SABİM'e gelen Komik Telefonlar

• Konbuyu başlatan senarist081
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mizah kategorisinde senarist081 tarafından oluşturulan SABİM'e gelen Komik Telefonlar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,814 kez görüntülenmiş, 20 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mizah
Konu Başlığı SABİM'e gelen Komik Telefonlar
Konbuyu başlatan senarist081
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan YEŞİLAY
S

senarist081

Sağlık Bakanlığı'nca 2003 yılında hizmete açılan Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi'ne (SABİM) bağlı Alo 184 hattı, birbirinden komik çağrılar alıyor.

Vatandaşların şikayet, talep ve önerilerini rahatlıkla bakanlık yetkililerine iletmesi için kurulan SABİM'e gelen komik telefonlar, görevlileri bile güldürüyor. İşte SABİM'e gelen bazı komik çağrılar:

- 5-10 metre aşağıda ikamet eden komşum mangal kömürü yakıyor. Konuyla ilgili olarak sağlık müdürlüğüne başvuruda bulunmama rağmen konuya henüz çözüm getirilememiştir. Bu durumun çözümlenmesini istiyorum. (Aydın)

- Tomografi çektirdikten sonra eve gelip reçel pişirdim ancak reçelin rengi bir anda siyaha dönüştü. Bunun çekilen tomografiden aldığım radyasyonla ilgisi var mı? (Ankara)

- Buzdolabının kapısı 3 yada 4 saat açık kaldı, içindeki yemeği yiyebilir miyiz? (Rize)

- İlgili kurumda saat 15:30 olmasına rağmen bilgisayarların arızalı olduğu belirtilerek kurumu kapatıyorlardı. Konu hakkında gereğini arz ederim. (Konya)

- Sizde caminin karşısında oturan Mor İsmail'in telefon numara var mı? (Manisa)

- Aile birliği kurulurken, daha sağlıklı toplum yetişmesi adına eşlerin sınava tabii tutularak evlenmesini istiyorum. (Çorum)

- Mahalleyi böcek ve sinekler sardı. Belediyeye dilekçe ile başvurduk ama ilgilenmedi. Konunun tarafınızdan değerlendirilmesini istiyorum. (İstanbul)

- Besin zehirlenmesinden şüphelendiğim için zehir danışma hattını aradım fakat, bol sıvı almamı ve bir sağlık kuruluşuna başvurmamı söylediler. Zehir Danışma Hattı'nın görevini yapmadığını düşünüyorum. (İstanbul)

- Satın aldığım pet suyun içerisinde hormon olduğu duyumunu aldık. Doğru mu? (Tekirdağ) :?

- Kafede kullanılan nargilelerde suni kömür kullanılıyor, niye müdahale etmiyorsunuz? (İstanbul) 

- Bahçedeki ağaçları sinekler sardı ne yapmalıyım? (Erzurum)

Günümüz Türkiyesinden komik ama maalesef üzücü manzaralar..Ağlancak halimize gülüyoruz aslında...

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
- Tomografi çektirdikten sonra eve gelip reçel pişirdim ancak reçelin rengi bir anda siyaha dönüştü. Bunun çekilen tomografiden aldığım radyasyonla ilgisi var mı? (Ankara)
:eek:

Bunlar şaka değil mi!!!

S

senarist081

Tomografi çektirdikten sonra eve gelip reçel pişirdim ancak reçelin rengi bir anda siyaha dönüştü. Bunun çekilen tomografiden aldığım radyasyonla ilgisi var mı? (Ankara)

Bu vatandaşımız bir de Ankara gibi Kültür seviyesi oldukça yüksek bir ilimizden ulaşıyor böyle enteresan bir soruyla :-\

Maalesef değil Didem,acı bir gerçek... :(

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
:ahah :ahah :ahah :ahah

Telefona yanıt veren ben olsam şöyle derdim;
"Olmaz olur mu? Hatta siz çok acil mutlaka bir gebelik testi yaptırın, tomografi sonrası hamile kalma olasılığınız çok yüksek ve  bebeğiniz zenci doğacak!"... :D

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Reçelin rengi bir anda siyah oluyor yalnız. Buraya dikkat lütfen:)))) Kendi yorumlayıp kendi satıyor hey allahım yaa!!

S

senarist081

Telefona yanıt veren ben olsam şöyle derdim;
"Olmaz olur mu? Hatta siz çok acil mutlaka bir gebelik testi yaptırın, tomografi sonrası hamile kalma olasılığınız çok yüksek ve  bebeğiniz zenci doğacak!"...
:kahkaha :kahkaha

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
yurdum insanı harikalar yaratmış..
ağlanacak halimize her an güldürüyorlar bizi ne diyim :D :D
hepsi birbirinden renkli insanlar sağolsunlar..
teşekkürler senarist

S

senarist081

yurdum insanı harikalar yaratmış..
ağlanacak halimize her an güldürüyorlar bizi ne diyim 
hepsi birbirinden renkli insanlar sağolsunlar..
teşekkürler senarist
Maalesef ki öyle.. :)

K

Kristal

Aile birliği kurulurken, daha sağlıklı toplum yetişmesi adına eşlerin sınava tabii tutularak evlenmesini istiyorum. (Çorum)
Sınavı geçemeyen bütünlemeye kalacak mı acaba? ;D

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Buzdolabının kapısı 3 yada 4 saat açık kaldı, içindeki yemeği yiyebilir miyiz? (Rize)
Seviyom seni uşagum daa  :ahah

S

SUNFLOWERS

Sizde caminin karşısında oturan Mor İsmail'in telefon numara var mı? (Manisa)
:kahkaha :kahkaha :kahkaha

R

roze

- Kafede kullanılan nargilelerde suni kömür kullanılıyor, niye müdahale etmiyorsunuz? (İstanbul) 

Tomografi çektirdikten sonra eve gelip reçel pişirdim ancak reçelin rengi bir anda siyaha dönüştü. Bunun çekilen tomografiden aldığım radyasyonla ilgisi var mı? (Ankara)
:D :D :D
Teşekkürler Tarık abi ;)

Ö

ölüdeniz

Satın aldığım pet suyun içerisinde hormon olduğu duyumunu aldık. Doğru mu? (Tekirdağ) :?

Bunu kesin bizim şükrünün mahallesinden biri aramıştır ;D ;D