sevmek mi sevilmek mi?

• Konbuyu başlatan FADİME TASTAN
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde FADİME TASTAN tarafından oluşturulan sevmek mi sevilmek mi? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 11,237 kez görüntülenmiş, 26 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı sevmek mi sevilmek mi?
Konbuyu başlatan FADİME TASTAN
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan cantuuu
S

serhatt

Kullanıcı
2 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Beğeniyle okudum.Teşekkürler

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Sevilmeden sevebilir mi insan bilmem ki?
Sevilmekten nefret ettiğim bir dönem var hayatımda, onun için sevmek tercihim.
Rağmen sevgiler aslında bu ifade de yanlış, sevdin mi herşey güzel gözükür zaten.

B

blt.cemile

Kullanıcı
11 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
efsane_18' Alıntı:
ayy cok güzel haketen "ragmen sevgiye" Açız galıba... simdi rağmen sevgilere aptal gözüyle bakıyolar.. :(
Katılıyorum.Dogru söyledin.
Paylaşım için teşekkürler çok güzeldi emeğine sağlık.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Sevgi Sözcükleri  üzerine bir yazı okudum gazetenin köşesinde;
Köşe yazarı o kadar güzel anlatmış ki bazı duyguları.
Örneğin bazen "seni seviyorumların" ne kadar sıradanlaştığından, artık gerçek anlamını kast ederek söylenmediğinden bahsetmiş, içimizi titreden aşkların, sevgilerin azaldığından bahsetmiş.
Belki ne alaka diyebilirsiniz ama başlığı okuyunca, okuduğum yazı geldi aklıma. :) paylaşmak isterim izninizle:)
Mesela diyor ki yazar;
"insanları sevmekle, insanlığı sevmeyi karıştırıyoruz" yada " her konuşmasında; seni seviyorum diyen birinin :
"inanmaya yada inandımaya çalışırken nedir gerçekte üstünü örttükleri?" diye sormuş.
Siz ne dersiniz?

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Sevmek ve sevilmeyi  tercih etmek imkansız.Çünkü insanoğlu hem sevmek,hem de sevilmek ihtiyacı içindedir.Sevdiğin insana verdiğin özveri sevilme ihtiyacının gereği olarak doğar.Sevmediğin bir insanında ne sevgisini,ne ilgisini ister,nede özveride bulunursun.

Gülşah' Alıntı:
"insanları sevmekle, insanlığı sevmeyi karıştırıyoruz" yada " her konuşmasında; seni seviyorum diyen birinin :
"inanmaya yada inandımaya çalışırken nedir gerçekte üstünü örttükleri?" diye sormuş.
Siz ne dersiniz?
Bence seni seviyorum cümlesini sık kullanmaya ihtiyaç gören bir insan kendinde hissettiği eksikliği kapatmaya
çalışıyordur.Karşısında ki kişiye davranışlarıyla hissettiremediği durumu iki kelimeye sığdırıyordur.arada bir ifade edilmesi doğaldır,hislerin dışa vurumu olarak değerlendirilebilir,ancak sık telaffuz edilmesi bu iki kelimenin anlamını yitirmesine neden olmaktadır.Seni seviyorum cümlesiyle örtbas ettiği durum aslında kendi duygularıdır.İnandırmaya çalışmasıda karşısında ki kişiyi kaybetmenin korkusu olarak bir dışavurumudur.

B

bişileryapmaklazım

Kullanıcı
14 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
’Tanrı kuşları sevdi ağaçları yarattı

İnsan kuşları sevdi kafesleri yarattı’’
bu sözü gerçeği yansıttığı için çok sevdim. Tanrı sevdiklerine huzur bulacakları ortamı sağlarken; insanoğlu sevdiklerinin isteklerini değil kendi hayal dünyalarına göre sevdiklerinin sadece kendilerine özel olmasını isteyerek onları esaret altına aldıklarını çok güzel ifade eden bir söz tek kelimeyle süppeerrr  :)

C

cantuuu

Kullanıcı
19 Mar 2011
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Öncelik sevilebilmek, sevilmek....

Çünkü sizi seven insan hayat boyu sizi mutlu etmek için çırpınacaktır, sizden belkide hiç karşılık beklemeden...

Tıpkı anne sevgisi gibi....Çünkü anneler sadece tutkuyla sever, tek kötü şey yapmak istemezler.
Zarar vermek, yıkmak, dökmek istemezler.

Tabi bunun üzerin sizde severseniz o halde yadından yenmez ;) :)