" mantığınıza bizlerden destek arar gibisiniz manas.
"Güven sorununuz olmuş" demişim manas, bu sorunu hepimiz yaşarız. Ancak sitede takip ettiğim nerdeyse pek çok mesajınızda, "sesli düşünmeleriniz" diyeyim, izlediğim karamsar hava, ve bu düşüncelerinize bizleri katmanız sonucunda samimice yazılmış bir mesaja böylesi tepki vereceğiniz, ciddi olarak aklımdan geçmedi. Yani tanıdığım manas olarak.
Neyse...
Umarım diğer genelleme yorumları size biraz fikir vermiştir.
İyi akşamlar.

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
benim gibi hayata ve insanlara fazla güvenmiş ve bunun da ağır bedellerini ödeyen biri olarak belki de isyanım kendime.
Teşekkürler yine de.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
manas' Alıntı:
benim gibi hayata ve insanlara fazla güvenmiş ve bunun da ağır bedellerini ödeyen biri olarak belki de isyanım kendime.
Teşekkürler yine de.
İşte benim dediğim noktadasınız farkında olmadan.

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Israrla dediğiniz noktada olmadığımı tüm yaşanmışlıklarıma rağmen insanlara inanmaya güvenmeye sevmeye hazır bir yüreğe sahip olduğumu biliyorum. Huyum kurusun akıllansam artık diyorum.  :)

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Tabii ki onarmayı tercih ederim,silebilmem için ancak hafızamı kaybetmem gerekir,Hayattan bahsediyoruz kasetmiki silip üzerine yeni kayıt yapabileyim.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Konu sahibi fazla alınganlık gösterdiği için bir sürelik dağılım için özür dileyerek;

ebruliyn' Alıntı:
Tabii ki onarmayı tercih ederim,silebilmem için ancak hafızamı kaybetmem gerekir,Hayattan bahsediyoruz kasetmiki silip üzerine yeni kayıt yapabileyim.
Daha önce sildiğimi yazmıştım, ama istisna bir durumdur, ve gerçekten çok acı çekebilmeyi göze almak demektir. Bu durumları yaşamamanız dileğiyle, bu konuya atılan en akıllıca ve objektif yorumdur.
Teşekkürler Ebru... :)

B

birtanem

Kullanıcı
30 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
Neden hep hayatı silmek isteriz çoğu zaman bilmem. Çoğumuzun hayatında yolunda gitmeyen şeylerin çokluğu bizi bu kaçış yoluna götürür hep. Herşeyi silip yeni baştan başlamalıyım demeye iter. Ben birşeylere yeni baştan başlamak için yeterince özgüven olmasına gerektiğine inanıyorum. Herşeyi bir kenara bırakarak değil de hatalarımla doğrularımla bu hayat benim , yaşanılanlar geride kaldı , bugün yeni hayatımın ilk günü diyerek başlamalıyız yeniden. Ama bunun için birşeyleri silmenin zorunlu olduğunu düşünmüyorum. Yaşanılan herşey hayatımızın bütünlüğünü oluşturuyor ve hayat bu bütünlükle güzel.

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Silmek neden gerekir çünki insan ilk defada herşeyin doğrusunu yapamayabilir, insanın olduğu yerde eksilikler hatalar vardır, hatalar varsa yeni başlangıçlar da vardır. Asla hayata sıfırdan başlama yada tamamen silme şansımız yoktur ama yaşanmışlıklardan alınan derslerle yeni başlangıçlar yapılabilir.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Bence; hayat sil baştan yaşanabilir ama silinerek değil.
Aynı hatalar yapılmayarak, gerekirse davranışlarımızı değiştirerek hatta bazen hayatı sıfırlayarak.
Savunduğum bir şey vardır; kişi her zaman herkese herşeyi açıklamak zorunda değildir ama yalan söylemek zorunda da değildir.
Yani eğer anlatmak istemediğiniz, hayatınızın bir dönemi varsa yada ne bileyim işte kendince nedenleriniz varsa anlatmak zorunda değilsiniz ama sorulduğu zaman sırf söylememek adına anlık yalan da söylenmesi gerekmez.
Bir dönem çok istedim hayatımı yeniden yaşamayı....
Sonra fark ettim ki eğer istersem baştan başlayabilirim hemde HERŞEYE...
Evet "herşeye" yeniden başlanabilir, eğer istersek...
Ve evet başladım herşeye yeniden. :)
Unuttum mu? hayır...
sadece dillendirmedim, sadece kendim bildim ve her düşmenin yada yeni başlangış istediğimde başlayabileceğimi, ayağa kalkabileceğimi öğrendim.
Çünkü hiçbir şey sonsuza kadar sürmüyor. Zaman her şeyin ilacıdır diyoruz ya evet ilacı.
Yalnız aradaki ince nüansı iyi ayırt etmek gerek; inkar etmemeliyiz yaşadıklarımızı yada kendimize psikolojik, duygusal baskı kurmamalıyız ve her yaşadığımız şeyin sorumluluğunu taşımayı bilmeliyiz.
İnsanız ...gerisini de siz doldurunuz (  ;) )

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Uzun ama hoş olmuş gülşah.
Eline sağlık iyi yorum vesselam.

longcoming

longcoming

Kullanıcı
10 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Adana
Geçmişe takılmak ne kadar yanlışsa,geçmişi silmek;bir bakıma yok saymak da o kadar yanlıştır.
Sil baştan yaşamak demek,yanlışlarla  birlikte doğruları da çöpe atmak demektir.
Hayatımızı bir anda değiştiremeyiz.Yaşananları yok sayayamayız.
Yapmamız gereken dünden öğrenmek,bugünü yaşamak ve yarın için umut etmektir bence.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bu konu başında ele alınan "silme" sözcüğü,  hafızayı sıfırlamak anlamında kullanılmamış sanırım.
Bu imkansızdır zaten.
En azından ben bu şekilde anlayarak "sildim" dedim.
Silerken, karar verdim ve bu kararları uyguladım. "Çok sancılı bir dönem geçirdim", diye ifade ettim hatta ilk yorumlarımda.

B

bir dost

Kullanıcı
19 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Konya
zor olsa da denemeye değer diye düşünüyorum. ;)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Bazen olur,olması gerektiğindenmidir bilinmez ama olur.
Bu çoğu zaman size endeksli bir durum değildir.

Yani bana göre harflerden kelimeler,kelimelerden cümleler oluşturabiliriz.
Ama imlaları daima hayatın bizzat kendisi belirler.
Nokta nerede konulmuşsa,oradan yeni bir cümle kurmak bize kalmış.

Konu fena değil.

Teşekkürler.

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ben bu panoyu açarken karamsar bir ruh halinde değildim, benim için sil baştan başlamak hatanı onarmak yeni bir başlangıç yapmak demekti.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
manas' Alıntı:
Ben bu panoyu açarken karamsar bir ruh halinde değildim, benim için sil baştan başlamak hatanı onarmak yeni bir başlangıç yapmak demekti.
Yapılan bir hatayı onarmak, tekrarlamak, özür dilemek hatta ve hatta yeni baştan başlamak bile mümkün.
Daha önce de buradan yazmıştım, unutarak değil ama önce kendimizi affederek, ders alarak yola devam edebiliriz, kim bilir belki düzeltince bir şeyleri hayatımızda belki yaşam daha bir güzel, keyifli olur. :)