Sıçan yiyerek yaşayan çocuklar!!!

• Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan Sıçan yiyerek yaşayan çocuklar!!! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 14,608 kez görüntülenmiş, 18 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı Sıçan yiyerek yaşayan çocuklar!!!
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan hayalhane
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0

Bu gelenek ya da beslenme tarzı değil, hayatta kalmak için tek çare. Sıçan ve bitki kökleri yiyip açlık bastırıyorlar.

İşte dünyanın halleri. Bir yeryüzü cehennemi daha... Zimbabve'de çocukların, açlıktan sıçan ve zehirli parazitlerin delik deşik ettiği yenilemez bitki kökleriyle beslenmeye çalıştıkları ortaya çıktı.

Save The Children adlı yardım kuruluşunun sözcülerinden Sarah Jacobs, ülkenin en yoksul ve kurak bölgesi Zambezi vadisinde birçok insanın, makuri diye anılan, tadı kötü olan lifli bir kökü yiyerek hayatta kalmaya çalıştıklarını söyledi.

Bu köklerin hazmı zor ve karın ağrıları çekiyorlar ama...

Bölgeye yaptığı ziyaretten yeni dönen Jacobs, "Bunu hiçbir besleyici değeri yok. Tadı iğrenç ve bu bitki köküne musallat olan parazitler zehirli. Ancak yiyebilecekleri tek şey bu. Bu kökü yiyen bebekleri ve çocukları görüyorsunuz. Üstelik bu kökün hazmı çok zor olduğu için şiddetli karın ağrılarına yol açıyor" dedi.

Makuri yedikten sonra çocukların ishal olduğunu belirten Jacobs, temiz su ve hijyenin bulunmadığı bir ortamda bu hastalığın da ha da tehlikeli hale geldiğini sölyledi.

İşi olanlar bile yardıma muhtaç halde

Bölgede insanların hayatta kalmak için bulabildikleri her şeyi yediklerini anlatan Jacobs, zehirli kökten yiyen bir çocuğun öldüğüne şahit olduğunu, çocukların ayrıca derme çatma kulübelerinde avladıkları sıçanları bile yediklerini söyledi.

Jacobs, Zimbabve'de durumun son birkaç ayda daha da kötüleştiğini, aşırı derecede yüksek enflasyonunun işi olan insanları bile yardıma muhtaç hale getirdiğini belirterek, acil yardım operasyonu için çağrıda bulundu.

Bikaç hafta içinde öleceklerini düşünüyorlar

İnsanların yaşadıkları koşulların üstesinden gelmek için buldukları çarelerin artık tükendiğini anlatan Jacobs, "İnsanlar yiyecek gelmezse birkaç hafta içinde öleceklerinden korkuyorlar" dedi.

Zimbabve hükümetinin yardım kuruluşlarının operasyonlarına getirdiği yasağın kalkması üzerine Save the Children ve diğer örgütler bölgedeki çalışmalarına yeniden başlıyorlar.

5 milyondan fazla insan gıdaya muhtaç

Birleşmiş Milletler, ekonomik sıkıntı ve hasadın kötü gitmesi yüzünden gelecek yıl başına kadar 5 milyondan fazla Zimbabvelinin gıda yardımına ihtiyaç duyacağını bildirmişti.

Alıntı​

A

alpagu

Kullanıcı
6 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Aydın
www.besyohaber.com
çok kötü bir olay aslına bakarsanız Zimbabve yer altı kaynagı olarak zengin bir coqrafyada yer alıyor ama bazı gelişmiş ülkelerin sömürgesi durumunda bugünlere geliyolar ... ilginç dünya hiçte adil deil bence o çocukların tek suçu yanlış yerde dünyaya gelmeleri kendi ellerinde olmayan bir neden bu ama zorunlu yaşıyolar bunları diger gelişmiş ülkelerde sömürerek gün geçtikçe dahada güçlü hala geliyolar DÜNYA POLİSİ ni oynuyolar resmen ben yaptım oldu mantıgı sen sonuna kadar haklı oldugun bir konuda SINIR ÖTESİ OPERASYON bile edemiyosun izin vermiyolar ...aslında söylenecek çok sey var ama ....    :-X :-X :-X

