SENİ YARATTIM...

• Konbuyu başlatan glsn_
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde glsn_ tarafından oluşturulan SENİ YARATTIM... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,294 kez görüntülenmiş, 3 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı SENİ YARATTIM...
Konbuyu başlatan glsn_
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan özlem1980
G

glsn_

Kullanıcı
4 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Çelimsiz küçük bir kız çocuğu,sokağın köşesine oturmuş,yiyecek,para ya da alabileceği herhangi birşey için dileniyordu.Üzerinde yırtık pırtık giysiler vardı.Yüzü gözü kir içindeydi.Çocuğun perişan bir hali vardı.

Kız dilenirken sokaktan genç,sağlıklı,zengin görünen bir adam geçti.Kızı farketmişti.Ama belli etmemek için dönüp bir daha bakmadı.Geniş ve lüks evine,konfor içinde yaşayan ailesinin yanına geldiğinde,çok güzel hazırlanmış bir akşam sofrası onu bekliyordu.Fakat az sonra gördüğü o dilenci kız aklına takıldı yeniden.Duyguları bişeylere itiraz ediyordu.Sonra , kolay yolu tercih etti ve itirazlarını Allah'a yöneltti.Böyle durumların var olmasına izin veren o değil miydi?

İçin için O'na karşı:

''Böyle birşeyin olmasına nasıl müsade ediyorsun?Neden o küçük kıza yardım için bişeyler yapmıyorsun??'' diye yakınmaya başladı.

Ve biraz sonra ruhunun derinliklerinden gelen şu cevabı işitti :

''YAPTIM...SENİ YARATTIM...''

benim tüylerim ürperdi arkadaşlar okuyunca..Allah,sadece kendimiz için vermiyor bize verdiği güzel nimetleri.Aynı zamanda ihtiyacı olanlara,yardıma muhtaç olanlara yardım etmemiz için de veriyor.Bizler aracıyız bu durumda..İhtiyacı olana yardım etmek...Bu,bir nevi şükürdür verilen nimetlere...Hiç bişey eksiltmez bizden..Aksine öyle artarız ki.....

E niye hala duruyoruz?? ???

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
vermek eksiltmez ki hatta dahada çoğaltır.

tşkler glsn_

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Ufakda olsa paylaşmak mal varlığımızdan çok şey eksiltmediği gibi insanlığımıza çok şey katar :)