Sabah sporu kalbe yükleniyor!

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde emosin tarafından oluşturulan Sabah sporu kalbe yükleniyor! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,706 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Sabah sporu kalbe yükleniyor!
Konbuyu başlatan emosin
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ananas
E

emosin

Kullanıcı
18 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
Sabah sporu kalbe yükleniyor!
Genlerin şifrelerini çözmeye çalışan bilim adamlarından Prof. Dr. İrfan Küfrevioğlu, sabah 07.00’de yapılan sporla kalbe ve dolaşıma gereksiz yere yüklenildiğini söyledi
İNSAN?yaşamına yön veren genlerin şifrelerini çözmeye çalışan bilim adamlarına göre, sabah sporu sanıldığı kadar faydalı değil. Aksine, saat 07.00’de spor yapanlar kalbe yükleniyor. Türkiye, Almanya, İtalya, Fransa, İspanya’dan bilim adamlarının 2001’de başlattığı çalışmayla, insan yaşamına yön veren genlerin şifrelerinin çözülmesine çalışıldı.
ARAŞTIRMANIN ekip başkanlarından biri Erzurum Atatürk Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İrfan Küfrevioğlu. Küfrevioğlu, “Saat 07.00 kan basıncının en keskin yükselmeye geçtiği an. Vücut zayıf safhada. Bu nedenle spor yapmaktan kaçınılmalı. Spor yapılırsa kalp ve dolaşıma gereksiz yere yüklenilmiş olur” diyor.
PROF. Dr. İrfan Küfrevioğlu’na göre saat 17.00, tansiyon ve dolaşım çok iyi durumda olduğu için, spor adına en iyi saat... Nikotinin sağlığa en fazla zarar verdiği saatin 08.00 olduğuna işaret eden Küfrevioğlu, “Kahvaltıdan sonra içilen sigara, damarları her zamankinden daha da fazla daraltır” diyor. 

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Sabah sporu kalbe yükleniyor, akşam sporu zararlı birde spor yapın diyorlar sağlık için
çalışan bir insan hangi ara yapıcak o sporu ozaman. En iyisi ben sporsuz hayatıma devam edeyim :)

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
çalışan bir insan spor yapmış kadar oluyo bence  sabah erkenden kalkması durağa kadar yürümesi işteki hareketleri işin yogunluğu vb.vb :)

A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
yaw bu adamlar araştırmaya devam ettikçe doğru bildiğimiz herşey yanlış çıkacak..

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Özlem' Alıntı:
Sabah sporu kalbe yükleniyor, akşam sporu zararlı birde spor yapın diyorlar sağlık için
çalışan bir insan hangi ara yapıcak o sporu ozaman. En iyisi ben sporsuz hayatıma devam edeyim :)
Sabahla akşam arası yapmak gerekiyor demekki :d
Şaka bir yana özellikle askerde her sabah ve akşam spor yaptırırlar. Ve ben çok faydasını gördüm.
Bu işte bir terslik var gibime geldi benim ne bileyim.

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ben artık bu bilim adamlarına,araştırmalarına güvenmiyorum
Bilim adamları bir insanın 10 saniyeden az zamanda 100 metreyi bitiremiyeceği görüşünde idi.
Ama Dünya Şampiyonasında Jamaikalı atlet Usain Bolt 100 metre dünya rekorunu 9.58 ile kırdı

Yarışmayı bitirdi ve
-''İnsan için sınır yoktur.. İnsan için imkânsız yoktur"diye bağırdı,sanırım buda  herkese cevap oldu.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Hüseyin iyi koştu ama yav :d Bio mühendisler. Bir insanın 9.54 ün altına inemeyeceğini düşünüyorlarmış.
Ama insan için sınır yoktur sözü biraz idaalı olur. Bir insna başarıyor diye her insan başaramaz.
Hüzeyini istisna olarak kabul edebiliriz.
Ve bu bilim adamlarına, ve araştırmalarına güvenmeme konusunda hemen hemen hem fikiriz :d

U

UNKAPANI

Kullanıcı
3 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Farklı bir bilgi ben ikisini de denedim sabah sporu daha zinde tutuyor ve beni rahatlatıyor akşam sporu yorucu oluyor çünkü bütün gün zaten yoruluyorsun bi de üzerine spor ağır geliyor bana şaşırdım doğrusu bilim adamları diyorsa doğrudur ama ben sabah sporumdan çok memnunum,bazen erken kalkması zor olsa da :)

A

ananas

Kullanıcı
24 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
agokalper' Alıntı:
yaw bu adamlar araştırmaya devam ettikçe doğru bildiğimiz herşey yanlış çıkacak..
haklısın!
İlerde de bunları yalanlıcaklar öyle değil böyle dicekler emin olabilirsiniz.