Sabrin Meyvesi

• Konbuyu başlatan emine38
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde emine38 tarafından oluşturulan Sabrin Meyvesi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,802 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Sabrin Meyvesi
Konbuyu başlatan emine38
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
E

emine38

Kullanıcı
5 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
Sabrin Meyvesi

Bir hedefe ulasmanin en önemli kilometre taslarindan birisi sabirdir. Belirlemis oldugunuz bir hedef varsa bu hedefi gerçeklestireceginize karar vermisseniz yolun yarisina gelmissinizdir. Çünkü karar vermek o hedefe ulasma isteginizin bir sonucudur. Simdi sirada kararinizi uygulama vaktidir.
Kararin uygulanmasi asamasindaki en önemli denge esneklik ve sabirliliktir. Hedefimize emin adimlarla giderken önümüze umamadik bir engel çikabilir. Burada engel var diye hareketsiz kalacak degiliz o engeli asabilmenin bir yolu mutlaka vardir. Düsünürken soruna degilde çözüme odaklanirsak ve bu iki hassas dengeyi yani esneklik ve sabirlilik gösterirsek bu engeller asilacaktir.
Tabidir ki öncelikli olan belirledigimiz hedefe ulasmaktaki inancimiz çok önem tasir. Bu inancimiz sayesinde sabrimizda artacaktir. Inançlarimizi sürekli beslemeliyiz güçlendirmeliyiz ki zorluklarla karsilastigimizda sabir gücümüzü kullanabilelim.
1998 yilinda Yurtdisina gitmeye karar vermistim. Bunun içinde gerekli tüm islemler bir ay önceden ayarlandi. Ancak gitmeye 20 gün kala futbol oynarken diz baglarimdan bir kaçi koptu ameliyat oldum. Uçusa 1 gün kala bastonla yürüyebiliyordum. Ancak agrilarim geçmemisti. Simdi benim karar verme vaktim gelmisti. Önümde 2 seçenegim vardi ya evimde oturup ayagimin iyilesmesini bekleyecektim yahut agrilarima sabredip yillardir istedigim bir arzuyu yerine getirecektim. Sabretmeye karar verip, bastonla da olsa özlem çektigim bölgeye ulastim. Türkiye’ye döndügümde ise bastonsuz ve amacina ulasmis bir kisi olmustum.
Evet ben sabrimin meyvesinden bol miktarda istifade ettim.
Hedeflere ulasmak için; iman (hedefe ulasmaya olan güçlü inanç), irade, azim, gayret, sabir, sebat gereklidir.
Gelelim sabir üzerine söylenmis sözlere bular sanki bu makaleyi özetliyor gibi.

* Gücünüzün tükendigini sandiginiz yer, bir adim daha direnirseniz kurtulusun aniden kolunuzdan tutacagi yerdir. . Muhammed Bozdag

* Sabir agacina çikmak güçtür, Lakin çok meyvesi lezzetlidir. Mustafa Uludag

* Herseyin anahtari sabirdir. Civcivi,yumurtalari kuluçkaya yatirarak elde edersiniz, kirarak degil ! (arnold closow)

* Yasamin büyük kederleri için cesaret küçük kederleri için ise sabir gereklidir. Victor Hügo-

MUSTAFA ULUDAG

E

emine38

Kullanıcı
5 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
Sabır,Sebat ve Şükür dileklerimle...

F

firstmoontr

Kullanıcı
25 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
sakarya
Sabır sabır sabırr herşeyin başı sabırrr.

A

aleynaa

Kullanıcı
29 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
kocaeli
    amaç tamam,sabır tamam ama engeli aşamıyorum.aslında en basit kısım mı bilmiyorum ama engelin ne olduğunu bilmiyorum.artık nolur bilmiyorum sadece yaşıyorum işte ......

E

emine38

Kullanıcı
5 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
Merhaba sevgili aleyna;engelleri aşmak içinde sabır gerekli, engelin acaba düşüncelerin olabilirmi şöyle tekrardan düşüncelerini bir gözden geçirsen kendindeki olaylara bakış açı esnek bir tavırla ele al derim,olumlu ve olumsuz düşünccelerin neler onu değerlendir ve seni rahatsız eden düşünce ne ise onun üzerinden açıklık getir.

A

aleynaa

Kullanıcı
29 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
kocaeli
    doğru söylüyosun emine,ama daha güzel olan beni düşünmen hayatınboyunca gerçek dostlara sahip olman dileğiyle

E

emine38

Kullanıcı
5 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
Teşekkür ederim,Hepimiz için inşallah.Sevgilerimle

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Sabrin Meyvesi ?
Bana meyve olarak, sabrıma karşılık tabi italyan eriği çıktı :)
Çok eşki idi yav,oldum olasıda sevmem eriği.

Neyse...İstediğim meyvayı alamadıktan sonra yerim ben sabrı.