sevgi zinciri

• Konbuyu başlatan feride_frd
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde feride_frd tarafından oluşturulan sevgi zinciri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,832 kez görüntülenmiş, 6 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı sevgi zinciri
Konbuyu başlatan feride_frd
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan yusufi
F

feride_frd

Kullanıcı
24 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
Gece yarısı evine dönüyordu.Issız bir kasaba yoluydu.Bu kasabada her şey on yaşındaki arabası kadar yavaş ve aheste gidiyordu.Çalıştığı fabrika kapandıktan sonr
a her şey daha da yavaşlamıştı.İşsizdi,kış gelip çatmıştı.İşsizlik ve çaresizlik soğuğu daha da derinleştiriyordu.
    yol sakindi.Bu saatte pek az insan yolda olurdu.Çoğu arkadaşı çoktan evine varmıştı.Hepsinin mutlu bir yuvası ve gerçekleşmek üzere olan hayalleri vardı.Fakat o çaresiz ve umutsuz yollardaydı.Burayı,doğup büyüdüğü bu kasabayı seviyordu.Kasabaya doğru kıvrılarak giden bu yolu avcunun içi gibi biliyordu.
     Gece giderek koyulaşıyordu.Beyaz kar taneleri uçuşarak yola savruluyordu.Kar tanelerine takılan gözleri neredeyse yol kenarında bekleyen yaşlı kadını göremeyecekti.Yolda kaldığı belliydi.Arabayı durdurup hemen indi.Kasabadan değildi,yüzünde derin bir çaresizlik okunuyordu.Yüzünde tebessümle yaklaştı.Tebessümü kadının yüzündeki kaygıyı gidermeye yetmemişti.Arabanın üzerinde yığılmış kara bakılırsa en az bir saattir burada bekliyor olmalıydı.'korkmayın size yardım etmek istiyorum hanımefendi!' dedi.Arabanın tekerleği inmişti.Tekerlek değiştirmek,hele de bu havada yaşlı bir kadın için imkansız gibiydi.'Neden arabaya geçmiyorsunuz hava çok soğuk.

•      Stepneyi çıkardı.Krikoyu taktı.Hızla lastiği değiştirdi.Son bijonu sıkarken,yaşlı kadın minnettar ifadelerle baktı.Uzak bir şehirde otuduğunu,buradan ilk defa geçtiğini söyledi.İyiliğine karşı minnettar kaldığını belirtti.Genç adam gülümsedi ve inmiş lastiği bağaja bıraktı.Kadın ne kadar borçlu olduğunu sordu.Bu iyiliğe karşı oldukça yüklü bir bedel ödemeye hazırdı.Bu genç adam durmasaydı kimbilir neler gelecekti başına?  Genç adamın aklından para geçmemişti.Sadece bir iyilik yaptığını söyledi.Yaşlı kadın ısrar etti.Genç adam bunun üzerine,bundan sonra karşılaştığı ilk yardıma muhtaç kişiye yardım edebileceğini söyledi.'Böylece hem bana iyilik etmiş olursunuz,hemde ona!'diye ekledi.

Kadının arabasını çalıştırıp uzaklaşmasını seyretti.Şimdi kendisini biraz daha iyi hissediyordu.Özgüveni gelmiş,işsizliğin getirdiği işe yaramazlık duygusunu biraz olsun üzerinden atmıştı.Yaşlı kadın birkaç kilometre uzakta bir kafe görüp arabasını durdurdu.Birşeyler atıştırıp sıcak bir kahve içmek istiyordu.Salaş bir yere benziyordu.Pek alışık olduğu bir manzara değildi.

•     Gördüğü ilk masaya oturdu.Garson kız elinde havluyla geldi.Yaşlı kadına saçlarını kurulayabileceğini söyledi.Garson kızın yüzünde sıcacık bir tebessüm vardı.Bu tebessüm yine de gün boyu ayakta kalmanın yorgunluğunu silemiyordu.Yaşlı kadın kendisine hiç beklemediği bir iyilikte bulunangenç kadının neredeyse sekiz aylık hamile olduğunu fark etti.Yaşlı kadın böylesine zor şartlarda çalışan birinin b,r yabancıya menüde olmadığı halde temiz bir havlu sunmasına şaşırmıştı.Birden kendisine yardım eden genç adamı hatırladı.

•      Yemeği  bitirdikten sonra,hesabı ödemek için 100 dolar bıraktı.Garson para üstünü getirdiğinde kadını masada bulamadı,arkasından koşturduğunda  hızla uzaklaşan lüks arabayı gördü sadece.Masayı toparlarken peçete üzerindeki not dikkatini çekti.Yazılanları okurken gözleri yaşardı.
             'Bana  birşey borçlu değilsin.Düşün ki hepimiz bir iyilik zincirinin halkalarıyız.Biri bana yardım etti.Tıpkı benim sana yardım ettiğim gibi.Sende bana yardım etmek istersen,bu iyilik zinciri sende sona ermesin.'

Masaların hepsini sildi.Şeker kaselerini doldurdu,yeni müşterilere yemek verdi.Yoruldu fakat bir başka mutlu oldu.Yorgun argın evine döndü.Yatağına uzandı,aldığı büyük bahşişi düşündü.Doğum parasını denkleştirmişti böylece.Kocasına büyük müjdeyi vermek için sabırsızlanıyordu.Tatlı bir öpücük kondurdu yanağına 'seni seviyorum.'dedi.Kocası da aynı karşılığı verdi:'seni seviyorum.'Adam yolda karşılaştığı yaşlı bir kadına yardım ettiğini anlatmak istedi.Sonra vazgeçti.Yaptığı iyiliği karısına anlatmak bile zoruna gitti.'Allah biliyor ya!' dedi içinden.

• Sevgili arkadaşlar gelin bizde birer iyilik zincri oluşturalım,halkalarımızı bulalım hadi hadi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A

ayçiçeği

Kullanıcı
31 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
Teşekkürler. :)

Y

yusufi

Kullanıcı
24 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
harikaydı çok teşekkürler feride_frd  ;)