H

hanedeyim

pericim bu resim hindistanda farelere taban bi bölge olması lazımdı yanlış hatırlamıyorsam

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
hanedeyim' Alıntı:
pericim bu resim hindistanda farelere taban bi bölge olması lazımdı yanlış hatırlamıyorsam
photoshop  mu diyorsun yani.. :)
bende hatırlıyorum böyle bir resim,Hindistanda geçiyordu..Dur bakalım hangi konumun içindeki resimle aynıymış..hemen geliyorum.. :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
photoshop muş.. :-[
Ama konunun dogru olduguna inanıyorum,yoksa oda mı photoshop  :-[

H

hanedeyim

yook o photoshop değil pericim afrikada ve bazı yerlerde insanlar açlıktan susuzluktan ölüyo gerçekten ve ölmemek için yedikleri şeylerin bazıları onlardanda kötü  :-[
teşekkürlerrr

M

muratqazi

Kullanıcı
10 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Eskişehir
Halimize şüfretmeliyiz.. başka diyecek birşey bulamıyorum.. Allah yardımcısı olsun oradaki tüm insanların...

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Alla Allah ya daha neler.
Sakın ola veba salgını falan yaygınlaşmasın ?

"Tanrım bile unutmuş dertlerimize dur demez
Bir insanın üstüne bu kadar dert yüklenmez
Beterin beteri var haline şükret dostum "
diyesim geldi.
Gerçekten çok üzücü !

H

hırslı.28

Kullanıcı
16 Tem 2009
En iyi cevaplar
0
0
bencede halimize şükretmeliyiz böyle kötü bir ortamda yaşamak gerçekten çok zor.Allah yardımcıları olsun inş :(

H

hayalhane

yahu bide karpuz yiyen tavşanlara iğrenç dediydim ben,
bunlar onlardan 10000000000000000000 kat daha iğrenç iyyyy,ööögghhh

midem kalktı biiieeeee :p :p :-\ :-\ ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

G

gökteki yıldız

Kullanıcı
13 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
resmi gördükten sonra konuya bakamadım valla :( :(

P

prenses35

Kullanıcı
23 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
36
İzmir
hırslı.28' Alıntı:
bencede halimize şükretmeliyiz böyle kötü bir ortamda yaşamak gerçekten çok zor.Allah yardımcıları olsun inş :(
insallah acı ile hüzün arasında kaldm çok zor  :-[

H

hayalhane

prenses35' Alıntı:
hırslı.28' Alıntı:
yahu şürde yetmez ben oruç tutalım derim sadaka olsun diye  :'( :'( :'(

P

prenses35

Kullanıcı
23 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
36
İzmir
hayalhane' Alıntı:
prenses35' Alıntı:
hırslı.28' Alıntı:
olabilir hem nafile oruç yerinede geçer

H

hayalhane

prenses35' Alıntı:
hayalhane' Alıntı:
prenses35' Alıntı:
hırslı.28' Alıntı:
olabilir hem nafile oruç yerinede geçer
evet hemde şevval ayındayız bu ayda 6 gün oruş birsene orucun sevabını kazandırır der alimlerimiz,çok doğru bence  :) :)

V

vega

Kullanıcı
24 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Diyarbakır
allah yardım etsin ya elimizden keşke kesin çözümler gelebilse bi kere okuyup üzülüp yorum yapıyoruz o kadar oysa ordaki insanlar gerçekten yaşıyolar yaptığımız sadece ihmalkarlık...

H

hayalhane

vega' Alıntı:
allah yardım etsin ya elimizden keşke kesin çözümler gelebilse bi kere okuyup üzülüp yorum yapıyoruz o kadar oysa ordaki insanlar gerçekten yaşıyolar yaptığımız sadece ihmalkarlık...
hak veriyorum :-\ :( :(