--->Şey<---

• Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan --->Şey<--- başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,351 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı --->Şey<---
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan morkiz
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0

Şey/Tana French

Psikolojik gerilimde nefes kesen yepyeni bir sesin doğuşunu işaret eden, müthiş bir roman.

Kaçırılmış fırsatlar, kaçırılmış şanslar ve kaçırılmış bir çocukluk.

Bir oğlan çocuğu, ormanda travmatik bir olay yaşıyor... Yıllar sonra, aynı çocuk bir cinayeti araştırmak üzere aynı ormana geri dönmek zorunda.

1984 yazı. Dublin'in küçük banliyölerinde hava kararırken anneler çocuklarını eve çağırmak için sabırsızlanmaya başlıyordu. Fakat bu ılık akşamda, üç çocuk karanlık ve sessiz ormandan geri dönmeyecekti. Polis geldiğinde çocuklardan yalnızca birini bulabildi; dehşetle ağaç gövdesine sarılmış, ayağında kanla dolu spor ayakkabılar olan ve az önce yaşadığı saatlere dair hiçbir şey hatırlamayan bir oğlan. Yirmi yıl sonra, ormanda bulunan çocuk Rob Ryan, Dublin Cinayet Masası'nda polis dedektifi olmuştu ve gizli geçmişinin izlerini üzerinde taşıyordu. Fakat aynı ormanda 12 yaşında bir kızın öldürüldüğü ortaya çıkınca, o ve Dedektif Maddox -ortağı ve en yakın arkadaşı- kendilerini eski, çözülmemiş bu dava kadar kanlarını donduran başka bir olayla karşı karşıya buldu. Uzun zaman önce gömdüğü hatıralarının bölük pörçük parçaları eşliğinde kalakalan Ryan, hem önündeki dosyanın, hem de kendi karanlık geçmişinin gizemini ortaya çıkarmak için büyük bir fırsat yakalamıştı. Atmosferik ortamı zengin, karmaşıklığı insana nefes aldırmayan, son derece ikna edici ve şaşırtıcı bir sona sahip Şey, Gizemli Nehir ve Kemikler gibi kitapların hayranlarını çok etkileyecek.

"Tek kelimeyle güzel ve zeki yazı tekniği sayesinde Tana French, bizi karanlık bir cehenneme götürüyor; öyle baştan çıkarıcı ve insanı içine çeken bir yer ki burası, istesek de sırtımızı dönmemiz mümkün değil. Bayan French sıradışı bir yazar ve Şey bir yıldızın doğuşunun habercisi." -Lisa Unger

"French, en beklenmedik hareketleri yapabilme potansiyeline sahip ve karmaşık karakterleri için capcanlı bir sahne yaratıyor. Olay örgüsünü kasvetli, acımasız bir doğayla ve üslubunun çarpıcılığıyla birleştiren yazar, çok bildiğini sanan zeki okuyucuların bile bu karanlık ormanda kaybolmasını sağlıyor."
-The New York Times

M

Mrs.Jadem

Kullanıcı
7 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Doğrusunu söylemek gerekirse çok ilgimi çekti,umarım okuma fırsatını bulurum..

Tşkler superisi  :)

morkiz

morkiz

Kullanıcı
10 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
yok hayır özeti bile o kadar sürüklediki beni demek istedim yanlış anladın sen  :) ya da ben yanlış anlattım  :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
morkiz' Alıntı:
yok hayır özeti bile o kadar sürüklediki beni demek istedim yanlış anladın sen  :) ya da ben yanlış anlattım  :)
Yok canım,sen normal anlatında benim soruş tarzım biraz sert gelmiş anlaşılan.. :)
Bu romanı arkadaşım doğum günümde almıştı,hoş bende ona aynısını aldım  ;D neden diye soracak olursan,aynı gün dogdugum ve realden tanıştıgım 7 senedirde çok güzel bir dostlugumuzu devam ettirebildigim bir arkadaşım,dostum,canım...
Hem kafalar,hem dogumgünleri uyusunca,birde kitap dostu olunca her sene aynı romanı alıp ilk sayfasına o yıla dair sözler yazarak hediye ederiz...Ve bu bizi çok mutlu eder..
Bu seneki dogum günü hediyemdi,okumaya fırsat bulamadım...Gözüme takılınca burdada paylaşmak istedim...
Sürükleyici deyince acaba okudun mu? diye sormak,kitap ile okumadan bilgi edinmek istemiştim.. :)

morkiz

morkiz

Kullanıcı
10 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
su perisi' Alıntı:
morkiz' Alıntı:
Yok canım,sen normal anlatında benim soruş tarzım biraz sert gelmiş anlaşılan.. :)
Bu romanı arkadaşım doğum günümde almıştı,hoş bende ona aynısını aldım  ;D neden diye soracak olursan,aynı gün dogdugum ve realden tanıştıgım 7 senedirde çok güzel bir dostlugumuzu devam ettirebildigim bir arkadaşım,dostum,canım...
Hem kafalar,hem dogumgünleri uyusunca,birde kitap dostu olunca her sene aynı romanı alıp ilk sayfasına o yıla dair sözler yazarak hediye ederiz...Ve bu bizi çok mutlu eder..
Bu seneki dogum günü hediyemdi,okumaya fırsat bulamadım...Gözüme takılınca burdada paylaşmak istedim...
Sürükleyici deyince acaba okudun mu? diye sormak,kitap ile okumadan bilgi edinmek istemiştim.. :)
aslında bana o kadar sert gelmemişti.fazla uzatmayacağım sorun çözüldüğüne göre  ;)