Sabahattin Ali “ İçimizdeki Şeytan”

• Konbuyu başlatan DeryaDer
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde DeryaDer tarafından oluşturulan Sabahattin Ali “ İçimizdeki Şeytan” başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 879 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı Sabahattin Ali “ İçimizdeki Şeytan”
Konbuyu başlatan DeryaDer
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan DeryaDer
DeryaDer

DeryaDer

Derya Karacan
Moderatör
22 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
28
www.deryakaracan.com
Türk edebiyatının en sevdiğim yazarı Sabahattin Ali’nin “İçimizdeki Şeytan“ kitabı.
2013 okumuştum okumakta da epey gecikmiştim. Ara sıra hissettirdiklerini unutmayıp kitaplarımın çizdiğim sayfalarını paylaşıyorum. En sevdiklerimden Fransız şair yazar Victor HUGO ‘nun eş ruhuna sahip olduğunu düşünmüşümdür hep... Victor HUGO demişken annemin sayesinde annemin kitaplığından alıp çocuk sayılacak yaşta Sefiller romanımın orijinal çevirisiyle okuma şansına sahip oldum fakat okuması için verdiğim bir yakinımın ismini kaydetmeme rağmen bana geri getirmedi ve almadığını söyledi, beni hala anneme ait olan ve benim için değerli olan yazarın kitabının kaybetmesi geri getirmemesi derinden üzmüştür. Sabahattin Ali ‘den Victor HUGO ‘ya ... öyle işte sizin için değerli şeyleri korumanız dileğiyle... Ne demiş Sabahattin Ali ; yüksek insan dışına değil, içine kıymet verendir. Sevgiler ?

DeryaDer

DeryaDer

Derya Karacan
Moderatör
22 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
28
www.deryakaracan.com
Anlatımımdaki beğenin için teşekkür ediyorum Özgür ?
Fransız ve Rus edebiyatını seviyorum ve birçok yazarımızda da etkisi görülmektedir.
Sabahattin Ali ve Victor Hugo eş ruha sahip her ikisi de aynı ayrılıkta aynı aynılıkta...
Bugün Yaşar Kemal gibi tasvirsel sosyolojik ruha sahip, Vedat Türkali gibi kurgusal zekası yüksek, Oğuz Atay gibi üslubu psikolojik derinlemesi yüksek eserler veren yazarlarimiz dünyaca önemseniyor. Edebiyatimiz hak ettigi yeri bulmaya basladi ?